10 Nejlepších sitcomů všech dob

Foto: Freepik

10 Nejlepších sitcomů všech dob

1. Přátelé (1994–2004)

Tak tenhle seriál už se dlouhé roky drží stále na špici. Ačkoliv mu šlape na paty mnoho nověj-ších sitcomů, tento seriál se stále drží na prvních příčkách, v mnohých žebříčcích však na té úplně nejvyšší. Sukničkář Joey, nutný, ale intelektuálně nadaný Ross, sarkastický Chandler, upovídaná Rachel, pořádkem posedlá Monica a ztřeštěná Phoebe mají v srdcích mnohých z nás stále své místo.

2. Jak jsem poznal vaši matku (2005–2014)

Sukničkář Barney, nudný, ale intelektuální Ted, na kariéru upnutá Robin, umělecky zaměřená Lily a praštěný Marschall. Tento seriál je velmi podobný výše zmíněným přátelům. A to opravdu hodně! Je to jen pouhá náhoda? Ať je to, jak chce, i tento se seriál se, stejně jako Přátelé, dočkal obrov-ského úspěchu. První díl je začátkem vyprávění Teda Mosbyho svým dětem o tom, jak se seznámil s jejich matkou, poslední díl pak je koncem. A mezi tím se jeho děti, a i my diváci máme možnost bavit se u skvělých komických situací, či si i zaplakat u dojímavých scén. Pokud máte rádi Přátelé, jistě se vám tento komediální seriál také líbí.

3. Brooklyn 99 (2013–2021)

A máme tu další sitcom se zajímavě složenou partou. Tentokrát z policejního prostředí. Na okraji New Yorku, v okrsku 99 šéfuje svému týmu doslova učebnicový kapitán Ray Holt. Je to pro něj dost těžká úloha, neboť jeho tým se zdá být problémový. No, posuďte sami: Bezstarostný Jake Peralta, který si vždy dělá, co chce, až příliš snaživá Amy Santiago, drsná Rosa Diaz, podivínský Charles Boyle, lenošné duo Scully a Hithcock, praštěná sekretářka Gina Linetti, namakaný a le citlivý seržant Terry Jeffords. Už jen z tohoto popisu jednoznačně vyplývá, že je s touto partou velká zábava.

4. Červený trpaslík (1988–2020)

Je libo lenošného Davea Listera, pedantského Arnolda Rimmera, Kocoura, robota Krytona či lodní počítač jménem Holly? Ne to není vtip! To je opravdu povedená partička! Největší dobrodružství začne ve chvíli, kdy všichni členové na palubě zemřou, ale Dave Lister přežije a společně s ním i ho-logram Arnolda Rimmera a Listerova březí kočka z jejíchž potomků se vyvine zvláštní druh vzhledo-vě se podobající člověku, chováním však kočce. Navíc se jedná o britský sitcom. Je tedy nadevše jasné, že i zde je o zábavu dobře postaráno.

5. Teorie velkého třesku (2007–2019)

I zde máme velmi povedenou partiču. Konkrétně autistického Sheldona Coopera, Leonarda Hofsta-dtera, Howarda Wolowitze, Rajeshe Koothrappaliho, Penny, Amy Farrah Fowlerové a Bernadette Marien Rostenkowski. Všichni až na Penny jsou vědci, Že to zní nudně? Ale kdepak, opak je prav-dou! Jejich velké dobrodružství začíná dnem, kdy se Penny přestěhuje do bytu naproti Sheldonovi a Leonardovi, a zdá se, že stále nemá konce.

6. Chlapi sobě (2004)

Pravděpodobně jediný sitcom na kterém se kdy podílel hvězdný Mel Gibson. Ne jako herec, ale jako spolurežisér. Jaké to je, když odejde matka od rodiny a v té najednou zůstává otec sám na svých pět nezbedných synů a psa ví Nick Savage. Ten se také živí jako hasič, a tak je jasné, že má starostí až nad hlavu. Jeho bratr Jimmy mu s výchovou také příliš nepomáhá, naopak je pro chlapce spíše špatným příkladem. Scénář zní sice trochu dramaticky, ale nenechte se zmýlit, seriál je oprav-du zábavný. Škoda jen, že má pouhou jednu sérii.

7. Jmenuju se Earl (2005–2009)

Earl Hickey se zdá být v podstatě obyčejný chlapík. On ale vlastně až tak obyčejný není. Jednoho dnes si koupil stírací los a vyhrál na něm obrovský obnos peněz. Jenže o chvíli později ho kvůli jeho neopatrnosti srazilo auto a svůj los ztratil. V nemocnici měl spoustu času na přemýšlení, a tak mu došlo, že se mu to stalo nejspíše za trest. Tak sepíše seznam všech špatných věcí, rozhodne se je všechny napravit a doufá, že se k němu karma zase nakloní. Když k tomu všemu přidáte ještě Earlo-va postiženého bratra Randyho, Earlovu ukřičenou a peněz bývalou manželku Joy, jejich děti, kama-rády Darnella a Catalinu, můžete se těšit na skvělý sitcom s velmi originálním scénářem.

8. Zlatá sedmdesátá (1998–2006)

A ne, tento seriál opravdu nebyl natáčen v sedmdesátých letech, i když by se to dle názvu mohlo zdát. Kdo by si ale nechtěl zavzpomínat, a ještě se u toho královsky pobavit, že? Seriál Zlatá sedm-desátá nabízí obojí: vzpomínky i kvalitní zábavu. Seriálem nás provází Eric Forman, Laura Prepon a vám jistě dobře známí Ashton Kutcher a Mila Kunis. Seriál krásně ukazuje život mládeže v osmdesátých letech. Co nato říct? Je to prostě retro jak hrom!

9. Dva a půl chlapa (2003–2015)

Co když se jednoho dne k sukničkářskému muži nastěhuje jeho bratr se zpackaným životem, který mu přitom tvrdil, že zůstane jen na pár dní? Své o tom ví Charlie Harper v podání nezapomenutel-ného Charlieho Sheena. Ten bohužel pro své problémové chování musel po letech seriál opustit a nahradil jej Ashton Kutcher. Charle Harper zemřel a jeho dům si i s Charlieho bratrem koupil Walden Schmidt. Celkem komplikovaná zápletka, že? I navzdory tomu je seriál velice úsměvný.

10. Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére (1980–1984)

Nejedná se o dva seriály, i když se to podle nadpisu může zdát. Jedná se o seriál jeden, a ten vyprá-ví příběh politické kariéry Jamese George Hackera. Ten ve volbách v roce 1980 zvítězil a stal se mi-nistrem pro administrativní záležitosti, v novějších sériích se stal dokonce premiérem. Na paty se mu zatím stále snaží šlapat tajemník ministerstva, sir Humphrey Appleby, zatímco velké podpory se mu dostává od jeho věrného osobního kancléře Bernarda Woolleyho? Máte rádi britský humor, osmdesátkové sitkomy a hlavně… zajímáte se o politiku? Pak si tento seriál rozhodně nesmíte ne-chat ujít!

Zdroje: http://chennainext.com, www.sidereel.com, www.tvnz.co.nz, Freepik

Podobné články

2 Komentářů

louitgergsfgdgvvdeep https://google.com

louitgergsfgdgvvdeep https://google.com

před 3 měsíce

louitgergsfgdgvvdeep https://google.com

Reply
Jirka

Jirka

před 1 měsíce

6. Chlapi sobě (2004) ... tohle je šílená kravina

Reply

Napište komentář