8 praktických způsobů, jak zajistit, aby manželství na dálku fungovalo

Foto: Unsplash

8 praktických způsobů, jak zajistit, aby manželství na dálku fungovalo

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Randění na dálku je jedna věc, ale formální (a právní) vyjádření "ano" při takovém životním stylu posouvá vztah na dálku do zcela nové dimenze.

Fungují však vztahy na dálku? Lze ještě vést "normální" manželský život, když jste od sebe tak daleko?

Nedávná studie Severozápadní univerzity odhalila, že manželští partneři, kteří žijí na dálku, skutečně pociťují zdravotní výhody.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Podle všeho se zdá, že manželé, kteří žijí více než 50 mil od sebe, se ve srovnání s těmi, kteří se pravidelně vídají, těší lepšímu celkovému zdraví - lépe jedí, více cvičí a pociťují nižší míru úzkosti, deprese a únavy.

Tento překvapivě působivý seznam výhod a přínosů je pravděpodobně výsledkem kombinace svobody svobodného života s láskyplnou podporou životního partnera.

WebMD zjistil další překvapivé výhody odděleného života - vzdálenost od sebe zřejmě pomáhá udržovat vztah svěží a méně samozřejmý. Setkání jsou romantická a žhavá, protože páry dohánějí ztracený čas.

Samostatný život v odloučení také posiluje sebedůvěru a dává partnerům prostor pro rozvíjení jejich individuálních zájmů a výhody odloučeného života -odstup od sebe zřejmě pomáhá udržovat vztah svěží a méně považovaný za samozřejmost.

Setkání jsou romantická a žhavá, protože páry dohánějí ztracený čas. Samostatný život v odloučení také posiluje sebedůvěru a dává partnerům prostor k rozvíjení jejich individuálních zájmů.

Co tedy pomáhá manželství na dálku fungovat? Psychoterapeutka Dr. Tina Tessina v pořadu Huffington Post Live říká, že důvěra je nezbytným předpokladem, pokud partneři doufají, že spolu zůstanou. Zásadní je také dobrá komunikace a otevřené rozhovory. A důležitý je také velkolepý cíl nebo plán konce.

Dálka je podle všeho snesitelnější, pokud víte, jak dlouho budete žít odděleně. mít "konec" na dohled pomáhá párům překonat náročné dny.

Pokud přemýšlíte o tom, že byste zkusili manželství na dálku nebo dojíždění, zde je 8 způsobů, jak se těm úspěšným párům daří udržet svůj vztah žhavý a šťastný.

1. Stanovte si pravidla

Diskutujte o všem, co by mohlo nastat, a mějte plán, jak to řešit.

Měl by například váš partner odmítat všechna pozvání od opačného pohlaví nebo jsou pracovní obědy s kolegy opačného pohlaví v pořádku?

Jaké hranice a komunikaci potřebujete zavést, aby bylo vše nadstandardní?

Když jste oba doma, můžete trávit čas s přáteli jeden bez druhého?

Předkládejte tyto situace a dlouze o nich diskutujte a předem se dohodněte, jak je budete řešit. Dobrou zprávou je, že toto cvičení posiluje důvěru a pomáhá oběma partnerům cítit se bezpečněji.

2. Často komunikujte

Technologie usnadňují udržování kontaktu. Vidět se tváří v tvář (i na obrazovce) je velmi důležité, takže využijte videochaty přes Skype, Google hangouts nebo svůj chytrý telefon.

Telefonování je samozřejmostí a psaní textových zpráv je dobré pro rychlou kontrolu. Nepropadejte však stereotypu, že textové zprávy jsou vaším hlavním způsobem komunikace, protože postrádají intimitu.

Neopomíjejte ani potěšení, romantiku a intimitu ručně psaného přání, dopisu nebo dokonce malého vzkazu zastrčeného do cestovní tašky. Komunikace, které se mohou dotknout, vykouzlí na tváři vašeho manžela či manželky velký úsměv.

3. Mluvte o maličkostech

Je snadné sdílet velké novinky, ale maličkosti vám pomohou zůstat v důvěrném spojení. Vyprávějte partnerovi o tom, co se stalo u sousedů nebo o událostech s přáteli a rodinou.

Sdílejte vtipné zajímavosti o svém pracovním dni nebo o zajímavé věci, která se stala při cestě do práce.

Zavolejte si před spaním, abyste si mohli povídat stejně, jako kdybyste večer leželi v posteli.

4. Sledujte spolu televizi

I když nesedíte na stejném gauči, můžete se společně dívat na oblíbený pořad nebo sportovní zápas.

Pište si během něj zprávy nebo e-maily nebo si povídejte během reklam, abyste sdíleli zážitek stejně, jako kdybyste byli spolu.

Ve filmu "Když Harry potkal Sally" je skvělá a velmi milá scéna, kdy si hlavní hrdinové povídají po telefonu, zatímco sledují svůj oblíbený film.

Takže se k sobě přitulte, když jste od sebe, a sdílejte společně čas u obrazovky.

5. Buďte chápaví

To je opravdu důležité pro udržení pevného vztahu. Pokud máte naplánovaný čas na rozhovor a váš protějšek ho nemůže stihnout, mějte pochopení. Můžete si promluvit později nebo déle následující den.

Očekávání existují, ale buďte rozumní. Pravdou je, že mít v každém vztahu příliš velká očekávání vede ke zklamání a nespokojenosti.

Čím pružnější budete a budete ochotni se s věcmi smířit, tím lépe váš vztah obstojí.

6. Sdílejte své pocity

Dejte svému manželskému partnerovi najevo, že ho máte rádi a že si ho vážíte. Pravidelné vyjadřování pocitů pomáhá udržovat vaše pouto živé. Když si myslíte, že je to zbytečné, zadržujete svou lásku.

Chcete-li udržet plamen, dejte svému partnerovi najevo, že je vždy žádoucí a postrádaný, a dejte svému miláčkovi najevo, když potřebujete stejné ujištění.

7. Udržujte romantiku

Když se vidíte, udělejte to romanticky. Setkání jsou obvykle úžasná a udržují váš vztah plný energie a žhavý.

Chraňte si společný soukromý čas pro opětovné navázání kontaktu a udržení fyzické jiskry.

8. Vyzkoušejte virtuální sex

Žít odděleně znamená, že vám bude chybět pravidelná intimita. Někteří odborníci doporučují vydláždit si cestu k věrnosti a uspokojování potřeb sextingem, sexem po telefonu nebo videochatem.

Možná máte obavy z hackerů a nechcete, aby vaše pokusy skončily na webu. Pokud máte velké obavy, zůstaňte u telefonu, aby neexistovaly žádné vizuální efekty.

Na druhou stranu, mnoho párů si skutečně užívá vzrušení a vizuální stránku a jsou kreativní, aby našli potěšení jeden v druhém, když jsou pryč.

Teď, když jste se naučili, jak zajistit, aby vztah na dálku fungoval, nemusíte se obávat, zda vaše manželství vydrží - protože vydrží.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články