Proč je jízda na koni dobrá pro Vaše zdraví?

Foto: Freepik

Proč je jízda na koni dobrá pro Vaše zdraví?

Vně koně je něco, co je dobré pro člověka."

Winston Churchill

Muži i ženy, kteří tráví čas kolem koní s Churchillem souhlasí. Koně nám přinášejí takovou radost! Pomáhají nám udržovat se v kondici. Pomáhají nám zlepšit náš pocit pohody a štěstí. A pro některé poskytují duchovní zážitek. Koně jsou silní a křehcí zároveň. Jejich oči jsou klidné, nos měkký. Čas strávený s koňmi je opravdu dobrý pro naše celkové zdraví!

Každý má své vlastní důvody, proč se chce naučit jezdit. Výhody jízdy na koni jsou nespočetné a jsou sdíleny všemi jezdci na koních. Pokud již jezdíte, možná si myslíte, že tyto informace nepotřebujete. Ale doufám, že budete pokračovat ve čtení. Představuji si, že nejsem jediný člověk na koni, který se setkal s lidmi, kteří nechápali, proč tak ráda jezdím . Pokud ano, až se to příště stane, sdílejte tento blogový příspěvek s ostatními. A pokud někdo uvažuje o novém koníčku, možná vás níže uvedené informace pomohou přesvědčit, abyste se přidali k jezdcům.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Pozitivní povahové vlastnosti

Jízda na koni učí odpovědnosti ty, kteří jezdí, a ještě více těm, kteří se o koně starají. Ošetřovatelé koní musí vědět, jak se o koně starat v dobách zdraví a nemoci. Naučit se vše o zdraví koní, spolu s péčí o farmu, vyžaduje spoustu času a odpovědnosti, aby se tyto znalosti mohly každý den ve prospěch koně uplatnit v praxi. Jízda na koni navíc učí trpělivosti, disciplíně, porozumění, empatii, soucitu, sebeovládání a odhodlání. Bez těchto vlastností se jezdec ve svých jezdeckých studiích nedostane daleko.

Fyzické zdraví

Jízda na koni je fyzicky náročná a pomůže vám zůstat ve formě. Ve skutečnosti je to nyní považováno za cvičení s mírnou intenzitou po zveřejnění studie z roku 2011, kterou zadala British Horse Society (BHS) a jejímž cílem je zkoumat výhody rekreačního ježdění na zdraví, psychice a pohodě. Studie byla provedena na University of Brighton s pomocí Plumpton College. Abychom ji mohli považovat za střední intenzitu, vědci zjistili, že jízda se musí dělat nejméně půl hodiny nebo déle, třikrát týdně. Tato úroveň aktivity splňuje doporučení Anglie týkající se minimální úrovně aktivity. Kromě toho činnosti spojené s jízdou spalují energii s mírnou intenzitou. Jízda na koni může spálit stovky kalorií, stejně jako péče a sedlání. Jezdci mohou rozvíjet lepší reflexy a smysl pro rovnováhu a koordinaci, když používají celé své tělo k vedení a pohánění koně dopředu . Jízda nabízí také kardio výhody. Jízda, zvedání sedel na hřbet koně, přesun balíků sena atd., Buduje svaly a fyzickou sílu.

Řešení problémů

Jezdci se musí naučit řešit problémy a rychle se rozhodovat ze sedla koně. Například pokud se kůň vydá na jednu cestu a jezdec chce jít na druhou stranu, musí určit, jak přimět zvíře o hmotnosti 1 000 kg k tomu, aby si jezdec zvolil humánně a bezpečně. Může se stát neočekávané a jezdci musí v sedle rychle myslet, aby zůstali v bezpečí a měli koně pod kontrolou.

Psychologické zdraví

Studie dokončená BHS dospěla k závěru, že jízda na koni stimulovala hlavně pozitivní psychologické pocity. Více než 80% odpovědí na dotazník jezdců tvrdí, že díky jízdě na koni se cítili „celkem hodně“ nebo „extrémně veselí, uvolnění, šťastní nebo aktivní“. Naučit se jezdit rozvíjí sebevědomí a sebeúctu. Když se jezdec naučí, jak zůstat na místě a také splnit cíle stanovené instruktorem jízdy na koni nebo jimi samými, tyto pocity „to dokážu“, skutečně působí. Koneckonců, jízda není snadná. A ne každý to dokáže. Stát se zkušeným jezdcem znamená, že máte dovednosti, které mnoho lidí nemá. Kromě sebevědomí mohou jezdci získat zvýšení sebeúcty.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Společnost

Koně jsou společenská stvoření stejně jako lidé. Bylo prokázáno, že schopnost komunikovat se zvířetem má na lidi pozitivní účinek, jak se dočkaly osoby zapojené do terapeutických jezdeckých programů. Podle studie BHS byla jednou z největších motivací jízdy na koni „interakce s koňmi". Koně jsou nádhernými společenskými zvířaty a mnoho jezdeckých koní je nazývá svými nejlepšími přáteli.

Socializace

Podíváme-li se na výhody, které ježdění prokázalo jezdcům, zlepšené mezilidské dovednosti a dovednosti socializace jsou na seznamu. Jezdci vědí, že v tomto koníčku nejsou nikdy sami. Jezdci se budou stýkat se svými koňmi, navzájem, se svými instruktory, zaměstnanci ve stáji, s lidmi na závodech atd. Koňský průmysl je velmi sociální komunita plná lidí, kteří si budou navzájem pomáhat a starat se o koně.

Soutěže

Ti, kteří rádi soutěží, si mohou vybrat z řady disciplín a koňských sportů, aby mohli soutěžit se svým koňským partnerem. Od skokanů přes drezúru, všestrannost až po westernové akce - možnosti jsou nekonečné.

Návrat do přírody

Jízda na koni nabízí způsob, jak vidět svět. Jízda na koni venku je pro mě moje nejoblíbenější činnost, jak trávit čas s koněm. Je to úplně jiný pohled na svět i přírodu. Jízda na koni nás přivádí na čerstvý vzduch a blíže k přírodě. Naše společnost tráví tolik času uvnitř. Měli bychom využít každou příležitost, abychom se dostali ven na nějaké cvičení a čerstvý vzduch s jedním z našich nejkrásnějších zvířat.

Relaxace

Jízda na koni je relaxační. Ukázalo se, že ježdění snižuje svalovou spasticitu, protože napjaté svaly jsou natahovány v důsledku přirozeného pohybu koně. Víme, že procházka může být relaxační. Když kůň kráčí s jezdcem na zádech, pánev jezdce se pohybuje stejným pohybem, jako kdyby chodil. Kromě toho je známo, že jízda zvyšuje rozsah pohybu kloubů a umožňuje jezdcům volnější pohyb. Jízda na koni může mít antidepresivní účinek a pomáhá snižovat hladinu stresových hormonů. Jízda na koni je přirozeným stimulátorem hormonu serotoninu, který je znám jako látka zlepšující náladu. Když je uvolněna, pociťujeme pocit pohody a štěstí. Když cvičíme, uvolňují se také endorfiny, které mohou zmírnit napětí a stres, ale je toho hodně, co lze říci o poutu mezi koněm a jezdcem, které téměř nabízí duchovní uvolnění.

Kariéra

U koní můžete být jezdci, ale můžete být i ošetřovateli. Tato práce je mnohdy únavná a většinou i ne moc dobře placená, ale pokud vám to stačí a přejete si být v kontaktu s koňmi celý život a víte, že vás neomrzí ani brzké vstávání je to něco naplňujícího a pro mnohé lidi splněný sen. Dále můžete být jen i jen chovatel koní nebo kdokoliv na závodech. Můžete být i reportéři a podobně.

Láska a pouto člověk a kůň

Vlastnit koně nebo koně je spíše životní styl než koníček, vyžaduje odhodlání a absolutní vášeň a touhu po koních. Lidé řeknou, že vlastnit koně mění život, interakce s koněm, vytváření a rozvíjení zvláštního pouta je tak obohacující a že jejich kůň se stává jejich nejlepším přítelem. Jízda na koni a péče o koně vás povedou k tomu, abyste se denně učili a vyzývali sami sebe - ať už je to rekreační nebo profesionální. O koních nikdy nemůžeme vědět všechno, protože s námi nemohou mluvit, takže se učíme každým krokem a každým jednotlivým koněm, který nám zkříží cestu. Koně nás mohou naučit dovednosti, které můžeme vzít do jiných oblastí našeho života, koně nás mohou naučit být klidní tváří v tvář strachu, laskavosti, soucitu, přesnosti a trpělivosti - atributy, které by nás mohli všichny posunout vpřed v práci, s přáteli a rodinou! Koně nás mají schopnost uzdravit, ať už je to zlomené srdce, nemoc nebo postižení - terapie koní je pro lidi s autismem fantastická .

Zábava

Každý, kdo seděl na hřbetě koně, ví, že je to prostě zábava. Koneckonců, proč by jinak jezdci utráceli tolik peněz a tolik času na koních. Protože to stojí za to. Díky jízdě se budete cítit živější než při jiných koníčcích. Je v tom dobrodružství. Nabízí svobodu, pohyb a umožňuje úžasné atletické výkony. A je tu naprosté vzrušení z cvalu v otevřeném prostoru.

Ať už chcete jezdit na koni pro zábavu nebo chcete závodit, pro každého na jakékoli úrovni nebo zkušenostech je tu opravdu něco. Jízda na koni je opravdu návyková a jakmile jste zažili pouto s koněm a radost, kterou tam může přinést, opravdu není lepší pocit, myslím, že je to jako zamilovat se!

Zdroje: thehorse.com, equisearch.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: