34 příznaků neúcty v manželství, které odhalují toxického a zlého partnera

Foto: Unsplash

34 příznaků neúcty v manželství, které odhalují toxického a zlého partnera

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Když se oženíte, myslíte si, že budete žít šťastně až do smrti. Pokud máte pocit, že se tak neděje, zde je 29 příznaků neúcty v manželství, které byste měli znát.

Nikdo neříkal, že manželství je snadné. Pokud ano, pak buď nebyli v manželství, nebo jim nikdo neřekl o útrapách udržení "šťastného manželství". Ačkoli každé manželství funguje jinak, existují některé univerzální znaky neúcty v manželství, které vytvářejí drobné díry, jež nakonec manželství roztrhají dokořán.

Všichni jsme byli v blízkosti toho hádajícího se páru, který vás nutí cítit se nepříjemně. Díky nepřátelství, které by se dalo krájet nožem, i když jsou na veřejnosti, prostě víte, že to doma není dobré. Existují však dva typy situací manželského nesouladu: tichý typ a vnější typ.

Jistě, mluvit špatně o svém manželském partnerovi nebo o něm je jedním z velkých znaků neúcty v manželství. Existuje však mnoho dalších, skrytých a mnohem bolestivějších, které nikdo kromě těch, kteří je přijímají, nevidí.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Znaky neúcty v manželství

Neúcta je v každém vztahu něco nepřípustného. I když si myslíte, že jste dostatečně silní na to, abyste bouři neúcty přečkali, nejenže vás příliv přebije, ale prostě byste neměli být s někým, kdo vás nerespektuje.

Neúcta má mnoho podob. Od používání hrubých výrazů až po hanlivé fráze, obvykle je to souhrn toho, jak se kvůli někomu cítíte. Pokud si myslíte, že vás nerespektuje, neodsuzujte se. Zasloužíte si být ve vztahu, ve kterém se cítíte ceněni a milováni.

1. Neúcta k-jejich-telefonu-je-odložena. Nikdy neodkládají telefon

Jistě, telefony jsou super zábavné a důležité, ale nikdy by neměly být důležitější než čas strávený s partnerem. Když si telefon položíte před obličej, říkáte tím svému partnerovi: "Promiň, ale mám teď lepší věci na práci." A když si telefon položíte před obličej, říkáte tím svému partnerovi: "Promiň, ale mám teď lepší věci na práci".

2. Jejich přátelé o nich vědí více než vy

Říkají, že byste si měli vzít svého nejlepšího přítele. Pokud se o zásadních životních událostech nebo jen o každodenních věcech dozvídáte od někoho jiného než od své drahé polovičky, je to známka toho, že pro svého partnera nejste prioritou.

3. "Víte, že se o vás dozvídají jen vaši přátelé? Nikdy vás nepředstaví jiným lidem, které znají

Není mnoho horšího, než když váš manžel/manželka stojí u toho, zatímco se baví s někým, kdo je zjevně dobrý přítel, a vy ho nejenže neznáte, ale váš manžel/manželka vás ani nepovažuje za natolik důležitého ve svém životě, aby vám řekl/a: "Ahoj, tohle je moje manželka/manžel ___."

4. Starají se jen o sebe a o domácnost se nemohou starat

Partnerský vztah má být právě takový. Pokud se starají jen o sebe a o to, co je v jejich programu, hádejte co? Nerespektují, co se děje ve vašem životě. Každopádně to není v pohodě.

5. Jaký je váš vztah? Neuznávají vaše úspěchy

Pokud si někoho vážíte, pak ctíte jeho úspěchy.

Někdo, kdo není hrdý na vás nebo na to, čeho jste dosáhli, si vás neváží. Být uctivý znamená nežárlit na něčí úspěchy a dát někomu "hej, dobrá práce" bez ohledu na to, co se děje v jeho osobním životě.

6. Využívají všech možných příležitostí k tomu, abyste se cítili méněcenní

Když si někoho vážíte, chcete, aby se cítil dobře; abyste ho vybudovali. Pokud využije každé příležitosti, aby vás snížil, poukázal na vaše nejistoty nebo vás prostě donutil cítit se špatně, je to krajně neuctivé a neměli byste si to nechat líbit.

7. Mluví o vás a k vám hanlivě

Respektovat někoho znamená, že ho povzbudíte, ne že ho budete shazovat. Pokud se nedokážou řídit "hromotluckým pravidlem" a neříkají nic, pokud nemůžete říct něco hezkého, nebo ještě hůř, nedokážou říct hezké věci, pak je to jeden ze znaků neúcty v manželství.

8. Pokud si vás v manželství neváží, pak je to jeden ze znaků neúcty k vám. Nic není za hranicí

Pokud neví, kdy přestat, myslí si, že smích by měl být na váš účet, nebo vypráví intimní detaily o tom, co se děje ve vašem životě, aniž by přemýšleli o tom, jak vás to ovlivňuje nebo zraňuje, pak si vás prostě neváží.

9. "Nic není za hranicí". Skrývají před vámi různé věci

Součástí úcty k partnerovi je projev důvěry a otevřenost a upřímnost. Pokud před vámi skrývají velká či malá tajemství, má to svůj důvod. Snaží se udržet si kontrolu. Kontrolovat někoho nevyzařuje úctu. Pokud někdo nedokáže být důvěryhodný, chová se krajně neuctivě nejen k vám, ale i k závazku, který jste spolu uzavřeli.

10. Víte, co je pro vás důležité? Chovají se k vám, jako kdybyste zítra zmizeli, nevšimli by si toho, nebo ještě lépe, byli by šťastní

Když si někoho vážíte, dáváte mu pocítit, že je milován, oceňován a váží si ho. Pokud se k vám někdo chová tak, jako by jediné, co by se změnilo, bylo hromadění prádla, až jednou odejdete, z toho respekt nevykřikuje. To křičí: "Považuji tě za samozřejmost a prostě bych šel dál, kdybys šel dál."

11. Vždycky jsem si myslel, že je to pravda. Dělají si z jiných mužů/žen velkou legraci a dívají se skrz vás

Respekt v manželství znamená, že někomu dáváte najevo, že je pro vás nepostradatelný.

Pokud pokaždé, když jste někde venku, víte, že je jedno, jestli jste poblíž, protože vás už nevidí, pak to není nic jiného než neúcta *nemluvě o tom, že vás to zraňuje*.

12. "Dělají si z jiných mužů/žen velkou legraci a dívají se skrz vás. Nikdy nestojí na vaší straně

Respektovat někoho znamená stát za ním prostě proto, že víte, že je to dobrý člověk, a pokud něco řekne, věříte, že má pravdu.

Jistě, najdou se chvíle, kdy ji nemá. Ale být uctivý znamená, že za nimi stojíte. A i když jim pošeptáte do ucha, aby se na to podívali ještě jednou, podržíte je a jste na jejich straně.

13. Vždycky se snažíte, abyste se na ně dívali s úctou. Ujišťují se, že jsou nakrmeni, oblečeni a je o ně posta ráno jako o první

Projevování úcty je jako mít hosta; ujišťujete se, že je o něj posta ráno jako o prvního. To platí pro vás oba, není to jen jednostranné. Pokud zjistíte, že iniciativu v péči o toho druhého přebíráte pouze vy, je to v manželství velkou známkou neúcty.

14. Jaké jsou důvody neúcty? Jejich sociální sítě jsou plné nevhodných kontaktů a konverzací

Přímo na očích světu. Pokud si váš protějšek nevhodně píše, tweetuje nebo Snapuje za vašimi zády, nebo ještě hůře, přímo vám do obličeje, s lidmi opačného pohlaví, je to neuctivé. Tečka.

15. Co se děje? Otevřeně sledují porno, ať jste poblíž nebo ne

Vážně? Víme, že to dělají všichni chlapi, ale mějte dost respektu na to, abyste důkazy schovali nebo si je nechali na dobu, kdy jste sami a bez nás, nebo se dívejte s námi ...

16. Mluví o tom, jak jsou ostatní lidé ve vaší přítomnosti sexy

Je jedno, jestli jde o supermodelku, celebritu nebo člověka odvedle. Váš manželský partner by měl být jediným člověkem, který je vám na očích, alespoň na papíře a pokud ví. Nelžete, jen mlčte. Všichni víme, že nejsme dokonalá desítka, ale když si někoho vážíte, necháte mu tu iluzi.

17. Všichni víme, že nejsme dokonalá desítka, ale když si někoho vážíte, necháte mu tu iluzi. Neustále snižují váš styl, váš outfit nebo cokoli, co se týká vašeho vzhledu

To je prostě ošklivé, neuctivé a nepomáhá to.

18. Pokud se snažíte, aby vám pomohli. Když se trápíte, nemohli se obtěžovat vám pomoci

Dalším velkým znakem neúcty v manželství je, že vám nikdy nepomohou. Váš manželský partner má být vaším nejlepším přítelem a osobou, která je tu pro vás v dobrých i zlých časech. Pokud tam není vůbec nikdy, je to neúcta a popírání závazku, který vůči vám přijal.

19. Víte, že manželé se snaží, aby vám pomohli? Pokaždé dávají přednost svým přátelům a rodině před vámi

Když si vážíte svého manželství a svého partnera, zaujímají ve vašem životě pozici číslo jedna. Pokud se váš partner nikdy nepostaví na vaši stranu, říká tím: "Nerespektuji tě." Pokud se váš partner nikdy nepostaví na vaši stranu, říká tím: "Nerespektuji tě." Je to jeden z hlavních znaků nerespektování v manželství.

20. V manželství je to jeden z hlavních znaků nerespektování. Dávají jasně najevo, že nejste prioritou

Když řeknete ano, znamená to "slibuji, že tě budu ctít a vážit si tě". Vážit si někoho znamená říkat mu, jak moc pro vás znamená.

21. Nemyslí si, že mají štěstí, že vás mají

Člověk, který si vás váží, ví, že má štěstí, že vás má ve svém životě. Pokud se k vám chovají, jako by vám dělali soucit "> laskavost , není to úcta. Je to vyloženě ponižující a není to nic, s čím byste se měli smířit!

22. Víte, co je pro vás důležité? Nejsou zdvořilí k vašim přátelům ani k vaší rodině

Všichni buďme upřímní, to, že si někoho vezmete a že si vezmete jeho rodinu, nutně neznamená, že ho musíte milovat.

Musíte mu však projevovat soucit "> laskavost , uznání a být natolik uctiví, abyste se k němu chovali, jako by na něm záleželo. Pokud se někdo nikdy nechová tak, jako by pro něj byli důležití lidé, kteří jsou pro vás nejdůležitější, je to jeden z jasných znaků neúcty v manželství.

23. Pokud se někdo chová tak, jako by pro něj byli důležití lidé, kteří jsou pro vás nejdůležitější, je to jeden z jasných znaků neúcty v manželství. Pokud je něco důležité pro vás, je to důležité pouze pro vás

Manželství je společné úsilí po celou dobu. Pokud jste z něčeho nadšeni vy, i když oni ne, měli by předstírat, že ano.

24. Pokud je něco důležité pro vás, je to důležité pro vás. Co je jejich, je jejich, tečka

Manželství znamená 50/50. Vždyť to, co je jejich, je jejich. To znamená, že se o všechno dělíte. Nemyslíte si, že máte na něco nárok. Může existovat něco zvláštního, co pro jednoho z vás nebo pro druhého něco znamená, ale obecně platí, že společný majetek je společný.

25. "Jaké je vaše manželství? Nemohou vám věnovat dvě vteřiny svého času, protože je to tak důležité

Úcta k někomu znamená, že když mu chcete něco říct, vyhradí si čas, aby vám dal najevo, že pro něj něco znamenáte.

I když je to úplně hloupé nebo infantilní, musíte s tím v manželství jít, abyste někomu ukázali, jak moc si ho vážíte.

Pokud dovolíte, aby se k vám někdo, kdo má být vaším nejlepším přítelem, oporou a životním partnerem, choval s něčím menším než s úctou, kterou si zasloužíte, pak se jednoho dne probudíte, rozhlédnete se kolem sebe a budete se cítit na dně.

26. Víte, co je pro vás důležité? Nikdy vás nepochválí

Ve šťastném a zdravém manželství by si oba lidé měli říkat hezké věci. Jednoduchá slova jako: "V těch šatech ti to moc sluší" nebo "Líbí se mi, jak ses dnes učesala" jsou velmi důležitá. Pomáhá to budovat sebevědomí toho druhého. Pokud o vás váš partner nikdy neřekne nic hezkého, je to problém.

27. Jsou násilní

Násilí má mnoho podob - nejen fyzickou. Pokud však na vás manžel/ka vztáhne ruku nebo vás bije, je to samozřejmě více než neuctivé. Stejně špatné je i psychické a emocionální týrání. Pokud vám nadávají, říkají, že byste bez nich nebyli ničím, nebo vás seřezávají, je to pro vás velmi škodlivé.

28. Pokud se manželé chovají tak, že vám nadávají, že bez nich nejste ničím, nebo vás seřezávají, je to pro vás velmi škodlivé. Izolují vás

Aby vás mohli ovládat, odvádějí vás od přátel a rodiny. Vědí, že když vás izolují, donutí vás "dělat, co se vám řekne". Pokud se tedy snaží kontrolovat každý váš krok a nedovolí vám setkat se s nikým, koho máte rádi, je to neuvěřitelně neuctivé.

29. Víte, co je pro vás důležité? Ze všeho viní vás

Slovní spojení "osobní odpovědnost" není v jejich slovníku. Místo toho vás viní ze všeho, co se pokazí, i když to není vaše vina. Přesvětlování plynem a odklánění odpovědnosti na vás je něco, co neuctivý manžel dělá.

Co dělat, když máte nerespektujícího manžela

Teď, když znáte příznaky toho, že máte nerespektující manželství, co byste s tím měli dělat? Měli byste se s tím prostě smířit do konce života? No, odpověď na tuto otázku zní ne! Měli byste se mít rádi natolik, abyste se před jejich neúctou chránili. Zde je několik způsobů, jak to můžete udělat.

1. Jak se postavit k sobě? Postavte se za sebe

Když řeknou nebo udělají něco neuctivého, nenechte si to líbit. Řekněme, že řekli: "Jsi líný a špatně vaříš." To je pro ně jako pro ostatní. Můžete říct: "Ne, nejsem líný. Každý den vařím, uklízím a starám se o děti. A zdá se, že všem ostatním moje vaření chutná, včetně mě. Takže se mýlíš."

2. Nehraj jejich hru

Neuctivý manželský partner s vámi bude hrát myšlenkové hry, tak je odmítněte hrát. Pokud se vás například snaží zplynovat nebo vás přesvědčit, že jste blázen, nedovolte jim to.

Řekněte jim, že znáte pravdu a že se nehodláte podílet na tomto šílenství, které se pro vás snaží vytvořit. Jednoduše řekněte: "S těmito hrami jsem skončil." Vždycky se vám to bude líbit.

3. Zastavte jejich chování

Neuctiví lidé se budou chovat neuctivě a hrubě tak dlouho, dokud je nikdo nezastaví. Kdo jiný je tedy zastaví než vy? Musíte jim říci "ne".

Řekněte jim, aby přestali s nadávkami nebo jiným neuctivým chováním, které mohou mít. Jsou to tyrani a tyrani nemají rádi lidi, kteří je zastaví a postaví se jim na odpor. Nebuďte tedy snadným terčem.

4. Zvedni svou sebeúctu

Nejspíš to nebudete chtít slyšet, ale jádro problému, proč se k vám váš partner chová neuctivě, spočívá v tom, že mu to dovolíte. Musíte se mít natolik rádi, abyste si řekli: "Tohle už si nenechám líbit!". Pokud jste to tedy ještě neudělali, musíte se pokusit zvýšit svou sebeúctu. Teprve až se budete cítit dobře a budete mít lásku ve svém srdci, budete schopni je zastavit.

5. Jakmile se budete cítit dobře a budete mít lásku ve svém srdci, budete schopni je zastavit. Zajděte na terapii

Pokud nevíte, jak se mít rádi, možná budete potřebovat pomoc vyškoleného terapeuta, *pokud můžete*. Není snadné pracovat na problémech sám. Pokud je to však možné, bylo by pro vás velmi užitečné, kdybyste absolvovali nejen individuální terapii, ale pokud je k tomu váš manžel ochoten, také terapii pro páry. Tedy pokud se ještě chcete pokusit, aby manželství fungovalo.

Jestliže se k manželovi chováte s úctou a není to opětováno, není to správné. Použijte tyto příznaky neúcty v manželství k ukončení takového chování.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články