Jsem holistický plastický chirurg a mým cílem je udržet pacienty mimo chirurgický sál za každou cenu

Foto: Freepik

Jsem holistický plastický chirurg a mým cílem je udržet pacienty mimo chirurgický sál za každou cenu

Anthony Youn, M.D., je holistický plastický chirurg, však můžete být překvapení, že nedoporučuje plastické zákroky-alespoň ne při první návštěvě chirurgické kliniky. „Myslím si, že cílem plastického chirurga není dostat za každou cenu pacienta na operační sál-což nás vždycky učili-ale mělo by to být právě naopak,” Youn vysvětluje. „Jak udržíme pacienty mimo operační sál a plastická operace je až poslední možnost?”

Když slyšíte spojení “holistická plastická chirurgie” pomyslíte si, že to může nějak souviset s “veganským” Botoxem nebo organickými implantáty-ale podle Youna jde spíše o přístup než o samotné techniky. „Je tolik věcí, které nám i bez operace napomáhají připadat si krásní a to jsou věci, na které se musíme zaměřit prvně.”

Koho Youn odmítá a proč?

Znovu opakujeme, že Youn pohlíží na kosmetickou operaci, jako na poslední možnost-jako možnost, na kterou se obrátit, když jste skutečně zkusili i jiné možnosti. „Odmítám každého jednoho z pěti nebo šesti klientů, kteří za mnou přijdou a ve výsledku vyjde najevo, že mají představy, které se jednoduše nedají splnit,” konstatuje.

Uvedeme příklad: Když zrovna Youn obdrží žádosti o liposukci, „Setkávám se s lidmi, kteří řeknou:„Potřebuji liposukci po celém těle.” „A to opravdu nelze splnit,” říká Youn. Pokud někdo chce zvýraznit určitou tukovou část těla, to je jedna věc, ale pro ty, kteří chtějí zhubňovací proceduru? Je zde mnoho méně invazivních způsobů, jak zhubnout.

Kromě toho Youn rád dlouhodobě doporučuje péče pro dlouhodobou pružnost pokožky, než se konečně uchýlí k operaci. Například neprovádí žádně chirurgické ošetření kůže u pacientů, kteří kouří-protože procedura je pouze náplastí na poškození, které je v hlubší části pokožky. „Poznám, jestli někdo kouří ve vteřině, kvůli jejich kvalitě kůže,” vysvětluje. „Jejich kůže je sušší a má více vrásek.”

Je to možná extrémní příklad, ale účelem je, aby se Youn dostal, až na dno motivace svých pacientů-pokud se nestarají o svou pokožku a tělo, vidí operaci, jako nesmyslný krok.

Také věří, že kosmetické procedury jsou uspokojivější pro stále mladší a mladší část populace: „Na internetu se nachází články o lidech (i mladistvých), kteří podstoupili plastickou operaci, kvůli šikaně,” poznamenává. „To mi vadí, protože špatné myšlení jako, „Ach, oni tě šikanují, tak tě necháme změnit”, je opravdu zlé, proto se napřed musí změnit chovaní toho člověka, který šikanu provozuje.” Za tímto účelem Youn nemá žádné klienty, kterým ještě nebylo 18 let.

Takže...koho operuje?

I po to všem, co bylo řečeno, Youn je plastický chirurg-a opravdu provádí kosmetické procedury na vybraných klientech.

Když se vrátíme k příkladu o liposukci: Ano, navrhuje další způsoby, pokud chtějí klienti zhubnout. „Však na druhou stranu, musíme mít na paměti, že každý má jinou genetiku,” říká Youn. „A tato genetika může předurčovat k tomu, jestli máte dvojitou bradu, i když jste ve skvělé kondici. Jestli i Vaše maminka měla dvojitou bradu, je možné, že ji máte také-a bez ohledu na to, co uděláte, co jíte, jak intenzivně cvičíte, tato dvojitá brada, tam vždycky zůstane.”

Pokud chcete chirurgicky zvýraznit určitou partii těla, Youn to nevidí, jako nic špatného-ovšem i tak nabízí možnosti, bez toho, abyste šli po kudlu (například kryoterapie). Jde o to koukat se na to s nadhledem a rozluštit, které možnosti nahradit jinými méně intenzivními metodami.

Shrnutí článku

Holistická plastická chirurgie je spíše o přístupu než o materiálech-i když Youn stále operuje vybrané klienty (můžeme dodat s tradičními, bezpečnými nástroji a technikami), považuje kosmetickou proceduru, pro většinu lidí, jako poslední možnost-je koneckonců invazivní a ne bez rizika komplikací. A podle Youna, cvičení pro svěže vypadající pokožku se spíše děje mimo operační sál.

Zdroje: mindbodygreen.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář