Ocet - 14 skvělých využití, o kterých jste nevěděli

Foto: Freepik

Ocet - 14 skvělých využití, o kterých jste nevěděli

Police obchodů jsou přeplněné drahými čisticími prostředky, které ne vždy splňují to, co slibují. Ocet nám, ale nabízí několik využití a ne jen na úklid.

1. Zbavte se celulitidy

Smíchejte 3 díly jablečného octa s 1 dílem vitaminu E a vmasírujte si směs dvakrát denně do pokožky. To vám pomůže zbavit se celulitidy.

2. Udržujte troubu čistou

K čištění trouby lze použít roztok vody a octa. Tím zabráníte tomu, aby během vaření zůstal tuk na povrchu trouby. Totéž lze udělat s mikrovlnnou troubou.

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Freepik

3. Zbavte se usazenin v akváriu

Slabý roztok jablečného octa a vody odstraní solný roztok a zbytky malty. Umývejte s ním stěny nádrže na vodu co nejčastěji. Nechte ocet odpařit a poté povrch omyjte vodou z vodovodu. Tuto metodu můžete použít také k čištění odkapávacího kávovaru.

4. Zbavte se plevele

25% jablečný ocet vám pomůže zbavit se plevele. Nastříkejte ocet na místa, která chcete vyčistit. Tento postup opakujte, dokud nezmizí všechen plevel.

5. Polský chrom

Pasta vyrobená ze sody a octa vám pomůže vyleštit chromované předměty. Tuto směs však nemůžete použít na břidlicové, žulové nebo mramorové povrchy.

6. Zbavte se choroboplodných zárodků na dětském oblečení

Zabíjení choroboplodných zárodků při praní prádla je snadné, pokud máte sklenici jablečného octa. Přidejte jej do pračky bez smíchání s čisticím prostředkem. Oblečení bude svěží a sterilní. Tento trik se používá již velmi dlouho.

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Freepik

7. Vyčistěte faucety a sprchu

Sprchu můžete vyčistit směsí vody a octa v poměru 1: 1. Vložte sprchovou hlavici se směsí do pánve a vařte ji 5-7 minut. Nechte kapalinu vychladnout. Vaše faucety můžete vyčistit čistým jablečným octem a houbou.

8. Účinné proti choroboplodným zárodkům

Směs octa a vody v poměru 1: 1 zabije v kuchyni choroboplodné zárodky. Smíchejte tyto přísady a nalijte tekutinu do lahve s rozprašovačem. Získáte ekologickou antimikrobiální směs. Můžete snadno a rychle umýt mikrovlnnou troubu a dezinfikovat prkénko.

9. Účinné proti plísním

Čistý ocet vám pomůže zbavit se plísní. Nastříkejte tekutinu na postižená místa a povrch otřete hrubou houbou. Nechte ocet odpařit. To je bezpečnější a účinnější než použití chlórového bělidla.

10. Vyčištění ucpaného odtoku

Směs jedlé sody, octa a vody vám pomůže zbavit se i těch nejhorších ucpání odtoku. Do odtoku dejte půl sklenice jedlé sody, poté přidejte sklenici octa a stejné množství převařené vody. Po 20 minutách nalijte do odtoku trochu vody z vodovodu. Toto je velmi dobrý způsob prevence ucpání odtoku.

11. Zabránění zamrznutí oken automobilu

V zimě používejte jablečný ocet, abyste zabránili zamrznutí oken. Umyjte si okna vozidla směsí octa a vody v poměru 3: 1.

12. Čištění zaschlých skvrn

Smíchejte 1 lžíci mýdla, 1 lžíci bílého octa a 2 sklenice teplé vody. Tato směs vám pomůže odstranit staré zaschlé skvrny, dokonce i po víně a kávě. Tuto směs můžete také použít v myčce na nádobí se speciálním čisticím prostředkem.

13. Prodlužte životnost čerstvých květin

Smíchejte 2 lžíce jablečného octa, 3 lžíce cukru a 1 litr teplé vody a vložte květiny so směsi. Tento trik vám pomůže udržet vaše květiny svěží ještě několik dní.

14. Odvápnění domácích spotřebičů

Svou pračku nebo myčku můžete snadno odvápnit nebo jen umýt pár sklenicemi jablečného octa. Spusťte standardní režim na prázdném přístroji. O 3-4 minuty později přidejte 2 sklenice jablečného octa.

Zdroje: brightside.me, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář