Co způsobuje předčasné stárnutí?

Foto: Unsplash

Co způsobuje předčasné stárnutí?

Všichni známe marketingové triky na předčasné stárnutí. Různé vitamíny, všelijaké procedury, "elixíry mládí a života" a mnoho dalšího, které by měly údajně prodloužit váš život. Co je na tom pravdy a co opravdu způsobuje předčasné stárnutí?

Nedostatek spánku

Práce, stres a povinnosti, které nám často nedovolí ani na chvíli zamhouřit oči. Kvůli nim se poté celý den cítíme vyčerpaní a bez nálady. Fakt je ale ten, že pokud již delší dobu trpíme nedostatkem spánku, tělo se nestíhá regenerovat a tím pádem rychleji stárneme. Regenerace těla je důležitá, protože má nejen vliv na naše svaly, ale i naši pleť.

Spánek

Zdroj obrázku: Unsplash

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Samota

Je vědecky dokázáno, že extrémní samota na nás působí negativně a způsobuje předčasné stárnutí. Říká se, že pokud nejste šťastni sama se sebou, projeví se to na vaší pleti a celkovém vzhledu.

Stres

Čemu se nejlépe vyhnout, abychom si prodloužili život? Jednoznačně stresu. Sice se mu nikdy nevyhneme úplně, je dobré ho ve svém životě omezit. Přeci on nám zkracuje život a je důvodem předčasného stárnutí. Snažme se tedy dávat našemu tělu odpočinek a čas na regeneraci, která je nesmírně důležitá.

Stres a proč se mu vyhnout?

Zdroj obrázku: Unsplash

Sedavý způsob života

8 někdy 9 hodin prosezené v kanceláři, večery u televize a málo pohybu, přispívá k nezdravému životnímu stylu a celkově k předčasnému stárnutí. Víte, že je vědecky prokázáno, že pokud jsou lidé méně aktivní ve svém životě, vede je to k depresi?

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Alkohol

Oblíben společností jeho chutí a účinky. Kdo jiný by to mohl být než alkohol. Nejen, že má špatný vliv na kvalitu spánku, zpomaluje spalování a je vysoce kalorický, je také důvodem předčasného stárnutí. Pokud nechcete brzy zestárnout, vynechte jej a místo něho si dejte raději něco dobrého.

Strava

Zelenina, ovoce a raw strava uvolní naše tělo a uleví mu od trávení. Pokuste se přidat tyto potraviny do jídelníčku a uvidíte, že vám bude líp, a dokonce zabráníte předčasnému stárnutí. No, není to báječné?

Zdroje: womenworking.com, svetzeny.cz, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: