Experti na zdraví zkoumali cheeseburger z McDonald. Výsledky vás překvapí.

Foto: Unsplash

Experti na zdraví zkoumali cheeseburger z McDonald. Výsledky vás překvapí.

Možná je vůně svázána s dětskou nostalgií, nebo to byla vaše touha v těhotenství, nebo se možná náhodou stane McDonald's jediným místem s jídlem u silnice okolo, které projíždíte. Ať už je důvod jakýkoli, někdy prostě opravdu, opravdu toužíte po rychlém hamburgeru.

Samozřejmě jsme byli po léta varováni před nebezpečím fast foodu. Příliš mnoho tohoto jídla zničí vaši stravu, zvýší hladinu cholesterolu a navíc to půjde rovnou do tuků. Ale možná se náš vztah lásky a nenávisti k hamburgerům alespoň trochu uklidní. Jsou mezi nimi lepší a horší možnosti. A ukázalo se, že skromný McDonald's cheeseburger je rozhodně na „lepším“ seznamu.

Fast food je obvykle znehodnocen, protože má tendenci mít vysoký obsah kalorií, nasycených tuků, rafinovaných cukrů a sodíku, přičemž má nízký obsah živin. A „vysokou“ myslíme opravdu nezdravě vysokou. Dietologka Bonnie Taub-Dix, autorka knihy Přečtěte si ji dříve, než ji sníte, uvádí: „Množství sodíku v některých z těchto položek je přímo k zbláznění“.

McDonald cheeseburger může být součástí zdravé stravy

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Čím větší je hamburger, tím horší to pro vás bude. To je místo, kde jednoduchý cheeseburger může nabídnout určitou výživu a uspokojit vaše touhy po fast foodu, aniž by došlo k vykolejení vaší stravy nebo poškození zdraví. Amy Goodson, MS, RD, CSSD, LD a autorka knihy The Sports Nutrition Playbook říká: „Pokud toužíte po hamburgeru, základním cheeseburger je cesta! S 15 gramy bílkovin a pouze 300 kalorií, tento hamburger může uspokojit vaši touhu bez vykolejení vás z vaší normální stravy.

Porovnejte to s nutričními statistikami některých větších hamburgerů. Big Mac má 550 kalorií, zatímco Quarter Pounder se sýrem a slaninou má 630. Stále je to o něco méně než Burger King's Whopper, který obsahuje 660 kalorií, nebo je to Bacon King Burger, který obsahuje 1313 kalorií.

Musíme ale pamatovat, že pokud si dáme jeden i dva hamburgery za měsíc, rozhodně nepřiberete kilo ani nás to nevyhodí z naší normální stravy. Jednoduše nám to nic neudělá.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář