7 chyb kvůli kterým stárneme rychleji

Foto: Unsplash

7 chyb kvůli kterým stárneme rychleji

Čas uzdravuje všechny jizvy. Říká se to. S časem ale přichází věk a s věkem stárneme. Je to společné téma nás všech. Každý nad stárnutím přemýšlíme. Lidé se snaží bránit procesu stárnutí různými kosmetickými přípravky. Bohužel, životní proces nad námi vždycky zvítězí. Stárnutí se dá alespoň zpomalit.

Než si půjdete koupit nové kosmetické přípravky za velkou sumu peněz. Zamyslete se nad svými návyky. Mnoho špatných návyků urychluje stárnutí. A děláme je denně. Zde je sedm špatných návyků.

1)Jste „multi-tasker“

Pro náš životopis to je dobrá vizitka. Pro naše tělo nikoliv. Multitasking je obrovská zátěž pro tělo a nervovou soustavu. Soustřeďte se a neplýtvejte silami. Nedělejte více úloh najednou. Dlouhodobě vyhoříte.

2)Jíte příliš sladké

Tohle nikoho z milovníků sladkého rozhodně nepotěší. Sladké našemu tělu neprospívá. Projevuje se negativně i v našem obličeji. Nejčastější účinky jsou tmavé kruhy pod očima, zvětšení jemných linek, vrásek, nebo velikosti pórů a ztráta kontur obličeje. Stále máte chuť na sladké?

3)Spíte málo

Sledujeme epizody nových seriálů na Netflixu. Nespíme a neregenerujeme. Nedostatek spánku způsobuje únavu, pomalé myšlení, špatnou pozornost a přibírání na váze. Spát bychom měli minimálně sedm hodin denně.

4)Trávíte dny sezením

Pokud pracujete v kanceláři, pravděpodobně trávíte většinu dne sezením. Sedavý způsob života zvyšuje riziko onemocnění ledvin, srdečního onemocnění, obezity a rakoviny. Pravidelným cvičením, nebo procházkou toto riziko významně eliminujete.

5)Nepoužíváte opalovací krém

Zvláštní příčina stárnutí, že? Opravdu se stačí namazat opalovacím krémem jen při pobytu na koupališti, nebo pláži? Odpověď zní ne. Měli bychom používat opalovací krém každý den. Dokonce i v zimě. Hlavním důvodem předčasného stárnutí je pravidelný výskyt v poli ultrafialového záření bez ochrany.

6)Nosíte příliš Make-upu

Ano ženy, máte pravdu. Make-up vám možná pomůže vypadat mladší. Ale velké množství make-upu může ucpat póry a způsobit praskliny. Denní nošení make-upu může vysušit vaši pleť. To vede k vrásčení.

7)Spíte s obličejem na polštáři

V této situaci jsme pravděpodobně vinni všichni. Na břichu se nám spí skvěle. Obličej na polštáři může způsobit vrásky a urychlit stárnutí. Pokud spíte na stejné straně tváře každou noc.

Zdroje: womenworking.com Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář