Kvůli čemu se nejvíce kácí deštné pralesy?

Foto: Unsplash

Kvůli čemu se nejvíce kácí deštné pralesy?

I když si většina z nás myslí, že palmový olej je to nejhorší, protože se kvůli němu kácí deštné pralesy a zvířata i domorodci přichází o své domovy, pravda je jinde. Netvrdím, ať hned začnete používat palmový olej v každém jídle, ale chtěla bych upozornit, že tento olej není hlavním důvodem, proč se kácí deštné pralesy. Je ale pravda, že se řadí na 3. pořadí, proč se kácí deštné pralesy, takže by bylo dobré se zaměřit na jeho spotřebu a snížit ji.

plakát proti palmovému oleji

Zdroj obrázku: Unsplash

A proč se tedy deštné pralesy kácí?

Na prvním místě je živočišný průmysl. A proč? Protože plocha po vykácení se používá jako pastvina pro dobytek. Jelikož konzumentů stále přibývá, zvyšuje se i poptávka po živočišných produktech, a jelikož ho není kde chovat, musí se kácet pralesy.

Dále se kácí kvůli tomu, aby bylo dostatek pastvin pro zvířata v živočišném průmyslu a kvůli sóje. Ale ne kvůli té, ze které se dělá tofu! Pralesy se kácí kvůli krmné sóje, která je určená pro zvířata. V průměru lidé využijí 6 % světové produkce sóji, zbylých 94 % se využívá jako krmivo pro "hospodářská zvířata" a ryby chované na farmách.

Z toho jasně plyne, že hlavním důvodem odlesňování je živočišný průmysl.

Deštný prales

Zdroj obrázku: Unsplash

Takže pokud jste doteď odmítali palmový olej z toho důvodu, že nechcete, aby se kácely lesy a k obědu jste si dali kus masa, tak se zamyslete. Místo vynechání palmového oleje radši vynechte maso.

A pokud chcete být nejlepší, vynechte jak živočišné produkty, tak i palmový olej. Protože ani jedno neprospívá nám, planetě ani zvířatům.

Zdroje: wsj.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář