Je sex s bývalým partnerem dobrý nápad? Odhalení vašich výčitek

Foto: Unsplash

Je sex s bývalým partnerem dobrý nápad? Odhalení vašich výčitek

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Na sex s bývalým je čas a místo, ale je sex s bývalým vůbec něco, co byste měli podstoupit? Pomůžeme vám se rozhodnout.

Rozchody jsou většinou nepříjemné. Něco ukončíte a jeden z vás nebo oba se pak cítíte méně než skvěle. Jak již bylo řečeno, je vůbec někdy čas, kdy by mělo dojít na sex s vaším bývalým? Když se ocitnete v situaci, kdy je to možné, možná byste si to měli předtím, než to uděláte, trochu lépe rozmyslet.

Je v pořádku mít s bývalým dobré vztahy

Vskutku není třeba, abyste se navzájem nenáviděli. Ale to, že máte dobré vztahy, také neznamená, že byste spolu měli skákat do postele. I když jste stále přátelé, sex by mohl věci zkomplikovat a ve skutečnosti je pro vás oba ještě zhoršit.

Je snadné upadnout do starých zvyků, když máte dobré vztahy, ale pravdou je, že spolu nejste. Oba si jdete svou cestou a to by se mělo odrazit ve způsobu, jakým se k sobě chováte.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

No, pokud jste se rozešli už před hodně dlouhou dobou, je to jiný příběh. Když je rozchod čerstvý, budete v pokušení znovu skočit do postele jen proto, že spolu stále vycházíte. Odolejte tomuto nutkání.

Je sex s bývalým někdy dobrý nápad?"

Ve vší upřímnosti, na spaní s bývalým je čas a místo. Mohli byste spolu vlézt do postele a být naprosto v pohodě, ale nejdřív se chceš ujistit, že to tak bude. Zde je návod, jak zjistit, zda je to dobrý, nebo špatný nápad.

Kdy je to dobrý nápad

Pokud se s nimi dokážete ztotožnit, bude pro vás společné dovádění pravděpodobně naprosto v pořádku. Jen nezapomeňte, že zatímco vy se tak můžete cítit, oni se tak cítit nemusí.

#1 Oba jste se posunuli dál. Musíte si o tom skutečně promluvit. Pokud mezi vámi dvěma existují nějaké city a nepřenesli jste se přes ně, sex to jen zhorší. Proto si musíte být jistí.

Ale to není vždycky snadné. Mohl by lhát o tom, že se přes vás přenesl, jen aby se s vámi dostal do postele. A vy byste mohli udělat totéž. Buďte upřímní k sobě i ke svému bývalému, aby vše proběhlo hladce.

#2 Oba o vztah nestojíte. Musíte být ve svém životě na místě, kde se opravdu nechcete vázat. Sex s vaší bývalou musí být v podstatě bez závazků. Pokud s někým stále hledáte něco opravdového, spánek s ním by vám to mohl všechno pokazit.

#3 Byli skvělí v posteli. Buďme upřímní. Když je váš bývalý opravdu skvělý v posteli a vy prostě nemůžete najít někoho, kdo by mu mohl konkurovat, je lákavé se k němu vrátit. Jediný způsob, jak je to v pořádku, je, že splňujete ostatní kritéria pro to, aby to bylo neškodné.

Protože bez ohledu na to, jak skvělí byli v posteli, to, že k nim stále něco cítíte, všechno ještě zhorší. Ale pokud už o ně nemáte romantický zájem, klidně si to rozdejte!

#4 Nevyhovuje vám nezávazná známost. Jde o to, že lidé potřebují sex. Chceme ho opravdu moc, ale pokud nemáte zájem o vztah a není vám příjemné se s někým, koho neznáte, váš bývalý může být sázkou na jistotu.

Znovu opakuji, že aby to fungovalo, musí být splněna i další kritéria. Ale pokud ano, jděte do toho! Budeš se cítit lépe a vyrazíš s někým, kdo to zvládne.

#5 Mluvili jste o tom předem. Není dobrý nápad jen tak skočit do postele v zápalu vášně. Musíte být na společné půdě a probrat, co se bude dít a jak to může ovlivnit vás oba. Nemusí to být snadné, ale je to nezbytné, pokud chcete, aby vše proběhlo hladce.

#6 Máte vzájemnou dohodu, že jde jen o sex. To znamená, že jeden nebo oba do toho nejdete s tím, že ze společného spaní vzejde něco víc než orgasmus. Je to prostě jen sex. Oba nechcete nic jiného.

To pomáhá vyhnout se následným nedorozuměním. Mohli byste se dostat do potíží, pokud by si mysleli, že jim sex zajistí volnou vstupenku zpět do vašeho intimního života. Proto si o tom promluvte a ujistěte se, že je to naprosto jasné.

Kdy byste to měli prostě úplně vynechat

Ačkoli to může znít jako dobrý nápad, pokud vám něco z níže uvedeného připadá pravdivé, možná byste se měli sexu se svým partnerem vyhnout.

#1 Jeden nebo oba k tomu druhému stále něco cítíte. Chovat romantické city a pak mít sex se svým bývalým není nikdy dobrý nápad. Pokud jste spolu neprobrali návrat k sobě a nevyřešili jste své problémy, jen to vše zhorší.

Nemůžete znovu mluvit o vztahu poté, co jste již měli sex. Pokud k němu něco cítíš a on ne, velmi tě to zraní a naopak. Prostě se tomu vyhni, pokud v tobě vůbec nějaké přetrvávající city jsou.

#2 Chovali se k vám neuctivě. Když si vás neváží, je sex zcela mimo mísu. Měli byste k sobě mít dostatek úcty, abyste se vyhnuli takovému intimnímu styku s někým, kdo vás nedokáže respektovat jako člověka. Nikdy není dobrý nápad spát s někým, kdo se k tobě choval jakkoli neuctivě.

#3 Rozchod byl ošklivý. Myslím tím, že jste se hodně hádali a byly řečeny věci, které se nedají vzít zpět. Důvodem, proč byste se v tomto případě měli vyhnout sexu se svým bývalým, jsou jednoduše velké emoce.

Když máte nepěkný rozchod, znamená to, že v něm byla vášeň. Tato vysoká míra emocí by se s danou osobou neměla dávat znovu dohromady.

#4 Nic jste spolu neprobírali, když jste do toho šli. Jestliže jste jednoho večera prostě skočili do postele, když jste oba nadržení a máte na to chuť, mohlo by to dopadnout špatně. Než se do toho pustíte, musíte si o všem promluvit. Mohlo by to zkomplikovat spoustu věcí, takže si o tom určitě promluvte.

#5 Máš vztah s někým jiným. Z pochopitelných důvodů je sex s bývalým partnerem špatný nápad, pokud máte intimní vztah s někým jiným. Nejenže tím narušíte důvěru této osoby, ale také se dostanete přímo doprostřed nepřehledné situace.

Prostě zůstaňte věrní této nové osobě a vyhněte se sbližování se svým bývalým, pokud jste se již přes to přenesli. Bude to tak lepší pro všechny zúčastněné.

#6 Není to bezpečný sex. Je to mezi vámi dvěma bezpečné? Pokud ne, tak prostě sex nemějte. Sex má vždycky nějaké následky. Některým z nich se sice můžete vyhnout, ale zamyslete se nad tím, co by se stalo, kdybyste to neudělali.

Těhotenství je jen jedním z mnoha rizik, která s tím souvisejí, a pokud už spolu nejste, opravdu chcete riskovat, že s ním potenciálně budete mít dítě? Buď se chovejte bezpečně, nebo to nedělejte vůbec.

Sex s bývalým partnerem může být naprosto v pořádku, pokud to nikomu neublíží - včetně vás samotných. Než se do toho pustíte, určitě si to dobře promyslete, jinak byste mohli skončit s větší bolestí, než si myslíte.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články