Jak se vypořádat se vztahem na dálku? Zejména v této době!

Foto: Unsplash

Jak se vypořádat se vztahem na dálku? Zejména v této době!

Jak je známo, vztahy na dálku přicházejí s vlastními jedinečnými výzvami. Jak se špatnými, tak s dobrými. Je jen na nás či tuto výzvu přijmeme nebo odmítneme, tak jako ji zvládneme nebo vzdáme. V této době se to může zdát obzvláště těžší, když je tolik omezení a restrikcí. Zkusím vám tedy předat rady a triky, jak tento nelehký vztah zvládnout!

Je potřeba se na něco těšit!

Nejistota... Ta často ubíjí mnoho lidí ve vztahu na dálku. Kdy ho uvidím? Cítí to stejně jako já? Nepodvádí mě? Čím déle jste od sebe, tím více mohou tyto nejistoty přerůst v legitimní existenční krize, a proto je potřeba se na začátku vašeho vztahu dohodnout, že si stanovíte data, na které se oba budete těšit. Obvykle to bude příště, kdy se oba budete moci vidět. Ale mohou to být také další významné životní okamžiky, jako třeba ucházení o zaměstnání ve městě druhé osoby, hledání bytu, kde byste mohli být oba šťastní anebo společná dovolená. Když přestanete mít určitý milník, na který se můžete těšit, tak se může stát, že váš vztah už neporoste a umře. Musíte mít důvod, cíl, na co se těšíte, co společně dosáhnete, jinak se váš vztah rozpadne!

Vidíte se takoví, jací jste?

Když jsou lidé dlouho od sebe odděleni, tak se jim často stane psychologicky zvláštní věc. Tito lidé nejsou schopni se navzájem vidět takoví, jakými ve skutečnosti jsou, protože když jsou od sebe navzájem nebo mají omezený čas vůči osobě nebo události, začnou dělat nejrůznější domněnky či úsudky, které jsou často buď přehnané, nebo úplně špatné. To se může projevit přehnanou žárlivostí, idealizací partnera nebo že se z vašeho vztahu stane dům z karet, kterého každé fouknutí zničí. Buďte tedy opatrní. Když se ocitnete ve scénáři na dlouhé vzdálenosti, je důležité zachovat určitou skepsi ohledně svých vlastních pocitů. Připomeňte si, že opravdu nevíte, co se děje, a nejlepší věcí, kterou můžete kdykoli udělat, je jednoduše promluvit se svým partnerem o tom, co cítí a o tom, co cítíte vy!

Komunikace

Nepovídejte si jen proto, že musíte. Nesnažte se až moc tlačit na konverzaci, aby byla plynulá. Někdy je více komunikace ke škodě, když si zrovna nemáte co říct. Když si tedy nebudete mít o čem povídat a váš partner bude zaneprázdněn jinou činností, zavěste. Snažte se vaši komunikaci nastavit jako nepovinou s tím, že se můžete kdykoli odpojit. Hlavně si tyto výjimky neberte osobně, když k nim dojde! Koneckonců, váš partner není vaším otrokem. Pokud má rušný týden nebo potřebuje nějaký čas, je na něm, aby se rozhodl.

Jednoho dne budeme spolu

Vztah na dálku nikdy nemůže přežít bez naděje. A aby existovala naděje, musí existovat možnost, že tito dva lidé budou jednoho dne spolu. Bez této sdílené vize šťastně až do smrti se všechno ostatní rychle začne zdát bezvýznamné. Pamatujte, že láska mnohdy nestačí. Oba musíte mít životní vize, které jsou sladěné, sdílené hodnoty a společné zájmy. Nejen, že pro vás společně musí existovat nějaká sdílená vize možné budoucnosti, ale oba musíte mít také pocit, jako byste se k této vizi snažili!

Zdroje: markmanson.net, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář