Benefity masáží obličeje. Mají dobrý účinek i na kůži.

Foto: Unsplash

Benefity masáží obličeje. Mají dobrý účinek i na kůži.

 Masáže obličeje nedávno ovládly sociální média. Influenceři na Instagramu, TikToku, Pinterestu a dalších webech podporovali praktikování masáží obličeje pomocí nefritových nebo růžových křemenných válečků, gua sha nebo jednoduše pomocí prstů.

Podle influencerů mohou z těchto obličejových válečků těžit všechny typy pleti. Stimulací lymfatického systému tyto masáže údajně zlepšují krevní oběh v obličeji, snižují otoky a zadržování vody, bojují proti vráskám a povislé pokožce a pomáhají odstraňovat dvojité brady.

Dermatologové jsou trochu skeptičtí

Zatímco se influenceři sebevědomě chlubí těmito přínosy pro zdraví, dermatologové jsou trochu skeptičtější. Dr. Natasha Cook, dermatoložka se sídlem v australském Sydney, říká: „Vše, co je vizuální, bude oblíbené na platformách Instagram a TikTok. To neznamená, že fungují, “a dále dodává:„ Je to zábava, myslím, že to je vše. Pokud chápete podstatu stárnutí ... akce válcování nebo masírování se nerovná opravě toho, že budete o 10 let mladší. "

Takže možná použití nefritového válečku v noci nebo speciální masáž obličeje ráno opravdu jen přidá nějaké vzrušení do naší každodenní rutiny pokožky, když už něco jiného. I když Cook a další odsoudili účinnost masáží na kůži, jiní podpořili myšlenku, že mohou mít další výhody nad rámec kůže.

Ne omlazení ale posílení

Ve skutečnosti fyzioterapeut David O’Brian, spolumajitel společnosti Glebe Physio v Sydney, vysvětluje, že masáže obličeje mohou ve skutečnosti pomoci posílit svaly na tváři. „Vmasírování“ oleje do pokožky se může zaměřit na problémové oblasti, jako je čelist nebo brada, které se mohou časem opotřebovat, stejně jako naše ostatní svaly. Fyzioterapeuti budou často masírovat obličejové svaly k léčbě bolesti čelistí nebo temporomandibulární dysfunkce (TMD) a s ní spojených bolestí hlavy, což je dysfunkce, která může být „velmi bolestivá“, tvrdí O’Brian.

Vaše čelist je spojena s různými částmi vaší lebky a je podporována různými svaly, říká O’Brian a dodává, že používání masáže obličeje může poskytnout „okamžitou úlevu“ napětí vytvářenému čelistí a bolestem hlavy, které po ní následují.

"Nejsnazší svaly, na kterých se o to pokoušíme, jsou žvýkací sval a spánkový sval." Masážní sval můžete najít směrem k zadní části tváře, k vašim uším, “říká,„ temporální sval se nachází v přední části spánků a pokrývá velkou část boku lebky. Když sevřete čelist, můžete cítit, jak se vám oba svaly shlukují pod konečky prstů. Tyto masáže lze snadno provádět a jsou nejúčinnější, když je masírujete konečky prstů.

O’Brian navíc dodává, že googlování těchto svalů vám může poskytnout lepší pohled na to, kde se tyto svaly nacházejí. Pokud však pociťujete bolest čelistí nebo časté bolesti hlavy, rozhovor se svým lékařem, fyzioterapeutem nebo dokonce zubařem vám může pomoci lokalizovat konkrétní oblast a jak ji ošetřit.

Váleček může pomoci s redukcí vrásek nebo akné

Přestože obličejové válečky nemusí být zcela účinné v boji proti akné nebo při redukci vrásek, O’Brian, Cook a mnoho dalších dermatologů souhlasí s tím, že používání obličejových olejů a masáží vám může účinně pomoci zbavit se stresu a relaxovat. Spolu s všímavostí a meditací to může být velmi průkopnická každodenní praxe, kterou stojí za to implementovat do pravidelné rutiny.

Pokud to zkusíte doma, vyzkoušejte to nejprve pomocí gua sha nebo válečku, které vám pomohou seznámit se s masážní technikou na vaší pokožce. Zkuste to také nepřehánět, protože existuje něco jako příliš mnoho dobrého škodí.

"Nadměrná masáž může způsobit zánět nebo podráždění kůže a bude mít negativní účinky na citlivé typy pokožky," říká. O'Brian říká, že lidé s kožními onemocněními, jako je psoriáza a dermatitida, by se měli vyvarovat nadměrné masáže obličeje, aniž by se nejprve poradili s lékařem.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář