Myanmar: Tělo zatčeného básníka Khet Thi se vrátilo do rodiny s chybějícími orgány

Foto: Freepik

Myanmar: Tělo zatčeného básníka Khet Thi se vrátilo do rodiny s chybějícími orgány

Básník Khet Thi, jehož díla kladou odpor vůči vládnoucí juntě, zemřel ve vazbě a jeho tělo bylo vráceno s odstraněnými orgány, uvedla jeho rodina.

Mluvčí junty neodpověděl na výzvy k žádosti o vyjádření ke smrti Khet Thi, který napsal příspěvek na Facebook: „Střílejí do hlavy, ale nevědí, že revoluce je v srdci.“

Manželka Khet Thi uvedla, že oba byli v sobotu předvedeni k výslechu ozbrojenými vojáky a policií ve městě Shwebo v oblasti Sagaing v centru města, tzv. v centru odporu proti puči, v němž byla svržena volená vůdkyně Aung San Suu Kyi.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

"Byla jsem vyslýcháná a on též." Říkali, že byl ve vyšetřovacím centru. Ale on se nevrátil, jen jeho tělo, “řekla jeho žena Chaw Su pro barmské jazykové zprávy BBC.

"Zavolali mi ráno a řekli mi, abych se s ním setkala v nemocnici v Monywě." Myslela jsem si, že je to jen kvůli zlomené ruce nebo tak něco, ale když jsem sem dorazila, byl v márnici a byly mu vyjmuty vnitřní orgány, “řekla.

V nemocnici jí řekli, že má problémy se srdcem, ale neobtěžovali se přečíst úmrtní list, protože si byli jisti, že to nebude pravda, řekla Chaw Su.

"Zemřel v nemocnici poté, co byl mučen ve vyšetřovacím středisku," uvedla v bulletinu s aktivistickou skupinou Asociace pomoci pro politické vězně.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Khet Thi byl přinejmenším třetím básníkem, který během protestů od 1. února zemřel během protestů. Básník K Za Win (39) byl zastřelen během protestu na začátku března v Monywě.

 Myanmar-protesty

Zdroj obrázku: irrawaddynews.com

Kulturní osobnosti a celebrity jsou významnými zastánci opozice vůči puči a protestují každý den v různých částech země jihovýchodní Asie, a to navzdory vraždám a tisícům zatčení.

Khet Thi byl inženýrem, než odešel z práce v roce 2012, aby se soustředil na svou poezii a živil se výrobou a prodejem zmrzliny a koláčů.

"Nechci být hrdinou, nechci být mučedníkem, nechci být slabochem, nechci být bláznem," napsal dva týdny po převratu. "Nechci podporovat nespravedlnost." Pokud mám jen minutu života, chci, aby mé svědomí bylo na tu minutu čisté. “

Nedávno napsal, že byl kytarista, pekař dortů a básník, ne někdo, kdo by mohl střílet ze zbraně. Ale naznačil, že se jeho postoj mění.

"Moji lidé jsou zastřeleni a já můžu jen psát své básně," napsal. "Ale když si jsi jistý, že tvůj hlas nestačí, musíš si opatrně nachystat zbraň." Budu střílet. “

Zdroje: theguardian.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: