Jak chronická bolest ovlivňuje pohlavní styk

Foto: Unsplash

Jak chronická bolest ovlivňuje pohlavní styk

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Soulož může hrát ve vztahu zásadní roli. Je to přirozený a zdravý způsob, jak prohloubit spojení s partnerem a experimentovat se svými přáními a potřebami.

To však může být obtížné, pokud trpíte chronickou bolestí, která může snižovat nebo dokonce eliminovat pocity rozkoše při pohlavním styku. Někteří lidé popisují chronickou bolest jako bolest, pálení, vystřelování, mačkání, ztuhlost, píchání nebo pulzování. Bez ohledu na to, odkud bolest v těle pochází, může taková nepříjemnost způsobit, že pohlavní styk bude velmi nepříjemným zážitkem.

Chronická bolest může ovlivnit pohlavní styk buď kvůli bolesti samotné, nebo kvůli sekundárním faktorům, jako je užívání léků nebo stres . Podle CDC trpí chronickou bolestí 20,4 % dospělých, z toho 7,4 % trpí chronickou bolestí, která omezuje jejich každodenní život.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Běžnými příčinami chronické bolesti

Podle Clevelandské kliniky mezi běžné příčiny chronické bolesti patří:

  • bolest kloubů
  • bolest zad
  • bolest krku
  • bolest při nádorovém onemocnění v blízkosti nádoru, včetně trvalé bolesti v jizvě
  • bolest svalů po celém těle (jako např. při neurogenní bolesti, z poškození nervů nebo jiných částí nervové soustavy

Jak chronická bolest ovlivňuje pohlavní styk

Chronická bolest může snižovat hladinu energie a může vést k sexuální dysfunkci. Mezi další komplikace chronické bolesti, které mohou poškodit pohlavní styk, patří deprese, úzkost, zneužívání návykových látek a zhoršení bolesti.

Při chronické bolesti sice mohou pomoci léky, ale některé léky způsobují snížení libida nebo snížení sexuálních funkcí. Mohou také ovlivnit průtok krve a hormony, které jsou důležitými faktory při pohlavním styku. Bolest může také ovlivnit sebevědomí; nemusíte se cítit pro partnera přitažliví nebo žádoucí a skončíte s pocitem úzkosti, strachu a viny.

Vyjádření svých pocitů partnerovi může pomoci pochopit vaše potřeby a posílit váš vztah. Kromě toho existují i další způsoby, jak pomoci znovu zažehnout jiskru a obnovit citovou intimitu.

Klinika Mayo doporučuje, abyste se s partnerem začali znovu fyzicky sbližovat tím, že budete vzájemně zkoumat své tělo a naučíte se, co je vám oběma příjemné.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články