V čem se doopravdy liší psi a kočky?

Foto: Freepik

V čem se doopravdy liší psi a kočky?

IGNORANTI a HRÁČI

Hned nás napadne, že právě kočka je jakýsi ignorant. Takže pokud chcete pohyb, tak s kočkou nepočítejte. Není nějak aktivní a honění se za hračkami jí nic moc neříká. Občas si pohrají , ale o vyložené aktivitě mluvit nemůžeme. Kočka je velmi hbitá, ale na aport ji nenalákáte, obvykle se totiž otočí a jde si jinam. O kočce se ví, že je noční tvor a proto, když už si chtějí hrát, tak většinou spíme. Za to psi…ti ti na aport slyší velice dobře. Samozřejmě jsou rasy, které jsou více pohodlnější, ale celkově vzato můžeme říci, že psi jako takoví jsou velice hraví a milují pohyb a jakoukoli jinou aktivitu. Aktivitou můžeme myslet také trénink, který si psi užívají a berou ho jako hru. Kočky jsou na trénování příliš paličaté.

ZVUKY

Štěkání, vytí, vrčení, vrnění a ostatní zvuky. Při nebezpečí psi štěkají a vytasí zuby. Kočky se nahrbí a naježí se jim srst a oba při tom vydávají zvuky. Chování u těchto dvou ras je těžké srovnávat, protože tak jako u lidí se jejich chování liší. Závisí také na faktorech a to jak jsou vychovaní, z jakého jsou rodu a také jestli jsou introverti nebo extroverti.

NE/SPÁČI

Jeden z největších rozdílů je spánek. Jestliže se jedná o spánek u psů, tak ti se v mžiku vteřinu probudí a jakoby ani nespali. Jsou okamžitě připravení na jídlo, procházku nebo hraní. Kočky to jsou lenoši. Ty si vstanou až jak ony samy budou chtít a ani otevřená lednička je nezajímá…

SMEČKA nebo SAMOTA

Pes odjakživa žije ve smečce, je to pro něj přirozená věc a proto zapojení se do rodinné smečky je pro něj hračka. Pes si najde své místo v rodinné hierarchii a pozná, kdo je vůdce smečky, kdo smečku krmí a přizpůsobí se v mnoha ohledech. Kočka je spíše samotář a nezávislý tvor. Svůj klid si užívá a ona sama si řekne, kdy chce trávit čas se svou rodinnou smečkou.

POTRAVA

Kočky si jídlo více užívají v menších za to v častějších intervalech a jsou velmi vybíravé! Psi (až na výjimky samozřejmě) ti sní téměř vše a nejlépe hned! Také záleží, jak si své mazlíčky rozmazlíme a rozmlsáme.

DRÁPY

Psi mají tupější drápy a to kvůli povrchu, po kterém se pohybují. Ohledně lovení kořisti se pohybují po zemi, skáčou a používají čenich. Kočky mají ostřejší a zatahovací drápky. Jsou přizpůsobené pro lov a k ochraně. Kočky jsou mnohem větší lovci než psi a lov berou něco jako hru. Skáčou po stromech, kde právě využívají své drápy.

TOALETA

Na závěr bych nechala toaletu, kdy si jsou velmi vybíraví a mají většinou své místečko, kde se cítí v bezpečí při dané činnosti. Kočky se na dané místo nijak nepřipravují a jsou schopné si vybrat i to neméně vhodné místo…

Zdroje:wikipedie.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář