Outfity princezny Diany, které šly proti pravidlům.

Foto: Unsplash

Outfity princezny Diany, které šly proti pravidlům.

Po celý svůj život ve světle reflektorů byla princezna Diana Spencerová důsledně fotografována. Ať už navštěvovala pólo s princem Charlesem, brávala své syny do školy, účastnila se formálních událostí nebo byla navštěvovala různé organizace, téměř vždy byla středem pozornosti.

Princezna přitahovala paparazzi a kamery už od začátku svého života v královské rodině. Už před sňatkem s princem Charlesem nashromáždila takový vrozený zájem, aby bylo řečeno, lidé ji byli posedlí. Kamery ji tedy sledovaly všude a zachytily téměř všechno, co udělala a ve výsledku tak zmrazily její nejznámější outfity v čase.

Možnosti oblečení princezny byly často zvýšeným bodem zájmu, protože pokoušela hranice módy narozdíl od jiných královských členů. Nosila černou barvu, lakovala si nehty, rozhodla se pro šaty bez rukávů a nevyhýbala se odvážným a nezapomenutelným outfitům. Ale kvůli jejímu výběru bylo některé její oblečení považováno za velmi nevhodné (a mnoho z nich porušilo protokol královských šatů). A proto jsou následující outfit princezny Diany považovány za nevhodné.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Královna preferuje sukni před kalhotami. Diana vybrala kontroverzní overal.

Princezna Diana Spencer od začátku porušovala pravidla. Jak poznamenal PopSugar, Spencer si vybral pastelově žlutý overal pro zápas póla ve Windsor Great Park. Dokončila vzhled pomocí páru podpatků a na hlavě jí seděla sluneční brýle (přesně tam, kde by byly umístěny její čelenky). Normálnímu oku by se zdálo, že toto oblečení je normální. Porušilo ale řadu protokolů královských šatů.

Jak poznamenal Cosmopolitan, královna upřednostňuje šaty a sukně před kalhotami a dala to královským dámám, které následovaly ve Spencerových stopách, jasně najevo (tím myšleno Kate Middleton a Meghan Markle). Cosmopolitan také uvedl, že královna Alžběta II. není fanouškem podpatků, a poukázala na to královským dámám. „Královna není fanouškem klínových bot,“ řekl zdroj časopisu Vanity Fair. „Opravdu je nemá ráda a mezi ženami v rodině je to dobře známé.“ Vypadá to, že princezna Diana porušila všechna pravidla, ještě předtím, než se sama dokonce stala princeznou.

Červené šaty se špagetovými ramínky porušily všechna pravidla.

Princezna Diana Spencerová byla od začátku své královské kariéry opravdu středem pozornosti. To, že si jejího oblečení všiml opravdu každý, ale neznamenalo, že královská rodila byla šťastná. Během účasti na akci v Covent Garden v roce 1982 se rozhodla pro třpytivé šifónové šaty od návrháře Bellville Sassoon (prostřednictvím Daily Mail), a přestože vypadala krásně, její volba se vzepřela očekáváním a porušila protokol oblékání.

Ženy z královské rodiny se vždy snažily své tělo co nejvíce zakrýt, skromnost byla tedy vždy dobrou volba. Místo toho, aby se Diana přizpůsobila, šokovala systém svými šaty na špagetový ramínkách a ukázala každý centimetr svých ramen. Jak poznamenal Daily Mail, Sassoon nadále sloužil jako její oblíbený návrhář a během dvou desetiletí pro ni vytvořil více než 70 šatů, měl totiž jasné tušení o tom, co se snaží dosáhnout svým vzhledem.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Skromný královský protokol však stále platí a královské ženy jako Meghan Markle byly brutálně kritizovány za to, že ukazovaly příliš mnoho kůže.

Metalické šaty s otevřenými zády byly odvážnou volbou.

V Melbourne v roce 1985 se princezna Diana Spencer nesnažila o tradiční tužkovou sukni nebo skromné plesové šaty, místo toho se rozhodla pro metalické šaty s otevřenými zády, které byly stejně odvážné, jako byly nemístný. Jak poznamenal Daily Mail, její šaty byly od návrháře Bruce Oldfielda a měly vzhled z 80. let.

Členové královské rodiny však zjevně nebyli fanoušky princeznina vzhledu a pro královské události, jako je Royal Ascot, byly zavedeny přísné předpisy o oblékání. Jak poznamenal Daily Mail v roce 2012, byla zavedena nová pravidla módy, která zakazovala jakékoliv šatům s otevřenými zády, odhalenými rameny a krátkými lemy. „Klobouky o průměru čtyř palců nebo více jsou povinné,“ uvedl Daily Mail. „Sukně nesmí sedět výše než těsně nad kolenem a šaty bez ramínek, nebo s ramínky užšími než jeden palec, jsou zakázané.“

Máma na cestě. Princezna spárovala džíny s kovbojskými botami.

Princezna Diana dala jasně najevo, že je matkou, než byla čímkoli jiným. Tak s ní také veřejnost zacházela. Veřejnost zbožňovala většinu z jejího neformálního oblečení, a přestože byly považovány za velmi nevhodné pro královskou rodinu, její výběr byl ikonický. Jak poznamenal Livingly, Diana často spárovala kalhoty s kovbojskými botami a baseballovou čepicí.

Někdy dokonce zvolila pohodlnější možnosti. Jak uvedl Insider, Diana byla spatřena, když v roce 1989 opustila své syny ve škole, a měla na sobě mikinu, tepláky, kovbojské boty, sako a baseballovou čepici. Pokud byste to oblečení popsali komukoli, pravděpodobně by řekli, že osoba, která nosí takový outfit, zaručeně vypadá jako blázen. Ale Diana vypadala stylově, a to bez námahy.

Všichni se otáčeli, když použila náhrdelník jako diadém.

Princezna Diana Spencer kompletně změnila, co královská rodina může a nemůže dělat s jejich šatníkem a stejná mentalita platila i pro její přístup ke šperkům. Nošení šperků se v královské rodině se nesmí zkazit, ale Diana přepsala pravidla.

Jak uvedl časopis People, nikdo jiný než samotná královna Alžběta jí nepůjčil diamantový a smaragdový náhrdelník, představující prestižní cambridgeské smaragdy. Kus nechala vytvořil královna Marie a jako takový měl bohatou královskou historii. Diana tento kousek nosila často, potom co se provdala za prince Charlese, protože královna jej málokdy nosila sama a často jej Dianě půjčovala.

Ale tady se věci obrátí na ruby. Diana byla přistižena, při nošení náhrdelníku místo čelenky, čímž zcela změnila vzhled dědičného šperku a způsob jakým se měl nosit. Možná si myslíte, že pouhá změna toho, jak se šperk nosí, není velký problém, ale dodnes musí královské ženy dodržovat přísné klenotnické protokoly: žádné diamanty během dne a žádné čelenky až do jejich svatebního dne.

Jako první nosila cyklistické šortky jako součást outfit, porušila ale spoustu pravidel.

Cyklistické kraťasy s nadměrně velkou mikinou, i tento trend princezna Diana Spencer zahájila. Viděna při příležitostech opouštějících tělocvičnu, Diana měla těsné cyklistické šortky, sluneční brýle a rozcuchané vlasy. Vzhled však byl pro členku královské rodiny velmi nevhodný a i po jejím rozvodu s princem Charlesem se zdálo, jako by královské rodiny stále očekávaly, že se Diana bude oblékat tak, jak by se oblékat měla, ale samozřejmě tomu tak nebylo.

Její ikonický outfit složen z cyklistických kraťasů a tmavomodré mikiny jednoznačně upoutal pozornost mnoha lidí, a jak poznamenala Vanity Fair, samotná mikina se v aukci v roce 2019 prodala za 53 532 dolarů. Tento kousek byl zvláštní nejen proto, že ho měla princezna Diana, ale hlavně proto, že ho použila.

Vypadá to, že cvičební úbor není ani součástí protokolů o královských šatech, pravděpodobně proto, že členi královské rodiny nikdy nepřemýšleli o tom, že by někdo s nimi spojený chodil na veřejnosti v takovémto outfitu. Jak poznamenal Cosmopolitan, dokonce i džíny jsou považovány za nevhodné a jsou přijatelné pouze pro procházky se psy a jiné velmi neformální události.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: