Kdy a čím krmit venkovní zpěvné ptáky?

Foto: Pixabay

Kdy a čím krmit venkovní zpěvné ptáky?

V každém ročním období můžeme pozorovat jak přilétají ptáci ke krmítku. V článku se dozvíte jak jim můžeme v jakémkoliv období pomoci se sháněním potravy.

Podzim a zima

V tomto ročním období pravidelně umisťujte potraviny a vodu. V nepříznivém počasí se krmí dvakrát denně, pokud můžete: ráno a brzy odpoledne. Ptáci potřebují vysoce energetické (vysokotučné) potraviny během chladného zimního počasí, aby si udrželi zásoby tuku, aby přežili mrazivé noci. Používejte pouze kvalitní potraviny a zbytky.

Vždy upravte množství dané dávky a nikdy nedovolte, aby se nesnězené potraviny hromadily kolem krmítek. Jakmile vytvoříte krmnou rutinu, snažte se ji neměnit, protože ptáci si na to zvyknou a podle toho načasují své návštěvy vaší zahrady.

Jaro a léto

Během letních měsíců vyžadují ptáci potraviny s vysokým obsahem bílkovin. V tomto ročním období krmte pouze vybrané potraviny. Dobrá hygiena je životně důležitá, nebo krmení může způsobit více škody než užitku.

Mezi tyto potraviny patří:

Černá slunečnicová semena, ovesné vločky, namočené sultány, rozinky a rybíz, jemný strouhaný sýr, směsi pro hmyzožravé ptáky, dobré směsi semen bez volných arašídů. Potravinové tyčinky a směs letních semen jsou dobré potraviny. Měkká jablka a hrušky nakrájené na polovinu, banány a hrozny jsou také dobré.

Někteří lidé používají namočené krmivo pro psy nebo kočky a konzervované krmivo pro domácí zvířata, ale mohou přilákat straky, vrány a kočky. Vyhněte se použití arašídů, tuku a chleba v této době, protože ty mohou být škodlivé, pokud je dospělí ptáci nosí mláďatům do hnízda.

Domácí tukové kuličky mohou být měkké a žluklost v teplém letním počasí a je třeba se jim vyhnout. Komerčně vyráběné tukové tyčinky jsou vhodné pro letní krmení, ale po třech týdnech vyhoďte všechny zbytky.

Dočasný nedostatek potravin může nastat téměř kdykoli v roce, a pokud k tomu dojde během rozmnožovacího období, další potraviny na vašem krmítku mohou mít velký vliv na přežití mladých.

Přírodní nedostatek potravin

Pokud dojde k nedostatku potravin, když mají ptáci v hnízdě mladé, mohou být snadnou potravou pro jiné ptáky, aby se dohonil nedostatek přírodních potravin, zpočátku se živí, ale pokud se situace zhoršuje , také si jídlo odvezou do hnízda.

Pokud jídlo ve vašem krmítku vhodné pro mladé ptáčky, může natropit více škody než užitku a může být dokonce smrtelné pro mláďata, protože se mohou udusit jídlem. Pro člověka může být obtížné odhadnout, kdy dojde k nedostatku potravin ve volné přírodě, a proto je nejlepší nedávat potraviny, které pravděpodobně vytvoří problémy. Proto nikdy nedávejte volné arašídy, suché tvrdé potraviny, velké kusy chleba nebo tuk během jarních nebo letních měsíců.

Zdroje: rspb.org.uk. Pixabay

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář