10 největších chyb, kterých se ženy dopouštějí ve vztazích

Foto: Unsplash

10 největších chyb, kterých se ženy dopouštějí ve vztazích

Jako vztahový kouč jsem každý den v první linii a nabízím ženám rady týkající se randění a lásky a poslouchám všechny nejnovější a nejčastější způsoby, kterými si jinak dobří lidé kazí své intimní vztahy. Ačkoli ve velkém městě existuje milion příběhů, pravdou je, že důvody rozchodů se obvykle dělí do několika základních kategorií.

Než mě obviníte, že ze všech rozchodů viním ženy, vězte, že mám seznam 10 největších chyb, kterých se ve vztazích dopouštějí i muži. A věřte mi, že jsou stejně rozdílné jako tato dvě pohlaví samotná.

Všichni máme své vlastní jedinečné problémy související s tím, jak vnímáme svět kolem sebe a jak s ním komunikujeme. Dobrou zprávou je, že mnoha našim problémům by se dalo předejít, kdyby si více lidí uvědomovalo obrovské rozdíly v tom, jak se muži a ženy orientují ve světě.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Tady je tedy v žádném konkrétním pořadí 10 největších chyb, kterých se dopouštějí ženy Ve vztazích s muži:

1. Jaké jsou největší chyby žen ve vztazích s muži? Neznáte svou vlastní hodnotu

To je možná jeden z nejčastějších problémů. Honíte se za zlobivými kluky, kteří se k vám chovají špatně, a chcete je jen víc?"

Přitahují vás všichni nedostupní muži? Bojíte se říct si o to, co chcete? Smiřujete se s nesmysly v očekávání, že se to "jednoho dne" zázračně změní? Pokud ano, vítejte v klubu - zdaleka nejste sama.

Vy, má drahá, neznáte svou hodnotu. Pravda je taková, že v lidském životě existují jen dva strachy: první je, že "nejste dost", a druhý, že nebudete milováni.

Ujasněme si to: kvůli tomu budete svobodní, dokud se to nezmění.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Ironií osudu je, že to, co vás tu bude držet roky (nebo dokonce desetiletí), je to, že žádný muž si nemůže skutečně vážit ženy, která mu dovolí, aby se k ní choval tak nešetrně, takže to je skutečně rána, kterou si způsobil sám.

Promiňte, že jsem tak přímočarý, ale pravda vás osvobodí - i když vás nejdřív rozzlobí nebo se budete bránit. Záleží mi na tom natolik, abych se s vámi vyrovnala, abyste skutečně mohli mít všechnu lásku, kterou si skutečně zasloužíte.

2. Příliš spoléháte na svou mužskou energii

Mnoho mých klientek jsou velmi úspěšné ženy a jsou známé ve svých komunitách. Jsou to lékařky, právničky, manažerky a podnikatelky, ale nedokážou přilákat - nebo si udržet - muže.

Ironií osudu je, že jejich úspěch je často důsledkem toho, že hluboko uvnitř mají tyto ženy také obrovské pochybnosti o své vlastní hodnotě. (Vidíte tu nějaké téma?) Ve skutečnosti je to právě jejich přehnaná kompenzace, která často vede k jejich úspěchu.

Problém se dramaticky zhoršuje jen v případě, že jsou rozvedené nebo jsou samoživitelky, protože aby mohly být také jedinou živitelkou nebo ochránkyní, celý den žijí ve své mužské, úspěšné energii. To sice může být účinné při placení účtů, ale když v ní trávíte příliš mnoho času, je téměř nemožné z ní přejít a znovu přijmout svou ženskou energii.

Faktem je, že pokud vše zvládnete sama, muž se na vás podívá a nevidí v ní žádnou roli pro sebe; pokud ovšem nehledá cukrovou maminu. Ani takové uspořádání rozhodně nedoporučuji.

Pokud si myslíte, že to nezní tak špatně, přečtěte si znovu bod č. 1.

3. Prostě muže "nechápete" a nerozumíte jim

Ženy, které chápou, jak muži fungují, a oceňují je pro jejich mužské dary, umí líbat žáby a udělat z nich prince.

Také ženy, které jsou unavené, frustrované nebo se příliš mnohokrát spálily, mohou políbit dobrého muže a udělat z něj žábu. Faktem je, že ženy jsou mnohem složitější a muži jsou poměrně jednoduchá stvoření, která jsou vlastně předpřipravena na to, že vám budou chtít sloužit - pokud víte, jak je inspirovat.

Podtrženo a sečteno, většina úspěchů mých klientek přichází, když je učím, jak konkrétně chápat a oceňovat muže, aby z nich dokázaly dostat to nejlepší, místo aby trpěly tím nejhorším.

To ovšem za předpokladu, že chcete udělat vše pro to, abyste se staly jeho královnou.

4. Muži se mohou stát královnou. Snažíte se ho změnit nebo ho nepřijímáte takového, jaký je

Nic muže neodradí tak jako setkání se ženou, na kterou se snaží udělat dojem, a ona se z něj hned snaží udělat svůj nejnovější "projekt", který hodlá napravit.

Může to být kritika způsobu, jakým se obléká, urážky jeho způsobů stolování nebo zesměšňování jeho vzhledu či návyků v péči o tělo.

Ženy to mají ve zvyku, protože jsou od přírody spíše pečovatelky, ale upřímně řečeno, obvykle to nedopadne dobře ani pro jednu stranu a je to prostě špatně pro všechny.

V nejlepším případě jsou nevyžádané návrhy obvykle nevítané. V horším případě jsou urážlivé a ponižující.

Lidé chtějí být viděni, slyšeni a oceňováni takoví, jací jsou; pokud máte potřebu ho měnit svými stížnostmi, posměšky, popichováním nebo dokonce nevyžádanými "užitečnými radami", dovolte mi položit vám otázku: Jak by se vám líbilo, kdyby to udělal on vám?

Řekli jsme dost.

5. Ve skutečnosti si nevážíte toho, co pro vás muži dělají

Na druhém pólu žen, které neznají svou hodnotu, jsou sebestředné ženy, které se zdánlivě domnívají, že jim něco "dluží".

Nejsou vděčné za to, že se muž rozhodl strávit s ní svůj čas, talent a poklad. Ve skutečnosti mají postoj oprávněnosti. Možná budete překvapeni, kolik žen zůstává ve vztahu s muži - nebo dokonce s více muži - kvůli dárkům a cenám.

Není také nic neobvyklého, že ženy přijímají večeře zdarma, objednávají si to nejdražší z jídelního lístku a pak zmizí nebo jsou zaneprázdněné, když se je muž pokusí znovu pozvat na rande. Pokud si myslíte, že výraz "zlatokopka" zní špatně, zamyslete se nad tím, jaké to je být na straně příjemce takového chování.

Dámy, nejste jediné, u koho se mohou objevit problémy s důvěrou. Pokud jste se už někdy k muži takto chovala, vězte, že některé z vašich potíží při randění se vám mohou vrátit jako randící karma.

Využívání druhých pro vlastní prospěch je nejen nepřitažlivé - je to neomluvitelné.

6. Nedělíte se o své dary

Darem mužského pohlaví je jeho schopnost chránit a zajišťovat. Ve skutečnosti je na to velmi hrdý a často dokonce ochotně riskuje své zdraví nebo život, aby to mohl efektivně dělat.

Ve skutečnosti starší muži, kteří po odchodu do důchodu zdánlivě "ztratí svůj smysl" nebo schopnost stejně efektivně poskytovat, mohou upadnout do deprese, trpět úzkostmi nebo dokonce předčasně zemřít, když se již necítí "potřební". Tyto dvě věci jsou v mužské energii tak pevně zakotveny, že jsou otázkou života a smrti.

Takže se můžete ptát, jaký je dar ženského pohlaví?

Podstatou ženskosti je vrozená touha pečovat o svého muže nebo se o něj starat. Je to o vzájemnosti a o tom, že jeden druhého staví na první místo. Pokud to neděláte, chcete spíše brát než dávat, a zdravé vztahy nejsou o braní.

Jsou o dávání. Musíte zjistit, co přesně mu přinášíte, a pak porozumět jeho jazyku lásky, abyste zjistila, zda si vůbec váží toho, co mu nabízíte.

7. Vytváříte drama místo vzpomínek

Jak jsem již řekl, muži jsou poměrně jednoduchá stvoření, která se ve světě orientují pomocí logiky a rozumu - nemá smysl se neustále rozčilovat.

Radi si dokazují svou hodnotu tím, že řeší problémy a usnadňují si práci. Když nepracují, bývají uvolnění a pohodoví, a také obvykle neradi plýtvají úsilím, pokud nevidí potenciální přínos.

Proto muže rychle omrzí drama, které vzniká, když se ženy nechají strhnout emocemi a rozruší se. Jen si uvědomte, že pokud se vám tak trochu líbí pozornost, které se vám dostává, když něco rozvíříte, může se to změnit ve velmi krátkodobý zisk, jestli víte, co tím myslím.

8. Jaké jsou vaše plány? Důvěru si buď nevybudujete - nebo ji narušíte

Pokud s vámi muž hodlá uvažovat o budoucnosti, musí věřit, že si ho vážíte a že mu kryjete záda, zatímco on kryje záda vám.

V každém malém chlapci se skrývá touha vyrůst a stát se hrdinou a dobrý muž, který se cítí být s vámi spojen, dá do toho vše, aby byl vaším hrdinou. Ve skutečnosti může dokonce položit život, aby vás ochránil.

Jeho odhodlání je tak hluboké. Na oplátku musí být schopen důvěřovat, že máte na mysli také jeho nejlepší zájmy. Muži mají také tendenci silně rezonovat s pojmem čest, který je páteří vojenského kodexu.

Podtrženo a sečteno, dobrý muž má vysoké nároky a vy je budete muset mít také, pokud si ho chcete udržet.

9. Jaké jsou vaše nároky? Snažíte se ho příliš brzy uvázat

Toto je možná jedna z největších chyb, kterých se ženy stále dokola dopouštějí. Po jedné schůzce, jednom polibku nebo dokonce jednom intimním setkání si ženy často myslí, že teď už jsou zázračně ve "vztahu."

Vlastně ne tak rychle. Především to není čas na vyjednávání o podmínkách a mužská energie má pro toto označení zcela jiná kritéria.

Pravdou je, že muži mají téměř primitivní pud a preferenci pojmu svoboda, který prakticky leží v jejich DNA. K tomu se přidává základní lidská přirozenost, že jakmile někoho rychle uchopíte, instinktivně a reflexivně se odtáhne. I když to může znít, jako by muži neměli zájem o monogamii, není to tak docela pravda.

Mužská energie je naprosto zavazující a dobrovolně se vzdá své svobody, ale až poté, co se přesvědčí, že jim nabízíte něco lepšího.

Klíčové je - načasování je všechno. Nechte muže, aby vás pronásledoval, a nikdy se mu nesnažte svobodu vzít; může se jí pouze vzdát.

10. V případě, že se vám muž snaží vzít svobodu, je to pro něj výhodné. Neinspirujete ho natolik, aby s vámi viděl budoucnost

Tady je pravda: randění je konkurenční prostředí.

Každý z nás, muži i ženy, chce být s partnerem, který nám dává pocit, že máme rozhodně tu lepší část nabídky, pokud jde o našeho partnera. Ve skutečnosti je ideální, když si oba partneři jeden druhého natolik váží a jsou si za něj vděční, že se oba cítí požehnaní, že svého partnera přitáhli.

Zásadně jde o to najít někoho, kdo vás prostě "chápe" a souzní s vámi. Věřte tomu nebo ne, ale není to tak vzácné, jak se zdá; můžete se naučit, jak se v přitahování tohoto typu zlepšit, a já svým klientům pomáhám výrazně zvýšit šance na nalezení takového partnera.

Bonusová chyba, která se do seznamu nedostala:

Mám ještě jednu, která je poměrně častá, ale nebyla natolik rozšířená, aby se dostala do mé desítky.

Částečně proto, že jde spíše o nedorozumění, které vede k přesvědčení nebo postoji, než o chybu.

Hledáte muže, který vás "doplní", přestože je to vaše práce.

Ti, kteří do sebe investují a pracují na osobním rozvoji, mají obrovskou výhodu, pokud jde o přilákání a udržení veškeré lásky, kterou si zaslouží. Udělali práci na tom, aby vyléčili svá zranění.

Pochopili, jak se elegantně, efektivně a účinně spojit s druhou lidskou bytostí. Stejně jako u všeho ostatního v životě, i zde záleží na správné přípravě a potu, abyste měli to, co v životě chcete.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

1 Komentářů

Bela

Bela

před 2 měsíce

To překládal překladač? Strašně kostrbatý text...

Reply

Napište komentář

Články z dalších našich webů: