Freddie Mercury a jeho malé velké kočičí lásky

Foto: instagram.com

Freddie Mercury a jeho malé velké kočičí lásky

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Freddie Mercury a jeho láska ke kočkám

 

Mercury napsal píseň „Delilah“ pro svou oblíbenou kočičku na albu „Innuendo“ z roku 1991. Když jezdil na turné, nechal si dokonce své kočky zavolat ke sluchátku a povídal si s nimi. Někdo by řekl, že to bylo bláznivé, ale milovníkům koček se to zdá být rozkošné.

"Jeho kočky byly jeho rodinou", řekl Peter Freestone, Freddieho asistent pro list The Washington Post.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Dává tedy smysl, že se objevily i ve filmu „Bohemian Rhapsody“. První scény obsahují nejméně šest jeho kočičích mazlíčků, ale Freestone dokázal vyjmenovat 10 koček, které měl Mercury během svých 45 let: Dorothy, Tiffany, Toma, Jerryho, Delilah, Goliáše, Lily, Miko, Oscara a Romea, z nichž posledních šest Freddieho přežilo. Freddie sdílel Toma a Jerryho s Mary Austinovou, osudovou partnerkou o níž kdysi hovořil jako o své „manželce ze zákona“. Dala mu Tiffany, jedinou čistokrevnou kočku, kterou kdy měl. Zbytek koček si Freddie adoptoval z útulků nebo zvířecích nemocnic, aby jim zachránil životy.

To znamenalo obléknout sadu Mercury's Garden Lodge do přepychových závěsů a zdobeného nábytku, který je zmíněn ve skladbě „Delilah“, kterou Mercury napsal a nahrál na své poslední album. Píseň slouží jako óda na jeho oblíbenou kočku, Delilah: „Děláš mi tak velkou radost když se přitulíš a jdeš spát vedle mě. A pak mě lehce rozzlobíš když čůráš po celém mém apartmá Chippendale. ", zpívá Freddie v písni.

Zatímco Freddie ve skutečnosti neměl apartmá Chippendale, Freestone objasnil, že měl jídelnu vytvořenou v podobném stylu. Freestone řekl, že si jasně pamatuje incident, kdy kočky močily na zatažené zelené závěsy a zanechaly na nich žluté skvrny ve tvaru oblouku.

Freestone začal pracovat pro Freddiehoy v listopadu 1979, měsíc poté, co se setkali, když Freestone pracoval v šatně pro Royal Ballet v Royal Opera House v Londýně. V práci zůstal až do konce února 1992 — tři měsíce poté, co Freddie zemřel na komplikace související s AIDS. Rolling Stone v roce 2014 napsal, že jednou z Freddieho posledních činností bylo hlazení Delilahiina kožíšku.

Tato milující povaha se projevuje i ve scéně v „Bohemian Rhapsody“, ve které Mercury zvolá, že v jeho novém domově má ​​každá kočka svou vlastní ložnici. Jak Jim Hutton, Freddieho životní partner, napsal ve svých memoárech: „Freddie zacházel s kočkami jako s vlastními dětmi“.

 

Zdroje: www.washingtonpost.com, www. Instagram.com

Podobné články