Piercing VS. tetování: Který z nich bolí více?

Foto: Unsplash

Piercing VS. tetování: Který z nich bolí více?

Modifikace těla je jednou z konečných forem sebevyjádření. Existuje mnoho způsobů, jak ozdobit své tělo, ale piercing a tetování se ukázaly být jedny z nejoblíbenějších. Zatímco piercing zahrnuje vpich provedený v těle jehlou, podle Kid's Health, tetování zahrnuje použití jehel (typicky „tetovací stroj“) k uložení pigmentu do dermisové vrstvy pokožky provedením tisíců drobných vpichů.

Přestože tetování a piercing vypadají úžasně, není žádným tajemstvím, že oba tyto postupy nejsou bezbolestné, i když z dlouhodobého hlediska mohou zcela stát za to. Myšlenka na bolest může některé lidi vyděsit, takže je dobré vědět, do čeho jdete, než se odhodláte. Je také dobré vědět, že bolest při piercingu a tetování není úplně stejná. Ale který z nich bolí víc? Pokračujte ve čtení, abyste to zjistili.

Tetování není pro slabé povahy

Zatímco piercing je ostrá, krátká bolest, tetování je podle Authority Tattoo trvalejší, tupá bolest. S piercingem jehla plně pronikne do vaší pokožky intenzivnějším způsobem, ale to trvá jen sekundu (pokud piercer dělá věci správně). 

Tetování však může trvat hodiny. Bolest také závisí na tom, jakou část těla máte hotovou. U piercingu jsou nejméně bolestivé ušní boltce kvůli měkké tkáni a nejbolestivější bývají genitální oblasti. U tetování jsou nejméně bolestivá místa, kde je více tuku, například stehna. Více kostnatých oblastí těla, jako jsou žebra, může být nesnesitelné.

Ačkoli ani tetování, ani piercing nejsou pro slabé povahy, pokud jste nadšení z úpravy těla a máte nízkou toleranci bolesti, doporučujeme jít cestou piercingu. Pokud si však myslíte, že to zvládnete, tetování je skvělý způsob, jak si dokázat, že se nebojíte malé (nebo velké) bolesti.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář