Tipy na výlety na nejkrásnější vánoční trhy v Česku

Foto: Unsplash

Tipy na výlety na nejkrásnější vánoční trhy v Česku

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Nejkrásnější vánoční trhy v České republice

 

Vánoční trhy v České republice jsou čím dál atraktivnější. A ty v Praze jsou dokonce považovány za jedny z nejkrásnějších ve střední Evropě. Jen si to představte – velkolepá evergreenová záře v historickém centru, vůně kořeněného vína ve vzduchu, zvuk koled a dlouhé řady stánků se spoustou prodejců speciálních suvenýrů, které seženete jen v Česku! Vánoční trhy v České republice zanechávají trvalý dojem na návštěvníky, kteří se navzdory nízkým teplotám a relativně velkému počtu turistů (mimo pandemii COVID 19) nemohou ubránit dojetí sváteční atmosférou.

Na vánočních trzích po celé České republice je vidět, jak my Češi slavíme Vánoce, užíváme si dramatické rozsvícení stromku a máme možnost ochutnat místní dobroty, najít dárky pro rodinu a přátele, zabruslit si na ledě kluziště, poslouchat koledníky, sledovat živé Betlémy, vychutnávat si svařák a vůbec si udělat si krásné vánoční vzpomínky!

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Vánoční trhy u nás obvykle začínají na konci listopadu, kdy začíná advent, a pokračují až do začátku ledna, kdy vánoční období končí dnem Tří králů. Díky takto dlouhé době máme možnost navštívit těchto trhů více. Níže najdete výběr těch nejlepších vánočních trhů v České republice:

Praha

Vánoční trh na Staroměstském náměstí v Praze je jedním z nejfotografovanějších, nejznámějších a nejnavštěvovanějších vánočních trhů ve střední a východní Evropě. Od konce listopadu do začátku ledna ztělesňuje vánoční atmosféru. Podívejte se z výšky na výhled na Staroměstské vánoční trhy, zahřejte se svařákem nebo  trdelníkem nebo ochutnejte některý z místních zimních oblíbených pouličních jídel.

Kromě vánočních trhů na Staroměstském náměstí najdete v Praze vánoční trhy také na:

• Václavském náměstí

• Pražském hradě

• u Baziliky svatého Jiří

• Havelském tržišti

Brno

Pokud budete v Brně, můžete navštívit vánoční trhy na náměstí Svobody. Zavedeny jsou i gurmánské Vánoce. Vydejte se na Dominikánské náměstí a ochutnejte to nejlepší, co místní restaurace nabízejí. Vánočně laděné nákupy a aktivity můžete zkusit také na Zelném trhu a na Moravském náměstí.

České Budějovice

Vydejte se za vánočními svátky k radnici v Českých Budějovicích. Tento vánoční trh končí dříve než většina trhů v České republice, takže pokud máte toto město ve svém zimním itineráři, raději zkontrolujte si termíny.

Český Krumlov

V Českém Krumlově se vánoční trhy konají na Náměstí Svornosti. Pošlete Ježíškovi dopis vánoční poštou, připojte se k prohlídce kláštera na náměstí s průvodcem a zúčastněte se různých akcí s adventní a vánoční tematikou. Vánoční atmosféru zde činí, kromě jiného, i okouzlující historické prostředí, zasazené do záhybů Vltavy, krásnějším. Toto město je nezapomenutelnou destinací v Česku, tak proč jeho návštěvu nespojit s obdobím avdentu?

Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou známé lázeňské město v České republice ležící nad četnými horkými prameny. Víkendy během měsíce prosince jsou v Karlových Varech nabité akcemi, zatímco vánoční trh, který se nachází před hotelem Thermal, poskytuje vřelou atmosféru a adventní a vánoční pochoutky po celý měsíc.

Liberec

Jako třetí největší město v regionu Čechy je Liberec známý svým zámkem a radnicí. Rozsvícení libereckého vánočního stromu probíhá na Náměstí Dr. Edvarda Benešeí u radnice, kde se také nacházejí vánoční trhy.

Olomouc

Mnoho lidí míří do Olomouce v rámci prohlídky památek České republiky zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO – Sloup Nejsvětější Trojice je považován za mistrovské dílo barokního umění a hrdě stojí na náměstí. Vzhledem k tomu, že jde o příklad tak významné památky, není divu, že olomoucké vánoční trhy jsou nezapomenutelným zážitkem a vánoční stromky dodávají historickému prostředí překrásnou vánoční atmosféru. Na Horním i Dolním náměstí se konají vánoční trhy, které společně s kluzištěm poskytují návštěvníkům další příležitost užít si zimní a vánoční náladu.

Ostrava

Masarykovo náměstí je místo, kde jsou vánočních trhy opravdu kouzelné. Seznamte se se Santa Clausem, jděte bruslit a zúčastněte se dalších aktivit spojených s vánoční tematikou.

Plzeň

Rodiště slavného piva pořádá vánoční trh na náměstí Republiky, kde jsou pravidelně každý rok postaveny stánky plné místních řemeslných výrobků a dárků. Součástí slavností je zde i betlém s živými zvířaty. Kromě pivní prohlídky plzeňského pivovaru si návštěvníci mohou prohlédnout také katedrálu svatého Bartoloměje s největší kostelní věží v České republice, synagogu a další historické památky, na které je Plzeň bohatá.

Telč

Telč je jedním z měst České republiky zapsaných na seznamu UNESCO a National Geographic jej označil za jednu z nejlepších turistických destinací roku 2020. Vánoční trhy na Náměstí Zachariáše z Hradce jsou sice malé, ale i tak přidávají na kouzlu tohoto již tak okouzlujícího a krásného města.

 

Závěr

Česko se rok od roku stává čím dál více populárnější destinací evropských vánočních trhů, což odráží kombinaci pochopení jejich atraktivity pro návštěvníky ze strany turistických rad a doprovodných příjmů, které jim turisté přinášejí s potěšením se a sváteční náladou, kterou do destinací město pro obyvatele také přináší. Tyto trhy mají také možnost zařadit méně známá města na cestovní mapu turistů, kteří chtějí uniknout z vyšlapaných cest, zejména pokud vánoční stromky ve městech tvoří seznamy těch „nejlépe ozdobených“.

 

Zdroje: www.thenorthernvox.com, unsplash

Podobné články