Hluboké štěstí má jedno pravidlo. Jaký je klíč ke štěstí?

Foto: Unsplash

Hluboké štěstí má jedno pravidlo. Jaký je klíč ke štěstí?

Proč je tak těžké dosáhnout skutečného štěstí? Tolik z nás má po celý den krátké okamžiky radosti, ale změna nálady přijde brzo. Věřím, že většina lidí chce být šťastná téměř pořád, ale není si jistá, jak to udělat. V dnešním článku prozkoumáme, proč to je a jak si udržet štěstí bez ohledu na to, co se děje.

Štěstí nemá podmínky.

Běžným jevem mezi lidmi je připevňování podmínek k jejich štěstí. To znamená, že většina lidí se chce cítit šťastně, pokud jsou splněny určité podmínky, jako je úspěch, bohatství, bezpečnost atd. Ale hluboké štěstí má jedno pravidlo - nad své štěstí nemůžete nic dát.

Toto pravidlo je v rozporu s tím, čím je většina z nás podmíněna. Cítíme, jako by nás štěstí čekalo na druhé straně této nové práce, nového vztahu, přesunu po celé zemi a seznam pokračuje. Ve skutečnosti tam štěstí vždy bylo a čekalo, až si ho vezmeme.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

To se samozřejmě mnohem snadněji říká, než dělá, protože většina z nás se drží svých tužeb nebo očekávání. Ale štěstí je ve skutečnosti náš přirozený stav, pokud se těchto podmínek vzdáme.

Touha a strach

Tato očekávání přicházejí ve dvou formách: strach a touha. Můžeme si přát, abychom se jednoho dne zamilovali, zbohatli, přestěhovali se do jiné země atd. Touhy mají mnoho podob. Abychom mohli do našich životů vnést skutečné štěstí, musíme si uvědomit, že tyto touhy nám brání být šťastnými, protože k našemu štěstí připevňují podmínky. Například si můžeme myslet: „Nebudu šťastný, dokud nebude splněna tato podmínka v mém životě.“ Štěstí však takto nefunguje. Abyste byli opravdu šťastní, nemůžete si nic přát, musíte plynout životem a přijímat to, co je, a milovat to, co je.

Očekávání

Na druhém konci spektra máme kolem našich obav očekávání. Bojíme se celé řady věcí - onemocníme, ztratíme milovaného člověka a spousta dalších. Tyto obavy jsou platné, ale nemůžeme je nechat zastavit, abychom si nyní užívali. Místo toho, abychom žili ve strachu z určitých věcí, můžeme to změnit, takže jsme vděční za věci, které teď máme, a zároveň přijímáme, že se věci mohou změnit. Přijmutím skutečnosti, že se věci mohou změnit, odstraníme naše očekávání a jsme schopni dosáhnout skutečného štěstí.

Jen proto, že bychom měli udělat maximum, abychom odstranili naše očekávání, neznamená, že nemůžeme mít preference. Můžeme si věci absolutně přát, být vděční, když se nestanou děsivé věci, být smutní, když se věci dějí, a být šťastní, když věci jdou určitým způsobem. To je prostě rytmus života. Někdy vyhrajeme, někdy prohrajeme. Když si uvědomíme, že stále můžeme dosáhnout štěstí bez ohledu na to, zjistíme, že vše, co musíme udělat, je plynout životem a brát každý den tak, jak přijde.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Dlouhodobé štěstí nad chvilkovým

Dovolte mi to vysvětlit dále na příkladu závislosti. Závislí cítí silnou potřebu cítit se dobře právě v tuto chvíli, bez ohledu na to, co se děje. Na krátký okamžik mohou při použití pocítit mír a štěstí, ale ten okamžik je vždy prchavý. Pro někoho, kdo upřednostňuje štěstí a mír před vším, může říci: „Uvědomuji si, že se nemohu něčeho a nikoho držet, mohu mít preference, jako být zdravý nebo zamilovaný, ale uvědomuji si, že život může mít jiné plány než mám na mysli, a to je v pořádku. “ Když se stanou věci, které se nám nelíbí, můžeme se zhluboka nadechnout a udělat maximum, abychom našli přijetí toho, co nám život přinesl. Můžeme se rozhodnout přijmout a milovat život, který nás našel. Když to uděláme, najdeme štěstí.

Nejtěžší na tom je, že toto štěstí musíme chtít nade vše. To není vždy druhá přirozenost pro každého a může to trvat několik připomenutí, zatímco upravujeme naše myšlení. Ale postupem času zjistíte, že váš vnitřní mír zůstane nedotčen bez ohledu na to, co se děje ve vnějším světě, a to je krásný dárek.

Zdroje: psychologytoday.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: