8 Frází, kterým byste se měli ve vztahu vyvarovat

Foto: Unsplash

8 Frází, kterým byste se měli ve vztahu vyvarovat

Otevřená komunikace je jednou z nejdůležitějších věcí ve vztahu. Schopnost vyjádřit své myšlenky a pocity svému partnerovi je nejspolehlivější způsob, jak se ujistit, že jste na stejné vlně. V zápalu však i ti nejlepší z nás říkají věci, které tak nemyslí, a pak hořce litují. Zde je 8 frází, kterým byste se měli vyvarovat.

"Pokud bys mě opravdu miloval, udělal / neudělal bys ________"

Toto je emocionální vydírání. Přimět svého partnera, aby jednal nebo dělal něco, co od něj chcete, je spolehlivý způsob, jak si v průběhu času vybudovat nechuť k partnerovi. Místo toho vysvětlete svému partnerovi, proč je to pro vás tak důležité a jak byste se cítili, kdyby projevili takové chování, jaké byste chtěli.

"Nejsi nic s porovnáním s mým bývalým."

Nemusíte předstírat, že jste nikdy nebyli s někým jiným, a některé rozhovory o bývalých jsou nevyhnutelné, ale přímé srovnání může způsobit, že se váš partner bude cítit zbytečně nejistý, nedostatečný nebo konkurenceschopný. Místo toho se zaměřte na komplimenty za jejich vlastní zásluhy.

"Fajn, vyhráváš."

Pokušení ukončit hádku vyvoláním této fráze je silné, ale odloží ji pouze na jindy a pravděpodobně vyústí v ještě větší hádku. Jakkoli může být lákavé ukončit hádku za každou cenu, je nejlepší ji dořešit až do konce. Jak říká staré rčení, nikdy nechoď do postele naštvaný.

"Překonej to"

Jakkoli se vám problém může zdát banální, když řeknete partnerovi, aby to jen překonal, popřete jeho pocity. Jako podpůrný partner je důležité se snažit porozumět pocitům vašeho protějšku, i když se mohou zdát hloupé nebo iracionální. Místo toho, abyste mu řekli, aby to překonal, přemýšlejte o tom, proč to tak cítí.

"Jsi blázen"

Přimět svého partnera zpochybnit jeho vlastní zdravý rozum není určitě dobrý nápad. I když to myslíte lhostejně, přimět partnera zpochybnit jeho duševní stabilitu je formou psychologické manipulace. Místo toho, abyste jej nazývali bláznivým nebo iracionálním, řekněte mu, že nerozumíte, proč jedná určitým způsobem.

"Jsem v pořádku"

Nelze říct, že jste v pořádku, když nejste. Tato fráze je způsob ukončení komunikace. To, že váš partner bude mít pocit, že komunikace je otevřená, je nejlepší způsob, jak zajistit, aby k vám byl otevřený a upřímný. Jako alternativu k odpovědi "mám se dobře“, zkuste do konverzace přidat více, možná něco dobrého, co se toho dne stalo.

"Říkal jsem ti to"

Ano, ukázalo se, že máte pravdu, a ano, měli vás poslouchat, ale říkat to je malicherné. Váš partner si již pravděpodobně uvědomil chybu, kterou udělal, takže nemusíte poukazovat na svůj názor. Ve skutečnosti, když jim řeknete, že by vás měli poslouchat, může to mít opačný účinek. Spíše než říkat, že jste to říkali, se do nich vciťte.

"Drž hubu“

Toto je zřejmý způsob ukončení komunikace. I když to vyslovujete ve snaze přimět svého partnera, aby vás poslouchal, psychologický účinek toho, že vám někdo řekl, aby byl zticha, je ponižující a váš partner se cítí, jako byste nechtěli slyšet, co říká. Místo toho, abyste svému partnerovi řekli, aby mlčel, dejte jim laskavost a poslouchejte je a pak vás budou také poslouchat.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

1 Komentářů

klo

klo

před 1 týdny

taková blbá chyba hned v titulku :-)) kterých, ne kterým :-))

Reply

Napište komentář