Pracujete z domova? Tyhle věci ve vaší home office nesmí chybět!

Foto: Freepik

Pracujete z domova? Tyhle věci ve vaší home office nesmí chybět!

Pryč s neupraveným vzhledem šedé myšky. Teď, když jaro už klepe na dveře, je načase vnést do pracovního dne v prostředí domova trochu svěžesti. Jedna věc je jistá: na příjemném pracovišti se pracuje mnohem lépe a efektivněji a v hezkém prostředí motivace přichází přirozeněji. Naopak pokud máte neučesané vlasy a pyžamo, nic nepůjde tak hladce. Ukážeme vám, co potřebujete k tomu, abyste i z domova mohla pracovat plni energie, svěží a v dobé náladě!

KOSMETIKA: JAK BÝT PŘI PRÁCI Z DOMOVA SVĚŽÍ

Jste po ránu nevrlí a vstáváte z postele na poslední chvíli, abyste akorát stihli čištění zubů a přípravu kafe? Pak není divu, že na schůzce vypadáte vrásčitě. Pokud se vydáte do koupelny o něco dříve, můžete se stihnout dostatečně osvěžit. Tohle jsou ty nejlepší tipy, jak můžete rychle svěží vypadat i se tak cítit – a to vše bez ranních lekcí jógy!

Ranní masáž obličeje

Malá ranní masáž obličeje je ideální nejen k tomu, aby vám z obličeje zmizely drobné vrásky, ale také k oživení pleti. Nebojte se, je to vážně snadné: Nejprve je nejlepší vyčistit si obličej (doporučujeme studenou vodu, abyste se opravdu probudili). Po uschnutí naneste zvlhčující sérum nebo denní krém, který dodá pokožce vlhkost. Prsty můžete pleť masírovat krouživými pohyby kolem očí a jemně hníst kůži na tvářích. Pak přichází face roller. Válením tohoto zázračného válečku po pokožce se pleť vyhladí a ochladí. Tím je zajištěn konečný efekt! Pokud válečkem pohybujete směrem ven od středu obličeje, můžete stimulovat tok lymfy a krevní oběh. Oteklost a bledá pokožka se stáhnou a vaše pleť se rozzáří svěží a růžová.

Pořádná vrstva tvářenky

Když už mluvíme o růžové: Pokud půjdete přímo na ranní schůzku, kde se chystáte mít zapnutou kameru, můžete pomocí tvářenky vypadat ještě svěžeji. Mimochodem, neměli byste si tvářenku nanášet jen na tváře jen. Osvědčený tip: Dejte si ji i na víčka a dokonce i na špičku nosu. To funguje nejlépe buď s tvářenkou v krému, nebo s práškovou tvářenkou a měkkým štětcem. Perfektní barvy jsou zde růžové a meruňkové - ne příliš rušivé, ale lehce jarní a svěží. Velkorysá vrstva tvářenky vytváří zdravou barvu a tvář díky ní působí přátelštěji.

Svěžest a objem se suchým šamponem

Zvláště ti, kteří trpí mastnými vlasy nebo vlasy velmi jemnými, budou velkými fanoušky suchého šamponu. Pokud vaše vlasy vydrží svěží jen krátkou dobu, ale chcete se vyhnout každodennímu mytí, může být záchranou právě suchý šampon! Protože mezi schůzkami, termíny a videohovory opravdu není vždy čas na umytí vlasů, dokonce ani při práci z domova. Nebo dostatek času i je, ale vaše vlasy prostě nechtějí vypadat tak, jak si představujete. Leží splihlé na hlavě a působí unaveně a vyžile.

Zvýrazněné řasy

Ano, oči často vypadají zapadlé a ospalé, zejména ráno. Skutečným pomocníkem je kulma na řasy. Pokud své řasy jemně natočíte a vytvarujete pomocí kulmy, okamžitě vykouzlíte bdělejší pohled. Profesionální tip: Aby natočení řas trvalo co nejdéle, můžete natáčky na řasy předem krátce vysušit, aby se silikonové destičky zahřály. Teplo udržuje řasy natočené nahoru déle. Ti, kteří mají velmi světlé řasy, mohou na jejich konečky aplikovat malou vrstvu řasenky a vytvořit tak konturu oka.

Správná rtěnka

Určitě byste se neměli bát sáhnout častěji po výrazných barvách častěji, protože barevná rtěnka nejenže za okamžik zajistí dobře upravený dojem (za předpokladu, že se vám neobtiskne na zuby), ale také vysílá zprávu: „Pozor, mám k tomu co říct!“. Zejména ženy na vedoucích pozicích by se proto měly odvážit nosit červenou rtěnku. Červená barva podtrhuje vzhled a zajišťuje správnou (online) přítomnost. Ale i jiné silnější barvy dodají vašemu vzhledu svěžest a na videokonferenci vás zviditelní. A navíc: Ti, kteří nosí rtěnku, se obvykle cítí sebevědoměji, a to z nich také vyzařuje.

VHODNÉ PRACOVNÍ MÍSTO: JAK SI HO USPOŘÁDAT

Myslíme si, že na pracovišti musí vládnout pořádek. Zase by ale nemělo působit příliš sterilně. Tyto vám napomohou toho docílit.

Správné osvětlení

Světelná situace je často spíš horší než lepší, zejména v improvizované domácí kanceláři. Chcete-li tedy vypadat svěže a živě, optimalizujte světelnou situaci na pracovišti tak, aby vám lichotila: Při videokonferenci se ujistěte, že na vaši tvář dopadá dostatek světla zepředu. Pokud světlo vychází ze strany, mohou se objevit nevzhledné stíny, kvůli nimž bude pleť vypadat bledá a unavená. Svou roli hraje také barva světla: díky bílému světlu vypadáte zdravěji než nažloutlém světle. Pokud tedy sedíte před oknem a používáte denní světlo, zajistíte to ideální osvětlení. Dokud je to možné, umělému osvětlení se naopak spíš vyhněte.

Květiny pro závan jara

Umístit na své pracovní místo čerstvé jarní květiny je jednoduché, avšak efektivní, Může se jednat například o tulipány. Poskytnou trochu barvy a přinášejí ten jarní pocit z přírody dovnitř. Vodu musíte akorát pravidelně vyměňovat, aby nevznikl nepříjemný zápach.

Voda s mátou a citronem

Kdo to nezažil? Necháte se pohltit svou prací a několik hodin rychle uběhne, aniž byste se pohnuli z místa. Ale i když je toho hodně co dělat, měli byste si pravidelně dávat malé přestávky, krátce cvičit a hlavně se dbát na dodržování pitného režimu. Aby to bylo jednodušší, připravte si na svůj pracovní stůl například karafu s citronovou vodou a mátou. Díky citronu a máte totiž bude voda chutnější a dodáte jí svěžest. Tím, že karafa bude neustále ve vaší blízkosti, pro vás bude snazší pít častěji a nebudete na příjem tekutin zapomínat.

Zdroje: myself.de, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář