Proč láska bolí, když se pokazí? Pravda, kterou potřebujete slyšet

Foto: Unsplash

Proč láska bolí, když se pokazí? Pravda, kterou potřebujete slyšet

Je třeba přijmout krutou pravdu, že láska není vždy příjemná. Ptáte se často sami sebe, proč láska bolí? Pak čtěte dál a získejte odpovědi.

Ptali jste se někdy sami sebe, proč láska bolí? Zapomeňte na všechno, co jste kdy viděli ve filmech a četli v knihách a co vám říkalo, že láska je ten dokonalý a výjimečný pocit. Myslíte si, že láska překoná všechno, dokud se tak nestane. Stejně jako se díky lásce vznášíte v oblacích, může vás stejně rychle poslat na dno.

Na rozdíl od knih a filmů není láska ve skutečném životě tak krásná. Tu a tam má své temné odstíny, které vás mohou uvrhnout do zoufalství a bolesti. Něco, co dokáže dát tolik štěstí, vám ho také může během několika okamžiků všechno vzít.

Takže kde se bere ta obrovská síla lásky? A proč láska tolik bolí, přestože jsme se ji díky svým zkušenostem naučili zvládat?

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Pět důvodů, proč láska bolí víc než cokoli jiného

Láska může hodně bolet. Téměř vždy se však láska mísí s dalšími emocemi, které bolestivý pocit ještě umocňují. Zde je pět nejčastějších emocí, které jsou často spojeny s láskou, když se nedaří.

1. Strach

Strach je to, co ve vztazích způsobuje mnoho úzkostí. Láska může pěkně bolet kvůli strachu ze ztráty, strachu ze zrady nebo strachu z toho, že věci nebudou fungovat podle plánu.

Strach může být pořádná mrcha, když mluvíme o tom, proč láska bolí, zejména když se tento strach změní v plnohodnotný záchvat úzkosti.

2. Vztek

Tato jediná emoce může být tak mocná a může ukončit vztah, jen tak tak. Může způsobit toxické vztahy, konflikty, nedorozumění a podobně. Pokud se zlobíte na osobu, kterou milujete, a necháte se ovládat hněvem, pak to není nic, co byste chtěli vidět.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Když se na vás někdo zlobí, může ve vás vyvolat pocit, že vás nikdy neměl rád - a tehdy se dostaví temnota.

3. Bezradnost

Pokud jste se někdy cítili zaseknutí ve vztahu, pak přesně víte, o čem mluvíme. Bezmoc nastává, když nemůžete jednat nebo se bránit. Možná jste uvízli v manipulativním vztahu nebo máte děti a ty vás podvedly.

Ať už je to cokoli, tato emoce vám může zcela zabránit vidět krásu v lásce, protože se budete soustředit jen na ty špatné a ošklivé stránky.

4. Osamělost

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení se můžete cítit osaměle i ve vztahu. Možná se necítíte s partnerem propojeni, možná cítíte, že mezi vámi stojí zeď, nebo se možná něco stalo a vy se cítíte osamělejší než kdy jindy.

Osamělost je na nic a nelze se jí vyhnout. Nejhorší pocit na světě je, když jste vedle sebe a nemůžete se cítit osamělejší na světě.

5. Žárlivost

Žárlivost je další silná emoce, která může vést k sabotování vztahů, když se jí necháte ovládat. Pokud se ptáte, proč láska bolí, představte si, že žárlíte na někoho, kdo dělá vašemu partnerovi větší radost než vy.

Žárlivost je také jedna z věcí, která může váš vztah zcela sabotovat, pokud si nedáte dostatečný pozor.

Špatné vedlejší účinky špatné lásky

Od té doby, co se lidé naučili žít ve skupinách, jsme pevně nastaveni na sociální interakci a závislost na ostatních lidech, zejména na svých blízkých. Když se vztah začne kazit, vaše závislost na skutečně blízkém lidském poutu je ohrožena, což ve vaší mysli spustí tlačítko paniky.

1. Vlivem špatných vztahů je vaše závislost na skutečně blízkém lidském poutu ohrožena. Špatné vztahy způsobují více stresu

Kdo by kdy chtěl být ve špatném vztahu? Nikdo. Ale někdy si nemůžete pomoci. Prostě jste se v něm nějak ocitli a stali jste se slepými ke všem červeným vlajkám, které zpočátku ukazovaly. V důsledku toho skončíte vyčerpaní - fyzicky, emocionálně i psychicky.

Snadněji se unavíte a hůře zvládáte každodenní záležitosti. Pokud jste ve špatném vztahu, ovlivní to všechny aspekty vašeho života, dokud z takového vztahu neodejdete, *což se, pravda, snáze řekne, než udělá*.

2. Vaše mysl se začne zabývat

Když vás láska začne bolet, přestanete se soustředit na ostatní části svého života. Je to přirozené, protože jste uvízli ve špatném zážitku v nejintimnějším vztahu svého života, pak se vaše myšlenky stanou roztěkanými a příliš zaujatými. To znamená, že i když se chcete snažit a soustředit se na práci, sotva to dokážete.

Všechno, na co myslíte, je váš špatný vztah a to, jak se z něj chcete dostat, ale zároveň se vám nechce.

Jedním z důvodů, proč láska bolí, je to, že kvůli jednomu špatnému vztahu ztrácíte své duševní schopnosti - tak mocná je láska.

3. Sociální ponížení

Když prožíváte špatný vztah nebo rozchod, cítíte se jako poražený. Můžete se také cítit zranitelnější a bezmocnější. Máte pocit, že je ovlivněna vaše pověst, protože jste utrpěli ztrátu vztahu, když všichni očekávali, že vše půjde hladce.

Všichni vás posuzují na základě výsledku tohoto vztahu, zejména pokud máte společné přátele.

Láska sama o sobě nezpůsobuje všechnu tu bolest, kterou cítíte; jsou to všechny ty další faktory, které se během několika dní pomalu nahromadí a přidají se k bolesti srdce, které vás mohou ještě více potrápit.

Věci, které děláte a které způsobují, že láska bolí ještě víc

Přestože rozchod nebo rozkol ve vztahu může vyvolat všechny ostatní vedlejší účinky, existuje několik věcí, které milenci se zlomeným srdcem dělají a které bolest a trápení ještě umocňují.

1. Jaké věci děláte? Izolování se od ostatních lidí

Všichni jsme si tím už prošli. Když trpíme rozchodem, okamžitě se izolujeme od lidí, které máme rádi. Možná celý den probrečíte v teplácích, jíte vaničku zmrzliny a sledujete nesnesitelné romantické filmy.

Jde o to, že od sebe lidi odstrkujete, i když se vám jen snaží být nablízku. Je to jedna z ošklivých věcí, které může rozchod způsobit, ale stává se to.

2. Sebasabotážní taktiky

Pokud potřebujete další důkazy o tom, proč láska bolí, stačí se podívat na způsoby, kterými si ulevujeme od vzpomínek. Sami sebe ještě více trápíte tím, že si vzpomínky připomínáte nebo se držíte naděje, že se změní nebo že vás budou milovat zpět.

Odmítáte jít dál, i když důkazy hovoří o opaku v jejich záměrech nebo citech k vám. Dokonce i při rozchodu se neustále setkáváte s touto taktikou sebesabotáže prostřednictvím pití nebo jiných nezdravých rozptýlení.

3. Opijete se

Jedná se o nejčastější způsob, jak se vyrovnat s rozchodem. Nechcete se trápit tak moc, jak se trápíte, a tak se utápíte v několika panácích tequily, dokud vám jejich jméno přestane znít v hlavě; dokud úplně nezapomenete, že vám chybí.

Otočení se však povede jen k té nejhorší kocovině. Není to nutně ten nejlepší lék na rozchod, ale všichni jsme si to zavinili. To je jeden z hlavních příkladů, pokud se ptáte, proč láska bolí - následky vás mohou nechat zlomené.

4. Začínáte být vlezlí a vytrvalí

I když říká, že už to necítí stejně nebo že už vás nemiluje, vytrvale se mu vnucujete do života. Možná si myslíte, že můžete změnit jejich názor, nebo si myslíte, že je to jen špatně načasované, a tak na ně čekáte.

Proč to děláme? Ach, správně, láska. I když se nedočkáme opětování, jsme tak tvrdohlaví, že jim své city vnucujeme.

5. Vyhýbáte se stěhování

I když vám opakovaně ublížili a nemají v úmyslu se k vám chovat dobře, není místo, kde byste byli raději než zpátky v jejich životě.

To je jedna z věcí, která způsobuje, že láska bolí ještě víc, zvláště když nikdy nepoužijete svou logiku nebo schopnost přemýšlet. Nedovolíte si jít dál, i když víte, že musíte.

Pokud opravdu chcete, aby bolest ze špatného románku odezněla, musíte jít dál, místo abyste zažívali zvrácené uspokojení z toho, že se cítíte stále mizerně.

Láska může bolet stejně jako fyzická bolest

Ve studii, kterou provedli psycholog z Michiganské univerzity Ethan Kross a profesoři z Kolumbijské univerzity Walter Mischel a Edward E. Smithe, na osobách, které se nedávno rozešly, bylo pomocí skenování mozku zjištěno, že bolest prožívaná při zlomeném srdci je stejná jako bolest prožívaná fyzicky.

Bolestná láska opravdu hodně bolí, i když fyzicky nevidíte žádné známky zranění. Studie odhalila, že váš mozek vnímá fyzickou bolest a bolest ze zlomeného srdce ve stejném světle.

Zlomená srdce mohou být tak intenzivní a zdrcující, že zcela zablokují logickou část vašeho mozku. Víte, co se říká - láska vás nutí dělat hlouposti. Pokud se ptáte, proč láska bolí, pak za to mohou ošklivé a těžké emoce - smutek, ztráta, zrada, zoufalství, lhostejnost a bolest.

Ty jsou pravým opakem toho, co zobrazují filmy, a proto je tak těžké je snášet. Bolesti z lásky se nemůžete zcela vyhnout, aniž byste se zbavili možnosti milovat. Opět se vzájemně prolínají. Bolest však můžete zmírnit zdravým rozptýlením.

Můžete dokonce využít odskočení od milostného vztahu, abyste zapomněli na všechny své minulé milence a na všechny vyčerpávající důvody, proč láska bolí. Naplní vaši mysl štěstím jako droga rozkoše a vy zapomenete na vše, co se týkalo vašeho bývalého milence, který vám zlomil srdce.

Ale to jen v případě, že jste v první řadě ochotni jít dál.

Láska bolí, ale když to vyjde, je to úžasné

Pointa je, že láska tolik bolí, protože vám na ní dost záleželo. Láska vás přiměla k tomu, abyste s někým udělali krok víry, a on vám z jakéhokoli důvodu zlomil srdce. Tehdy se láska mění v temnotu a zoufalství.

Nedovolte však, aby vaše zkušenosti vedly k naprosté neochotě milovat v budoucnu. Váš příští partner nebude stejný jako ten předchozí. Skutečná láska za to stojí!

Tak proč láska tolik bolí? Kromě toho, že jsme se rozhodli udělat se nešťastnými, láska bolí proto, že jste měli něco hodnotného. Vždy se však můžete rozhodnout, že se přes tuto bolest přenesete a místo toho si připomenete dobré stránky lásky.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: