Je jízda na koloběžce lepší forma cvičení než jízda na kole?

Foto: Freepik

Je jízda na koloběžce lepší forma cvičení než jízda na kole?

Fanoušci koloběžek se obecně shodují, že jízda na koloběžce je skvělá zábava a stěží mohou vnímat jeho zdravý vliv na jejich tělo. A to je dobře - to, co nás baví, děláme bez obtíží a s lehkostí.

Koloběžka je prospěšná pro naše zdraví

"Vím, že moje sedavé povolání znamená, že musím cvičit. Před časem jsem zkoušela běhat, ale moc jsem si to neužívala. Byla to koloběžka, na které mě opravdu cvičení bavilo! Jezdím na ní nejméně dvakrát týdně a za tři měsíce jsem zhubla tři kila; zpevnilo se mi břicho, zadek a stehna."

úřednice Michaela

V západní Evropě se jízda na koloběžce stala novým fenoménem ženského fit style. Odborníci to také chválí- pro lidské tělo je to lepší než běhání nebo jízda na kole. Při jízdě na koloběžce pracuje většina svalových skupin (jmenovitě ty, které formují naše břicho, hýždě, stehna, lýtka) a je také vynikajícím asistentem při hubnutí. A můžeme jen říci, že jo to i dobrá zábava!

    Zdravotní účinky koloběžek
  • Vhodné pro všechny věkové kategorie a velikosti
  • Spalování tuků
  • Účinné protahování a posilování většiny svalových skupin
  • Zvýšení kondice
  • Jedna z nejúčinnějších metod spalování kalorií
  • Venkovní cvičení je důležité pro duševní zdraví

Koloběžka vs. cyklistika

Cyklistika aktivně využívá pouze spodní část těla, zatímco horní část se stává tuhou, což může mít za následek bolesti zad. Jízda na koloběžce je mnohem efektivnější - kromě svalů v dolní části těla také účinně využívá zádové, hrudní a břišní svaly, které jsou nataženy a posíleny.

Výhody jízdy na koloběžce

Na rozdíl od motorových vozidel ušetříme peníze za plyn. Koloběžka je také v podstatě bez údržbové vozidlo a pořizovací cena není zas tak veliká. Pokud je potřeba vyměnit nějakou nefunkční část investujete méně než do opravy automobilu.

Koloběžka má spoustu výhod také při cestování. Koloběžka je lehká a skládací. Je vhodná pro cestování z místa na místo, zejména pokud ji potřebujete zvednout a nosit. Koloběžku můžete také snadno uložit tím, že ji sbalíte do kompaktní velikosti. Vzít si například koloběžku do vlaku či tramvaje je jednoduché. Pokud se potřebujeme někam přemístit je to hlavně ve městě velice praktické a rychlé.

Když použijete svou sílu k nakopnutí koloběžky vaše krev pumpuje a váš srdeční tep se zrychluje. Tento proces vytváří endorfiny, které vás mohou učinit šťastnými! Dlouhodobě je to dobré pro vaše duševní zdraví.

K jízdě na koloběžce nepotřebujete žádnou licenci. Koloběžky jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a velikosti. Na trhu jsou k dispozici také koloběžky pro batolata a děti. Je tedy snadné získat koloběžku pro všechny rodinné příslušníky a jet třeba na výlet a získat nová dobrodružství.

V dnešní době se ve městech rozmáhají sdílené dopravní prostředky i v podobě koloběžek. Ve městech jsou stanoviště, kde si koloběžky můžete půjčit a kam je potom zase vrátit. Stáhnete si aplikaci a můžete si za poplatek půjčit koloběžku. A zkrátit si třeba cestu domů.

Zdroje: yedoo.eu, mobilityseekers.com, Freepik

Podobné články

1 Komentářů

Franta

Franta

před 3 měsíce

Koloběžka.
Proč je obrázek elektrokoloběžky?
????

Reply

Napište komentář