Nepřímé příznaky nešťastného manželství bez lásky a jak to všechno začíná

Foto: Unsplash

Nepřímé příznaky nešťastného manželství bez lásky a jak to všechno začíná

Jste nevědomky v manželství bez lásky? Změnilo se něco? Pochopte příznaky nešťastného manželství a proveďte některé změny.

Když si s někým začnete rozumět, je snadné, abyste si rozuměli až příliš. Přestanete se snažit, váš sexuální život upadne, a než se nadějete, je z toho všeho tak trochu, no, nuda. S přibývajícím časem si můžete začít vzájemně zazlívat, jak nudné to všechno je. Možná začnete sklouzávat do manželství bez lásky. Cítíte se kvůli nám trochu na dně? Není to úmyslné, ale je důležité pochopit, jak vás trocha pozornosti věnované vašemu vztahu může dovést k odhalení příznaků nešťastného manželství.

Víte, to, že jste si navlékli prstýnek, ještě neznamená, že jste se dohodli na životě. Manželství je tvrdá práce. Musíte každý den pracovat na tom, aby vše klapalo a bylo lepší než dřív. Nedostatek úsilí může snadno vést k nelibosti a neštěstí.

Zní to ovšem dost pochmurně, že?

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Malujeme si tu dost negativní obraz manželství. Ale ve skutečnosti to tak není. Pokud si dáte tu práci a jste svému partnerovi oddáni, může být manželství tou nejkrásnější zkušeností. A může to být způsob, jak se váš vztah může dále rozvíjet.

Problém je v tom, že mnoho lidí do toho tu práci nevloží.

Jak se šťastná manželství mění v manželství bez lásky?"

Manželství nebo šťastný vztah se nikdy nerozpadá z jediného důvodu.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Většinou, i když jste uvízli v manželství, které vám nepřináší štěstí, byste se rozhodli ignorovat příznaky červené vlajky. Koneckonců je snadné něco ignorovat, místo abyste se potýkali s nepořádkem a museli to napravit. To je jistě případ, kdy si nejste jisti, co je třeba udělat.

A co je ještě horší, občas se můžete přesvědčit, že všechny vztahy jsou odsouzeny k průměrnosti a sebeuspokojení. Není tomu tak, prostě musíte přijít na to, co je špatně, a napravit to.

Mnoho lidí si začne všímat příznaků nešťastného manželství, až když je příliš pozdě. Nebo je to tím, že tyto příznaky předtím jednoduše ignorovali.

Manželství bez lásky nevzniká jen tak, jak jsme již zmínili. Hlavním důvodem je nedostatek snahy, ale někteří lidé se do manželství vrhají příliš brzy, aniž by si uvědomili, že manželství není něco, co byste měli brát na lehkou váhu.

Však také život je důvodem, proč se šťastný vztah může časem změnit v manželství bez lásky. Stávají se totiž různé věci. Tyto věci nás mohou změnit.

Možná jste prošli těžkým obdobím v rodině a to změnilo váš pohled na svět - to může snadno ovlivnit váš vztah. Možná jste byli nemocní nebo jste prošli velmi stresujícím obdobím.

Jediný způsob, jak ze všech těchto věcí vyjít s neporušeným manželstvím, je vynaložit úsilí, a to každý den.

Začátek manželství bez lásky

Nešťastné manželství nebo manželství bez lásky je pomalé hromadění nepříjemností, bolesti, hořkosti, ega a nedorozumění, které zatěžuje romantiku. A pokaždé, když se jeden z milenců nebo oba rozhodnou ignorovat příznaky a vyhýbat se sdělování toho, co každý z nich skutečně cítí, vztah se jen přibližuje ke konci.

Můžete být schopni poukázat na konkrétní okolnost, která vede k románku bez lásky, ale téměř vždy není tato konkrétní okolnost skutečným důvodem.

V podstatě je to pouze bod zlomu. Ve skutečnosti vás k neštěstí vedly všechny ostatní důvody. Bohužel se však většina z nás nikdy nezajímá natolik, aby si vybrala drobné nedostatky a zapracovala na manželství. Je mnohem snazší to vzdát a odejít, zvlášť když do hry vstoupí ego.

Nedovolte, abyste to byli vy.

Nenápadné příznaky nešťastného manželství

Pokud jste v manželství nebo dokonce v dlouhodobém vztahu, sledujte tyto nenápadné příznaky. Možná je berete jako nedílnou součást každého vztahu, ale ve skutečnosti mohou vaše manželství časem rozvrátit.

1. Víte, že se vám manželství nelíbí? Citové aféry

Pokud žijete ve šťastném manželství, měl by být váš partner vaším skutečným důvěrníkem. Měli byste s ním rádi komunikovat a sdílet s ním všechny příjemné i nepříjemné detaily svého života.

Je vám příjemnější mluvit o svých tajemstvích s někým jiným mimo manželství? Možná to zpočátku bude znamenat citové uvolnění, ale nakonec to bude překážet manželskému štěstí.

2. Vztah bez stížností

Existuje několik vztahů, kde si oba partneři na sebe vůbec nestěžují, protože si navzájem naprosto rozumí a chápou své individuální názory. Vycházejí spolu dokonale.

Pokud ve svém manželství zažíváte tento velkolepý stav telepatie, je to úžasné!

Jestliže však žijete v manželství, kde na svém manželovi či manželce nacházíte chyby, a přesto se rozhodnete s nimi o tom nemluvit, protože vám to prostě nestojí za námahu, není to dobré.

Když ztratíte naději, že situaci někdy změníte nebo jim pomůžete vidět jejich chyby, jste ve vztahu bez stížností. Časem by tyto drobné nepříjemnosti mohly vést k obrovské frustraci ve vašem manželství.

3. Máte potřeby, které nejsou uspokojeny

Téměř vždy najdete způsob, jak tyto potřeby uspokojit sami, ať už sexuální nebo emocionální. Zároveň se však můžete neustále přistihnout, jak ve své mysli reptáte nebo naříkáte, o kolik lepší by to mohlo být, kdyby se váš partner více podílel na uspokojování vašich potřeb.

Je to obousměrná ulice, a aby bylo vaše manželství šťastné a zdravé, musíte mít oba své potřeby uspokojeny stejně.

4. Máte příliš mnoho potřeb

Jedná se o odvrácenou stranu předchozího znaku nešťastného manželství, ale i to je platný bod. Někdy mají dva milenci prostě odlišné potřeby. A vy můžete mít potřeby, které váš partner prostě nedokáže naplnit.

Co tedy uděláte? Uděláte kompromis v zájmu svého manželství, nebo odejdete? Mezi očekáváním a realitou je tenká hranice.

Komunikujte s partnerem a promluvte si s přáteli. Pokud se vám vaše potřeby zdají oprávněné, máte právo je od partnera očekávat. Pokud se vám vaše potřeby zdají být náročné, musíte se rozhodnout, co má pro vás větší hodnotu - vaše potřeby nebo vaše manželství.

5. Jaké jsou vaše plány? Žijete oddělenými životy

Jedním z jasných znaků nešťastného manželství je, když se vaše manželství změní na spolubydlení. Oba vedete samostatné životy. Ve šťastném manželství nebo dlouhodobém vztahu nezáleží na tom, jak vzdálené jsou kariérní nebo životní cesty vás obou, oba si musíte rozumět a být ochotni si nabídnout rámě.

Mnoho lidí se nesnaží více porozumět pracovnímu životu svého partnera a jeho každodenním zkušenostem, a přesto se diví, proč se od sebe vzdalují.

Vždy mějte na paměti toto - pokud nedokážete svému partnerovi nabídnout emocionální podporu, kterou potřebuje, může stejnou podporu hledat u někoho jiného.

6. Chlípné mysli

Můžete být ve vztahu s jednou osobou, a přesto vás čas od času začne sexuálně přitahovat někdo jiný. Ale mluvíte o této své malé zamilovanosti, nebo toto tajemství skrýváte a celou dobu si v hlavě spřádáte tajné fantazie?

Pokud jste do někoho jiného zamilovaní nebo považujete nějakou osobu za fyzicky přitažlivou, neměli byste mít problém o tom se svým partnerem mluvit, pokud žijete v bezpečném a spokojeném manželství.

Naopak skrývání tohoto tajného zájmu by vás mohlo mrzet, protože se budete cítit provinile a zároveň se budete cítit svému partnerovi více vzdáleni.

V bezpečném vztahu oba partneři mluví o své zamilovanosti a sexuálních fantaziích s někým jiným, aniž by se kvůli tomu cítili opravdu trapně. Pokud nemají v úmyslu podle nich jednat, není to žádný problém.

7. Rozdílné životní směry

Pokud jste v nešťastném manželství, uvidíte mnoho rozporuplných rozdílů v obou pohledech na život a ve vašich životních cílech.

S tím se nakonec s odstupem let potýká většina vysokoškolských milenců, kteří spolu dobře nekomunikují.

Když se dva lidé spojí v manželství, začnou spolu komunikovat a jejich cíle se začnou sbližovat a vytvářet jeden společný cíl.

8. Vaše zásady a povinnosti se liší

Jedním z velkých znaků nešťastného manželství bez lásky je, když se ve vztahu chováte rigidně a odtažitě vůči svým povinnostem.

Všichni máme ve vztahu nějaké povinnosti. Berete však své povinnosti příliš vážně a vyhýbáte se pohledu za ně? Domníváte se, že vyděláváním peněz pro rodinu nebo péčí o domácnost vaše odpovědnost končí?

V nešťastném manželství se oba partneři příliš spoléhají na své povinnosti, podle kterých určují, zda jako manželé dělají svou *práci*.

Znáte svou odpovědnost v manželství, a dokud máte pocit, že děláte to, co se od vás očekává, předpokládáte, že jste neudělali nic špatného a nikdy neuděláte.

Ve skutečnosti jsou však povinnosti ve vztahu měřítkem, nic víc. Pokud s vámi chce partner komunikovat nebo si vybere nějakou chybu, přemýšlejte nad rámec svých povinností.

9. Jaké jsou vaše povinnosti? Tíha očekávání a srovnávání

Očekáváte od svého partnera příliš mnoho. Nenápadně na něj tedy tlačíte nebo ho podkopáváte srovnáváním s jinými manželstvími nebo lidmi. Možná si myslíte, že to pomůže vašemu milenci nebo manželovi lépe pochopit vaše přání. Ale nebude tomu tak. Je to jeden z hlavních příznaků nešťastného manželství.

Nikdy nevytvářejte ve vztahu očekávání založená na srovnávání. Jen to na vašeho partnera vyvíjí tlak a rozčiluje ho, místo aby mu to pomohlo pochopit váš pohled na věc.

Pokud má někdo pocit, že nikdy není dost dobrý, protože je neustále negativně srovnáván, opravdu si myslíte, že se někdy bude cítit dobře?

10. Hra na obviňování

Ukázat prstem na milence je snadné. Pokud žijete v nešťastném manželství, přistihnete se, že z žalostného stavu svého manželství neustále obviňujete svého partnera. Je snadné ukázat prstem, ale přemýšleli jste někdy o tom, zda na tom nemůžete mít podíl i vy?

Ve šťastném manželství dochází k hádkám. Hádky však neslouží jako nástroj ke způsobování bolesti. Používají se jako nástroj komunikace, který pomáhá manželství zlepšit.

11. Závislosti

Závislost může zničit každé manželství a nakonec zanechá oba zahořklé a rozzlobené. Pokud trpíte závislostí, můžete mít pocit, že vám partner nerozumí a chová se nerozumně, i když si uvědomujete, že vy jste ten špatný sem tam.

A na druhé straně se váš partner může cítit bezmocný a deprimovaný.

Vynaložte úsilí a vypořádejte se se svou závislostí sami nebo s odbornou pomocí. Možná si to dnes neuvědomujete, ale vaše závislost může vaše manželství brzy zničit.

12. Útok ega

Ego je v manželství mocným nástrojem. Nevystrkuje svou hlavu často, ale když se tak stane, všechno změní. Myslí si jeden z vás, že je lepší než ten druhý? V manželství jsou oba zúčastnění lidé týmem. I když si to neuvědomujete, oba se téměř vždy podílíte stejnou měrou na tom, abyste ho udrželi pohromadě.

Pokud se však někdy domníváte, že jste pro svého partnera příliš dobří, můžete na začátku pocítit mravenčení drobné rozmrzelosti. Nakonec však ztratíte ke svému partnerovi respekt.

A jednoho dne zabloudíte do náruče člověka, kterého si budete vážit a považovat ho za sobě rovného.

Pokud budete mít někdy pocit, že ve vztahu odvádíte více práce, nebo pokud budete mít pocit, že vás někdo bere jako samozřejmost, promluvte si o tom s partnerem. Těch pár minut mlčení nebo hněvu nakonec odezní a to je mnohem lepší než roky neúcty a střetů ega.

Nešťastné manželství bez lásky nestojí za to, abyste ho prožívali. A když ve svém milostném životě rozpoznáte tyto příznaky nešťastného manželství, je to bolestné a může to způsobit, že vám život připadá jako naprostá ztráta času.

Ale vše se dá napravit, pokud se rozhodnete to napravit. Stačí jen iniciativa a vzpomínka na dobré časy a romantiku, aby se do vašeho manželství bez lásky vrátila veškerá láska.

Pomocí těchto příznaků nešťastného manželství bez lásky zjistíte, zda se s některým z nich ve svém vztahu setkáváte. A pokud ano, komunikujte se svým partnerem. Opravdu to pomůže.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: