Pijete dostatek vody vzhledem k vaší tělesné hmotnosti?

Foto: Unsplash

Pijete dostatek vody vzhledem k vaší tělesné hmotnosti?

Voda je tak důležitá pro nespočet každodenních procesů v lidském těle. Při dehydrataci tělo a jeho orgány nefungují správně.

Možná jste již slyšeli, že doporučené množství vody, které člověk potřebuje vypít za den, je přibližně osm osmihodinových sklenic. Nicméně to, kolik vody potřebujete, je ve skutečnosti mnohem individuálnější.

Ačkoli je takzvané pravidlo "8×8" dobrým začátkem, není to přesný předpis. Váš osobní doporučený příjem vychází z různých individualizovaných faktorů, včetně vašeho pohlaví, věku, celkového zdravotního stavu a pohody, podmínek prostředí a úrovně aktivity. Další hlediska zejména pro ženy souvisejí s procesy v reprodukčním systému, například pokud jste právě těhotná nebo kojíte, což by znamenalo větší ztrátu vody z těla.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Při zkoumání, co přesně všechny tyto informace znamenají z hlediska praktického využití, jsem zjistil některé rozdílné výsledky. Všechny různé zdroje ale říkaly něco podobného: Budete toho potřebovat hodně, možná dokonce víc, než si myslíte. Následují dva nejefektivnější způsoby, jak vypočítat, kolik vody vaše tělo denně potřebuje:

Voda, hmotnost a úroveň aktivity
Krok 1: Prvním krokem je zvážit se. Čím více někdo váží, tím více vody bude muset vypít, aby si udržel správný poměr H2O v těle.
Krok 2: Následující krok je vynásobení vaší hmotnosti zlomkem 2/3 (neboli 67 procent), čímž zjistíte číselnou hodnotu (v uncích), kolik vody vaše tělo potřebuje.
Krok 3: Toto číslo bude třeba upravit podle toho, jak často cvičíte, protože pocením se voda z těla vylučuje. Za každých 30 minut cvičení přidejte k celkovému dennímu příjmu 12 uncí vody.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Voda, hmotnost a věk
Krok 1: Vezměte si svou hmotnost (v kilogramech) a vydělte toto číslo číslem 2,2. Vezměte si, kolik vážíte, a vydělte toto číslo číslem 2,2.
Krok 2: Vynásobte toto číslo v závislosti na svém věku...

Jestliže jste mladší než 30 let, vynásobte 40.
Jestliže je vám mezi 30 a 55 lety, vynásobte 35.
Jestliže jste starší než 55 let, vynásobte 30.

Krok 3:Součet vydělte číslem 28,3. Výsledné číslo udává, kolik uncí vody byste měli denně vypít.

U obou metod vydělte získané číslo (v uncích) osmi, abyste zjistili své denní doporučení v šálcích. Je čas se hydratovat!

Zdroje:

https://www.healthline.com/health/how-much-water-should-I-drink
https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/water/art-20044256
https://www.goodhousekeeping.com/health/diet-nutrition/a46956/how-much-water-should-i-drink/
https://www.slenderkitchen.com/article/how-to-calculate-how-much-water-you-should-drink-a-day

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: