Jak napravit rozvrácené manželství - a znovu se zamilovat do svého manžela či manželky

Foto: Unsplash

Jak napravit rozvrácené manželství - a znovu se zamilovat do svého manžela či manželky

Když se vaše manželství nebo vztah dostane do takových potíží, že uvažujete o rozchodu nebo rozvodu, je snadné cítit beznaděj.

Je však důležité vědět, že můžete nefunkční vztah napravit a manželství zachránit.

Můžete se dokonce do svého partnera znovu zamilovat - pokud jste ochotni vynaložit úsilí.

Na začátku vašeho vztahu jste byli pravděpodobně okouzleni novotou a věřili jste, že tento pocit je tak silný, že by mohl trvat navždy. Neviděli jste mnoho partnerových nedostatků, takže vás nikdy nenapadlo, že byste se jednoho dne měli obávat, že se je budete snažit napravit.RELEVANTNÍ:

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Váš vztah se vyvíjel, jak už to u vztahů bývá, a to je zcela normální. Všechny vztahy a manželství procházejí svými vzestupy a pády.

Jestliže však máte pocit, že jste se svým partnerem nyní na pokraji rozchodu nebo rozvodu, musíte do svého vztahu znovu investovat, pokud chcete, aby vše fungovalo.

Abych vám pomohl překonat vaše těžké období, sestavil jsem seznam věcí, které můžete začít dělat hned teď, abyste svůj vztah vrátili do normálních kolejí.

Tady je 7 způsobů, jak napravit své rozbité manželství - a možná se i znovu zamilovat.

1. Vzpomeňte si, díky čemu jste se do sebe oba zamilovali.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Po nějaké době manželství je snadné zapomenout, co se vám na vašem manželském partnerovi líbí.

Jaké to bylo na začátku? Čím vynikal? Čím voněl? Kde jste měli první rande? Díky čemu jste si uvědomili, že to je člověk, se kterým chcete být po zbytek života?

Všechno si to zapište. Pomůže vám to zapamatovat si pozitiva, což vám také pomůže zvednout náladu a změnit vaše smýšlení o vašem vztahu.

2. Opět si aktivně naslouchejte.

Naslouchání je skutečně dar, který můžete dát svému partnerovi a který může pomoci vašemu vztahu prohloubit se.

Když svému partnerovi nasloucháte bez kritiky, vyjadřujete mu porozumění a podporu - což je to, co si všichni ve vztahu přejeme víc než cokoli jiného. Díky tomu se i váš manželský partner bude cítit lépe, když se vám otevře.

Pokládejte otázky, které dávají vašemu manželskému partnerovi najevo, že se o něj skutečně zajímáte. Znáte například manželova nejhlubší a nejtemnější tajemství? Pokud ne, je to skvělá příležitost se zeptat.

3. Dbejte na maličkosti.

Velký rozdíl ve vztahu dělají nenápadné věci, jako je například otočení těla směrem k manželovi nebo manželce, když mluví, a přímý oční kontakt, místo abyste zůstali zabrani do telefonu. Úsměv nebo prosté "Jaký jsi měl den?" může také pomoci vytvořit pozitivnější tón ve vašem vztahu.

A když se na konci dne opět setkáte, ujistěte se, že se vzájemně pozdravíte, abyste dali svému partnerovi či partnerce najevo, že je rád, že ho vidíte.

Jak ukazuje vtipné video níže, je snadné upadnout do návyků, kdy zapomínáme, že náš partner či partnerka je tou nejvýznamnější osobou v našem životě.

4. Nenechte se rozptylovat v manželství

Připomeňte si, jak to bylo na začátku vašeho vztahu. Váš partner byl tou nejzajímavější částí vašeho dne a vždy byl na prvním místě.

Teď, když už jste spolu nějakou dobu, je však až příliš snadné nechat život, aby se vašemu manželství postavil do cesty. Máte děti, práci a domácnost, a proto je snadné dát manželství na poslední místo.

Proto si musíte začít plánovat čas jeden pro druhého a dodržovat ho. Pokud zazvoní telefon, nechte ho přepojit do hlasové schránky. Je to váš čas pro toho druhého.

5. Vezměte si čas na sebe. Dělejte spolu zase něco zábavného.

Zábava je to, co vás drží pohromadě. Kdy jste se naposledy s partnerem zasmáli? A to nemluvím o takovém tom "haha" smíchu. Mluvím o pořádném břišním smíchu, který jako by nikdy neměl skončit.

Jako dospělí se od smíchu odkláníme. Až budete mít příště příležitost, pozorujte děti na dětském hřišti. Hodně se smějí! Neberou život tak vážně a nedělají si starosti s příští prémií nebo s další Teslou, kterou si chtějí koupit.

Smát se a bavit se spolu je dobré pro váš vztah i pro vaši duši. Snadným způsobem, jak začít, je zavzpomínat na některé vaše oblíbené vzpomínky jako páru - na chvíle, kdy jste se společně dobře zasmáli.

6. Změňte svá očekávání.

Nejste tím, kým jste byli, když jste se brali, a není jím ani váš partner. Jako lidské bytosti jsme složití a neustále se měníme. Když jste již nějakou dobu v manželství, je snadné spoléhat se ve všem na svého partnera a očekávat, že věci budou i nadále takové, jaké byly vždy. A když nejsou, je snadné se zklamat.

Jakmile však přijmete, co se na vašem partnerovi změnilo, můžete změnit i svůj pohled na váš vztah. To je nutnost, protože pokud nezměníte svá očekávání, váš partner bude mít pocit, že se ho snažíte donutit, aby se změnil.

To v dlouhodobém horizontu způsobí nelibost, proto buďte k partnerovi laskaví a mějte ho rádi takového, jaký je teď.

7. Dbejte na to, abyste se po hádkách znovu sblížili.

Když se páry nepřenesou přes hádku, hádka pokračuje. A pokud jste nenapravili vzniklé škody, nemůžete se v manželství posunout dál.

Jedním z nejlepších způsobů, jak napravit váš vztah, je přiznat si, co jste udělali špatně, a omluvit se, nicméně ačkoli to zní jednoduše, pro mnoho párů je to jedna z nejtěžších věcí.

Důležité je, aby vaše omluva byla upřímná. Nebo, pokud se omlouvá váš manžel či manželka, abyste omluvu přijali a snažili se jít dál.

Pravdou je, že neexistuje žádná snadná náprava, která by váš vztah nebo manželství zachránila během okamžiku.

Trvalo vám dlouho, než jste se dostali tam, kde jste, a bude vás stát opravdové úsilí, abyste své manželství vrátili do správných kolejí.

Jestliže jste však připraveni začít jednat a naučit se, jak zachránit svůj vztah bez poradenství, je to možné - stačí začít od píky.

Vyhraďte si tento týden nějaký čas na naslouchání. Poté můžete přijmout některý z těchto kroků a postupně je přidávat do svého vztahu.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: