Šest včasných varovných příznaků cukrovky, které je třeba znát

Foto: Unsplash

Šest včasných varovných příznaků cukrovky, které je třeba znát

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

CCDC definuje cukrovku jako chronický (dlouhodobý) zdravotní stav, který ovlivňuje způsob, jakým tělo mění potravu na energii.

Pokud máte cukrovku, vaše tělo buď nevytváří dostatek inzulínu, nebo ho nedokáže využívat tak dobře, jak by mělo. Když není dostatek inzulínu nebo buňky přestanou na inzulín reagovat, zůstává v krvi příliš mnoho cukru.

Podle Clevelandské kliniky je zde šest varovných příznaků cukrovky, na které je třeba si dávat pozor.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Šest varovných příznaků cukrovky:

1. Často chodíte na záchod

Častými příznaky cukrovky jsou nadměrná žízeň a častá potřeba navštěvovat toaletu. Když se vám v krvi hromadí nadměrné množství glukózy, může dojít k přetížení ledvin. Když ledviny nestíhají, může se stát, že budete trávit více času běháním na záchod.

2. Často se u vás vyskytují močové nebo kvasinkové infekce

Když ledviny nedokážou filtrovat cukr v krvi, mohou se objevit a opakovat infekce močových cest a kvasinkové infekce, zejména u žen. Obě jsou sice snadno léčitelné, ale je důležité udržovat hladinu cukru v krvi na zdravé úrovni.

3. Hubnete, aniž byste se o to snažili

Protože vaše tělo není schopno zpracovávat glukózu na energii, začne spalovat tuky a může dojít k nechtěnému úbytku hmotnosti. Vaše tělo také může bránit tomu, aby se potrava dostala k vašim buňkám, což vede k neustálému hladu.

4. Zhoršuje se vám zrak

Vysoká hladina cukru v krvi může mít vliv na vaše oči. Změny v předpisu brýlí nebo ve vidění mohou být známkou cukrovky. To může ovlivnit vaši schopnost zaostřit. To může způsobit poškození vašich cév. U většiny lidí tyto změny nezpůsobují problémy se zrakem, ale pokud se neléčí, mohou vést ke slepotě.

5. Cítíte se unavení

Existuje několik základních příčin únavy, které mohou souviset s cukrovkou, například dehydratace a poškození ledvin. Pocit extrémního vyčerpání může narušovat vaše každodenní aktivity.

6. Všímáte si změny barvy kůže

Diabetes může způsobit, že se v důsledku inzulínové rezistence objeví tmavá kůže v záhybech na krku a na horní části kloubů.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články