Jak si být více jistí ve své vlastní kůži

Foto: Unsplash

Jak si být více jistí ve své vlastní kůži

Studie naznačují, že vzhled těla je problémem většiny z nás, přičemž počet lidí, kteří nejsou spokojeni se svým vzhledem, rok od roku roste. V této příručce prozkoumáme několik jednoduchých kroků, které můžete podniknout, abyste zvýšili sebevědomí a cítili se šťastnější a pohodlnější ve své vlastní kůži.

Neporovnávejte se

Jednou z nejvýznamnějších změn ve společnosti je zavedení sociálních médií, 24hodinových zpravodajských kanálů a videoplatforem. Po celá desetiletí jsme vystaveni obrázkům, které zobrazují dokonalost a představují krásu, ale dnes je prakticky nemožné uniknout lesklým časopisům, billboardům, televizním a online reklamám a sociálním kanálům plným obrázků. Lidské bytosti jsou přirozeně soutěživá stvoření a je v naší přirozenosti porovnávat a porovnávat. Někdy může být pozitivní vidět, co ostatní lidé dělají, komunikovat s nimi a zapojit se, ale může to být i negativní zkušenost. Srovnávání se s ostatními může způsobit, že se budete cítit sebevědomě nebo neklidně, a dokonce se můžete cítit bezcenní nebo nepřitažliví.

Pokud se přistihnete, že procházíte nekonečnými obrázky a přemýšlíte, proč nevypadáte jako modelky, celebrity a influenceři, na které se díváte, snažte se zkrátit čas strávený na obrazovce a vyhněte se srovnávání. Každý je jiný a je užitečné si uvědomit, že vaše jedinečnost je síla. Je také důležité si uvědomit, že obrázky jsou často upravovány nebo vylepšovány a poskytují spíše snímek života než autentickou reprezentaci.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Pracujte na problémech, které přispívají k nedostatku sebevědomí

Všichni máme zavěšená místa a části našeho těla nebo rysy obličeje, které se nám líbí méně než ostatní. Pokud trpíte nedostatkem sebevědomí, je možné zlepšit sebevědomí tím, že budete pracovat na problémech, které ovlivňují vaši důvěru. Možná byste chtěli mít vytvarované bříško, neradi nosíte v létě tílka nebo košilky, protože si uvědomujete tetování, kterého litujete, nebo máte pocit, že vypadáte mohutně. Existují řešení, od přirozeného odstranění tetování po cvičení a zdravou, vyváženou stravu, jak zhubnout nebo zpevnit tělo. Je tak důležité ujistit se, že děláte změny na svém těle nebo na tom, jak vypadáte, protože chcete. Nikdy byste se neměli cítit pod tlakem, abyste měli určitou velikost nebo abyste vypadali jinak. Pokud se chcete vypořádat s problémy, které vás brzdí nebo snižují sebevědomí, stanovte si zvládnutelné cíle a neváhejte se na něj obrátit, pokud budete potřebovat pomoc nebo radu. Spolupráce s osobním trenérem nebo dietologem je například skvělý způsob, jak zlepšit svůj jídelníček a zvýšit úroveň aktivity.

Pečujte o sebe

Péče o sebe je v současnosti módní slovo. Cílem péče o sebe je lépe se o sebe postarat a posílit tak duševní i fyzické zdraví. V mnoha případech je co zlepšovat, pokud jde o péči o sebe. Máme tendenci trávit spoustu času péčí o druhé nebo ujišťováním se, že v práci překračujeme škatulky a plníme úkoly. Pokud jde o vaše zdraví, začněte klást na první místo svou pohodu. Udělejte si čas na cvičení, zajistěte si, abyste si udělali čas na odpočinek a zotavení, osvojte si spánkovou rutinu a dopřejte si občasnou masáž, bublinkovou koupel nebo víkendový pobyt s přáteli. Jezte dobře, trávte více času s lidmi, které máte rádi, a dělejte věci, které vás baví, a snažte se být k sobě laskaví. Většina z nás je na sebe tvrdá a ponižujeme se. Chovejte se k sobě jako ke svým nejbližším přátelům. Buďte ambiciózní a motivovaní, ale dejte si pauzu a uznejte a oslavte své silné stránky.

Nikdo není dokonalý

Mnoho z nás má představu nebo vnímání dokonalosti, pokud jde o to, jak vypadáme, jak se chováme a čeho v životě dosahujeme. Pravdou je, že nikdo není dokonalý. Navzdory tomu, co vidíte na sociálních sítích nebo módních časopisech, dokonalost neexistuje. Každý má čas od času problémy se sebevědomím a krása je v očích pozorovatele. Existuje mnoho verzí krásy a každý by měl mít své vlastní nápady. Je také důležité pochopit, že hledat určitým způsobem není jediným ukazatelem úspěchu. Existuje nespočet faktorů, které tvoří krásného člověka. Nedokonalosti, nedostatky a vtípky jsou to, co nás dělá zajímavými, jedinečnými a zvláštními. Přijměte, že dokonalost, jak vnímáte, že neexistuje, a pracujte na tom, abyste byli tou nejlepší verzí sebe sama, jakou můžete být.

Většina z nás má dny, kdy se necítíme nejlépe, nebo období, kdy se cítíme rozpačitě nebo nepříjemně. Pokud máte nízké sebevědomí nebo toužíte být sebevědomější, existují způsoby, jak si důvěru vybudovat. Dejte si pauzu, přestaňte se srovnávat s ostatními, řešte problémy, které vás brzdí, a pochopte, že nikdo není dokonalý.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Zdroje: socialifestylemag.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: