Dobří přátelé jsou jako hvězdy: 18 způsobů, jak vybudovat trvalé přátelství

Foto: Unsplash

Dobří přátelé jsou jako hvězdy: 18 způsobů, jak vybudovat trvalé přátelství

Znáte staré přísloví, že dobří přátelé jsou jako hvězdy. Jakmile najdete dobrého přítele, nechcete ho pustit. Ale jako všechno, i tohle vyžaduje práci.

Svoji nejlepší kamarádku jsem potkala při tanci v klubu... kdo by to byl řekl? Od té doby jsme byly nerozlučné. Pořád si povídáme, posíláme si záchodová selfíčka a sdílíme každodenní setkání s trapasy. A od toho jsou přátelé!"

GDobří přátelé jsou jako hvězdy - 18 způsobů, jak to platí

Pokud si tedy chcete udržet pevné přátelství, budete muset na tom, abyste byli dobrými přáteli, zapracovat. Poslyšte, dobří přátelé jsou jako hvězdy. Já vím, možná valíte oči nad tou otřepaností, ale je to pravda. Takže budeš muset pracovat na tom, abys byl dobrým přítelem. Přesně tak, myslela sis, že to bude snadné? Láska je tvrdá práce. Dokonce i v přátelství.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Takže, co to znamená být opravdovým přítelem?

#1 Buďte upřímní. Upřímnost je opravdu nejlepší politikou. Jaký smysl má mít přítele, když se nechystá, být k vám upřímný? Jsou to lidé, kterým důvěřujete a naopak, takže, je vaším úkolem jako přítele, být upřímný.

No, když se vás zeptají, jestli vypadají tlustě, nemusíte vykřiknout "ano". Je rozdíl mezi upřímností a přílišnou brutalitou.

#2 Naslouchejte. Naslouchání je důležitá dovednost, která dnes mezi lidmi chybí. Proto vztahy nefungují a lidé si jdou každý svou cestou - nenaslouchají si.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Mít dobrého přítele znamená být aktivním posluchačem. Když jsou na dně, naslouchejte jim. Když mají dobrý den, naslouchejte jim. Chtějí s vámi sdílet svůj život a jako příteli by vám to mělo být ctí.

#3 Je to obousměrná ulice. Stejně jako všechny vztahy se skládají ze dvou lidí. To znamená, že pokud chcete být dobrým přítelem, budete muset dávat a brát. Musíte jako přítel odvést svou část práce, aby i on byl schopen odvést svou práci.

#4 Buďte tam, kdy řeknete, že tam budete. Pokud jste si naplánovali, že si v pátek večer někam vyrazíte, ukažte se. Pokud vás pozvali na svůj absolventský večírek na vysoké škole, ukažte se. Dobří přátelé jsou přátelé, kteří se ukazují a vzájemně se podporují. Dobrý přítel je ten, na koho je spolehnutí.

#5 Ukažte trochu rameno. To je obrovský způsob, jak jsou dobří přátelé jako hvězdy. Pokud váš kamarád prochází těžkým obdobím, musíte mu být nablízku. Musíte tu pro něj být. Všichni procházíme svými vzestupy a pády, takže když tu pro někoho budete, bude tu i on pro vás. Nemusíte být tím, kdo je napraví, ale můžete být tím, kdo řekne: "Bude to v pořádku."

#6 Nepřehánějte to s "miluji tě". Pamatujete si, jak jste byli na střední škole a všichni se na konci dne objímali a říkali: "Miluju tě!". Jo, dobře, tak nejspíš lhali. Nebuďte tím člověkem, který bezstarostně prohodí slova "miluji tě". Je to otravné a připomíná mi to Reginu George. Skutečný přítel říká tato slova, když je myslí vážně. Ano, kamarádi jsou jako hvězdy, ale nebuďte pořád tak rozmazlení.

#7 Vybírejte si bitvy. Budou chvíle, kdy váš přítel řekne něco úplně hloupého nebo kdy vás bude komandovat. Já vím, taky mě to vytáčí, ale nemůžete útočit na všechno, co řeknou. Musíte si vybírat bitvy, jinak můžete o přátelství přijít.

#8 Nejde o vlastní zájem. Když se s někým seznámíte, nesnažíte se zjistit, co z něj můžete dostat. To není smyslem přátelství. Tedy, najdou se lidé, kteří se vás budou snažit využít, ale u opravdového přítele tomu tak není. Máte je rádi pro to, jací jsou, ne pro to, co mají.

#9 Buďte empatičtí. Jste přátelé, protože si navzájem rozumíte. To tedy znamená, že se v těžkých chvílích musíte umět vžít do jejich situace. Empatie, lidi! Dovolte si být zranitelní a mít pochopení pro jejich emoce. Poděkují vám, až se budou cítit osaměle.

#10 Nebuďte přítelem na sociálních sítích. Mám pár přátel, kteří se věnují pouze sociálním médiím, a když dojde na skutečné setkání, vykašlou se na to. Nebuďte takovým přítelem. Kamarádi ze sociálních sítí jsou nudní a snaží se to kompenzovat tím, že zveřejňují fotky z klubů, a přitom si jen tak v koutku snapchatují.

#11 Buď pozitivní. Nikdo se nechce přátelit s debilním člověkem. Moje nejlepší kamarádka dokáže být obrovská buzerantka, a když se to stane, držím se daleko od ní. Poslouchej, kamarádka bude cítit tvou energii, takže pokud jsi na dně, zůstaň doma.

#12 Přijměte jejich chyby. Prostě je přijmi. Nejsou dokonalí, sakra, ty jsi taky pekelně chybující. Pokud se vám nelíbí, jak žvýkají žvýkačku, no tak jim to řekněte, místo abyste tam vztekle stáli. Ale v určitém okamžiku prostě budete muset přijmout fakt, že mají špatné žvýkací schopnosti, a jít dál svým životem.

#13 Žádné pomluvy. Nemůžete o svém kamarádovi mluvit s ostatními lidmi jako o hovně. Prostě to nedělejte. Pokud jste se s ním pohádali a vyprávíte to ostatním lidem, je to v pořádku, ale nesnažte se ho shodit. Je to tvůj kamarád a nakonec se ty sračky dostanou na povrch.

#14 Nevykašli se na to. Jediný okamžik, kdy se můžeš vyfláknout, je, když k nim budeš upřímný. Pokud s nimi máš jít na rande, ale pak tě ten sexy kluk pozval na rande, prostě to kamarádce řekni. Nehraj na nemocnou kartu. Prostě jim to řekni na rovinu. Když se na to vykašleš s nějakou chabou výmluvou, budeš známá jako floutek, a to se lidem nelíbí.

#15 Podporovat, podporovat, podporovat. Proč mít přátele, když vás nebudou podporovat ve vašich cílech a snech? Proč tedy mít přátele? To byste pak mohli být prostě sami, když nechcete podporu a lásku.

#16 Uvědomte si, proč jsou vašimi přáteli. Proč je považujete za své přátele? Je to proto, že jsou zábavní? Jsou milí? Musíte vědět, proč jsou vašimi přáteli. Proč? Protože přijdou chvíle, kdy se budete hádat a rozcházet. Musíte však u nich rozpoznat pozitivní vlastnosti.

#17 Pracujte na silných stránkách toho druhého. Vy a váš přítel jste tým. Ona je možná mizerná v organizování, to je však vaše silná stránka. Vy však nejste tak dobří v komunikaci, zatímco ona je společenský motýl. A dohromady tvoříte vražednou kombinaci.

Poznejte své silné a slabé stránky a také ty kamarádčiny... tak můžete vy dvě rozvinout silnější přátelství.

#18 Není to soutěž. S kamarády nesoutěžíte. Pokud oni získají práci, nemáš se hnát za lepší. Necháš je dělat je, zatímco ty budeš dělat sebe. Když už, tak jediný, s kým byste měli soutěžit, jste vy sami."

Jsou chvíle, kdy si budete úplně přát žít sami v divočině. Ale to, co vás udrží při zemi a při smyslech, jsou vaši úžasní přátelé. Takže pamatujte, že dobří přátelé jsou jako hvězdy.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: