Pečení vlastního chleba má více výhod, než si myslíte.

Foto: Unsplash

Pečení vlastního chleba má více výhod, než si myslíte.

Po chlebovém šílenství, které charakterizovalo začátek pandemie, někteří nadšenci pečení pokračovali v pečení chleba jako součást svých týdenních wellness rutin - a to z dobrého důvodu. I když si můžete myslet, že pečení vlastního chleba je příliš časově náročné na to, abyste se ujali, výhody vás pravděpodobně přimějí tuto logiku přehodnotit.

Návrat k domácí výrobě

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Nejprve příprava svého vlastní chleba ve vás probudí jedinečný pocit hrdosti. Pokud potřebujete večeři, máte svůj domácí chléb. Hledáte toast na snídani? Váš domácí chléb bude chutnat mnohem lépe než klasická verze zakoupená v obchodě. I když zde může existovat problém v učení k nalezení a pečení vašeho oblíbeného receptu, domácí chléb bude pravděpodobně vždy chutnat lépe a svěže než ten kupovaný.

Při výrobě chleba je samozřejmě nejdůležitější součástí to, co je uvnitř bochníku. Pokud trpíte potravinovými alergiemi, nalezení receptu na chléb, který je pro vás bezpečný, může být chutnou a přizpůsobenou možností, která vám z dlouhodobého hlediska usnadní život.

Domácí chléb má obvykle čistší ingredience

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Pokud jste se někdy podívali na seznam ingrediencí pro chléb zakoupený v obchodech, pravděpodobně jste viděli seznam prací hydrogenovaných olejů a dalších stabilizátorů. Doma potřebuje váš bochník jen několik základních surovin, jako je mouka, voda, droždí a sůl. V závislosti na receptu, který používáte, můžete také použít přísady, jako je med a celozrnná mouka. Chlebové společnosti navíc používají hodně soli ke zvýšení trvanlivosti svých produktů, až 130 mg sodíku na plátek. S mnoha recepty, které vyžadují jen čajovou lžičku soli, budete mít zdravější chléb na dosah ruky.

Kromě toho kupovaný chléb může obsahovat spoustu přísad, které nejsou dobré pro vaše zdraví nebo vám jednoduše nechutnají. Prodejny vysvětlují, že když si připravíte vlastní chléb, budete přesně vědět, co je v bochníku, a kolik gramů každé ingredience skutečně obsahuje.

Kromě mnoha přínosů pro zdraví a výživu vám pečení chleba může poskytnout i podporu duševního zdraví. Když se svou mysl zaměříte na hmatový pocit hnětení a vytváření chleba, můžete se cítit klidnější, než byste si mysleli. Časopis Wise Living Magazine uvádí studii, ve které pacienti s duševními problémy pekli chléb a „cítili se po tom šťastnější, kreativnější a méně úzkostliví“.

Zkuste to sami a užijte si pocit úspěchu a lahodnou chuť!

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: