Chyba, kterou většina lidí dělá při vaření na oleji.

Foto: Unsplash

Chyba, kterou většina lidí dělá při vaření na oleji.

Možná jste zvládli vaření, ale možná vás nenapadlo jeden zásadní aspekt: olej, který používáte. Pokud jste typ, který používá váš důvěryhodný rostlinný olej na všechno, od pečení cupcakes po smažení, nejste sami. To je řečeno, je tu jedna chyba, kterou možná děláte, a oprava to může vaše kuchařské schopnosti vylepšit.

Podle Bon Appétit může použitý kuchyňský olej vaše jídlo připravit nebo rozbít. Jednou z největších chyb každého domácího kuchaře je ve skutečnosti použití stejného oleje pro každé jídlo. Naštěstí se jedná o rychlou opravu, pokud víte, jaký olej funguje nejlépe pro každý styl vaření.

Olivový olej

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Pro jednoho je velký rozdíl mezi extra panenským olivovým olejem a lehkým olivovým olejem, a to platí také pro účely každého oleje. Extra panenský olivový olej vyrobený z drcení oliv lisováním za studena (pomocí degustační tabulky) se nejlépe používá pro vinaigretty nebo jako dresink na chléb nebo salát. Je také dobré na smažení vajec a výrobu zmrzliny.

Zatímco extra panenský olivový olej je příliš speciální na to, aby nebyl hvězdou přehlídky, lehký olivový olej je všestrannější: použijte tento olej s vysokým bodem kouře pro vysokoteplotní vaření, jako je pečení, grilování, restování a pečení.

Vaření se správným olejem může změnit vaši kuchyň

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

 • Kokosový olej, oblíbený lék každého na vše od suché pokožky po lámání vlasů, je také v kuchyni hrdinou. Použijte tento olej s nízkým bodem kouře pro jemné restování masa a zeleniny s lehkou tropickou chutí, nebo dokonce nahraďte máslo v jakémkoli receptu na pečení. Vzhledem k tomu, že kokosový olej je při pokojové teplotě pevný, můžete ho šlehat stejně jako máslo.
 • Ořechové oleje, jako je arašídový olej, patří do vlastní třídy a měly by se používat pro svou robustní chuť - samozřejmě ve správných pokrmech. Tento olej vhodný pro vaření při vysokých teplotách až do 450 stupňů a je ideální pro smažení a vaření asijských pokrmů.
 • Palmový, kukuřičný, řepkový a rostlinný olej jsou oleje s neutrální chutí a vysokoteplotní oleje, které jsou ideální pro smažení. Jsou to také cenově dostupné.
 • Konopný olej a lněný olej mají složité příchutě a nízkou hladinu kouře, proto je používejte šetrně jako dokončovací oleje na salátech nebo v miskách. Pokud má váš olej na štítku „toasted“, neměl by se zahřívat, proto je také použijte pro finální úpravu.
 • Podle Healthline je avokádový olej kuchyňská superhvězda s nejvyšším bodem kouření ze všech olejů, proto jej používejte pro smažení, opékání nebo grilování při vysokých teplotách. Navíc je skutečně neutrální, takže se nemusíte obávat, že vašemu pokrmu dodá jakoukoli chuť. Jakmile znáte své oleje, bude lesk vašich pokrmů druhou přirozeností!
 • Zdroje: thelist.com, Unsplash

  Podobné články

  7 Komentářů

  Nick

  Nick

  před 1 roky

  Tak fakt nevím, já na oleji jen smažím, vařit na něm jsem ještě nezkoušel :))))

  Reply
  Hater

  Hater

  před 1 roky

  Miluju když někdo publikuje článek až by si ho po sobě přečetl a opravil chyby.

  Reply
  Jan Kozák

  Jan Kozák

  před 1 roky

  Paní Magdalena je zřejmě jedničkou v kuchyni. Jakpak asi na tom oleji vaří?? To zřejmě napsala schválně, nebo že by ??

  Reply
  Jan Kozák

  Jan Kozák

  před 1 roky

  Tak nevím, paní Magdalena je zřejmě jedničkou ve vaření. Vařit na oleji je velmi zajímavé, jen bych rád poznal jak se to dělá. Znám kuchaře, kteří na oleji zásadně smaží.

  Reply
  František Marek

  František Marek

  před 1 roky

  A co třeba Ghi, neboli přepuštěné máslo, to autorka nezná?

  Reply
  Jirka

  Jirka

  před 1 roky

  Vaření na oleji???
  Asi novinářka z titulem z Plzně!!

  Reply
  Kocour

  Kocour

  před 1 roky

  Co je to za imbecilní text? To se fakt nestydíte?

  Reply

  Napište komentář

  Články z dalších našich webů: