8 zásad, které vás naučí, jak zajistit, aby vztah na dálku fungoval

Foto: Unsplash

8 zásad, které vás naučí, jak zajistit, aby vztah na dálku fungoval

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Pro mnoho párů nastává období nevyhnutelného odstupu. Ať už žijete v různých městech nebo vás často rozděluje práce, je důležité umět se vypořádat s problémy, které vztah na dálku přináší.

Někteří lidé umí lépe zvládnout vztah na dálku než jiní, ale pokud je to pro vás těžké přizpůsobení, vězte, že nejste sami.

Zažil jsem to (a v současné době jsem tam).

Pravdou je, že může být opravdu těžké prožít den bez partnera po svém boku. Je normální, že ho chcete mít u sebe při vzrušujících herních večerech - a dokonce i při neveselém běhání po obchodech.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Snadno se vám stane, že začnete závidět lidem kolem svého partnera, protože jediné, co chcete, je být v jeho přítomnosti. Toužíte po jejich doteku - ať už je to objetí, nebo něco víc. Může vám připadat nespravedlivé, že to právě teď nemůžete mít.

Napříč tomu jsou vztahy na dálku zcela realizovatelné. Pokud je láska dostatečně silná, překoná blízké i vzdálené.

Možná jsem optimista, protože budu příští rok žonglovat se vztahem na dálku, ale pozitivní pohled na toto náročné období je prvním krokem k tomu, aby to fungovalo.

Každý člověk má svůj vlastní způsob, jak se vyrovnat se vzdáleností ve vztahu. Proto musíte mít na paměti své vlastní techniky i techniky svého partnera.

Budou vzestupy a pády a je důležité, abyste se na této cestě dokázali soustředit. I když to pro vás může být nová zkušenost, z takového vztahu může vzejít mnoho dobrého.

Pamatujte, že to nebude trvat věčně - s partnerem se znovu uvidíte. Do té doby vám přinášíme několik zásad "ano" a "ne", díky kterým budete vědět, jak zajistit, aby vztah na dálku dlouhodobě fungoval. Řiďte se těmito pravidly a určitě z toho vyjdete jako vítězové.

1. Vezměte si na starost, co se děje. Do: Komunikujte o dobrém, špatném i ošklivém.

Když jste ve vztahu na dálku, je komunikace tím nejdůležitějším aspektem. I když si to občas myslíme, váš partner nemůže tušit, co se vám honí hlavou.

Pokud vás něco trápí, musíte to říct. Nikdy není dobré držet věci v sobě, zvláště když jsou na dálku.

Proč vztah ještě více zatěžovat, když můžete říct, co máte na srdci? Vzdálenost je už tak dost těžká, nepotřebujete ještě stres z toho, že jste naštvaní.

2. Ne: nechte se vytočit maličkostmi.

Může být náročné vidět celkový obraz. Proto se snadno stane, že se necháte rozčílit takovou maličkostí, jako je dlouhá doba odezvy nebo nedostatek nadšení při konverzaci.

Věřte mi, když říkám, že tento postoj je destruktivní. Nemá smysl nechat se ovlivňovat bezvýznamnými činy. Existují důležitější věci, na které je třeba se soustředit, například na to, jak moc je milujete.

3. Do: mluvte o svém každodenním životě.

I když se zdá, že to, co jedli k obědu a na co se dívali v televizi, jsou nudné detaily, pomáhá být v obraze, co váš partner dělá se svým časem.

Když mu sdělíte, co děláte, může mít váš partner pocit, že je součástí vašeho dne. Díky tomu se vzdálenost zdá být méně dominantní.

4. Ne: omezujte komunikaci pouze na psaní textových zpráv.

Je zřejmé, že psaní textových zpráv je nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak zůstat s partnerem v kontaktu. Má to sice své výhody, ale je zde velký prostor pro špatnou komunikaci.

Jít na telefonní hovor nebo FaceTime umožňuje některé z věcí, které nám na partnerovi nejvíce chybí - jeho hlas a tvář. Budete se s ním také cítit mnohem více propojeni, pokud bude jeho pozornost nerozdělená.

5. Jaké jsou vaše pocity? Udělejte to: Ujistěte svého partnera, že ho milujete.

Být ve vztahu na dálku vás připraví o běžné formy projevování lásky. To může být obtížné změnit, protože na to nejsme zvyklí.

Je však velmi důležité najít nové způsoby, jak partnera ujistit, že ho máte rádi. Možná mu pošlete dopis poštou nebo si zavzpomínejte na vaše oblíbené společné vzpomínky.

Ve vztahu na dálku možná budete potřebovat slyšet a říkat "miluji tě" o něco častěji a to je v pořádku.

6. Nepředpokládejte: že partnerovi nechybíte.

Když jsem se poprvé musela vyrovnat se vzdáleností, myslela jsem si, že partnerovi nechybím, protože se netrápí tolik jako já. Ve skutečnosti jsem mu chyběla stejně, ale zvládal to o něco lépe.

Dospět k tomuto poznání bylo nutné, abych se ve svých emocích necítila tak osamělá. I když to váš partner nesdílí, chybíte mu.

7. Udělejte to: Využijte tento čas odloučení k tomu, abyste se soustředili sami na sebe.

Někdy, aniž bychom si toho všimli, se ve vztazích přesouvá pozornost ze "mě" na "nás". I když to není vždy špatně, může se snadno stát, že zanedbáte své vlastní potřeby.

Vztah na dálku vám umožní dát přednost sobě a dělat věci, které vás samotné činí šťastnými. Mohou být příležitostí získat zpět svou nezávislost, pokud jste ji ztratili, nebo se podívat na teenagerské drama, které jste si uložili do seznamu na Netflixu.

8. Ne: mlátit se za to, že máte špatný den.

Některé dny se můžete probudit a cítit se spokojeni se stavem vašeho vztahu. Jiné dny můžete mít pocit, že se vám nad hlavou honí šedý mrak. Obojí je stejně důležité.

Zlobili byste se na partnera za to, že má těžký den s odstupem? Pravděpodobně ne, tak si to nedělejte.

Vždycky si uvědomte, jak jste silní, že do toho dáváte kvůli vašemu vztahu tolik práce. Spousta jiných lidí by k tomu neměla odvahu.

Isabella Pacinelli je spisovatelka, která se věnuje tématům lásky, vztahů, péče o sebe, sebevědomí, ženského zdraví, vysoké školy a zábavy.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články