4 tipy, díky kterým ve Vašem vztahu nikdy nebude chybět smích

Foto: gulu.cz

4 tipy, díky kterým ve Vašem vztahu nikdy nebude chybět smích

Ve vztazích veselá nálada rozhodně nesmí chybět. Je však poměrně běžné, že čím déle vztah trvá, tím víc ubývá humoru. Nedopusťte, aby se tohle stalo i Vám! Tady jsou čtyři rady, díky kterým humor z Vašeho vztahu nikdy nezmizí.

1. Vytváření situací, které se neobejdou bez smíchu

Nejjednodušším způsobem je začít vytvářet situace, kdy se komedii zkrátka zcela přirozeně nevyhnete. Zvyknete si smát se spolu i navzájem. Studie ukázaly, že páry, které se spolu smějí, mají často mnohem spokojenější vztah a jsou obecně šťastnější. Dále si tedy ukážeme, jak takové situace, kdy zaručeně nezůstanete s kamennou tváří, vytvořit.

Komedie a vtipné pořady

Většina párů společně ráda sleduje výstupy stand-up komiků, komedie v divadle nebo zábavné show. Jistě najdete dobrou show, která vás bude oba zajímat anebo komika, co vás doopravdy pobaví! Najít vtipný film nebo seriál a sledovat ho se svou drahou polovičkou z pohodlí domova má taky své kouzlo, nemyslíte? Tak co třeba dnes?

Společná řeč

Je obvyklé, že partneři mají různé smysly pro humor. Někdy to chvíli trvá, než narazíte na věci, které spolehlivě rozesmějí oba dva. Takže rozhodně neztrácejte naději, pokud se vše nevydaří podle Vaších představ hned na poprvé! Jakmile ale najdete tyto mimořádné věci, díky kterým se nebudete moct přestat smát, budete vědět, že se k nim můžete vždy vrátit a společně si je užít.

2. Společný smích

Humor hraje ve vztahu velkou roli už od samého začátku. Díky vzájemnému rozesmátí na prvním setkání jsou si obě strany navzájem atraktivnější. Budete se divit, ale často právě humor působí více než jakákoli fyzická přitažlivost.

Z tohoto důvodu je humor dlouhodobě významný. Je to připomínka toho, co na sobě máte rádi, a je to skvělý způsob, jak si být blíž.

Zázračné endorfiny

Upřímný společný smích je stěžejní způsob, jak se dostat na stejnou vlnu s kýmkoli, nejen s partnerem. Smích totiž uvolňuje hormon, zvaný endorfin. Díky němu se cítíte dobře, myslíte pozitivněji a dává Vám pocit, že jste blíže k osobě, se kterou se smějete.

Tajné vtipy

Existuje několik věcí, které jsou ve vztahu velmi důležité. Jedna z nich je ta, že si vytvoříte vtípky, kterým budete rozumět jen vy dva. Tato roztomilá tajemství mají nepopsatelné kouzlo, a navíc se u nich zasmějete, což k nim patří! Svědčí o tom, že jste v životě tým.

3. Humor i při konfliktu?

Když mezi Vámi hrozí hádka, humor může napětí rozptýlit a připomenout Vám a Vašemu partnerovi, že se máte rádi. Pomáhá oběma stranám dívat se na situace s trochou více otevřenosti a méně hněvu. Humor dělá věci více spontánními a zvyšuje upřímost. Umožňuje nám vyjádřit se opravdově, a přitom méně agresivně. Nebudete se cítit zranitelní ani zastrašení.

Humor Vás otevírá kritice

Když konflikt občas proložíte nadsázkou, budete vnímat věci méně vážně. To Vám umožní poslouchat kritiku, aniž byste se stali defenzivními, jelikož to pro Vás nebude tak bolestné slyšet.

Pohled z jiných úhlů

V mnoha konfliktech bojují obě strany o „moc“, konkrétně o to, aby byly vyslyšeny nebo aby byly považovány za „správnou“ osobu. Budete mít možnost vidět problémy ze zbrusu nových perspektiv.

Výzkumy ukázaly, že humor a pozitivní myšlení jsou pro řešení konfliktů dobré, ale jak se ho naučit používat správně? Pokud ve Vašem vztahu ještě nevládne humorná atmosféra, nemusí být používání nadsázky k rozptýlení napětí tak užitečné. Ale čeho se tedy vyvarovat?

Nepoužívejte humor jako emoční štít

Je dobré používat humor jako obecný mechanismus zvládání, ale neměl by být záskokem skutečných emocí. Pokud byste s tím měli problém, snažte se humor použít alespoň jako způsob pro vyjádření svých složitějších pocitů, ne jako způsob, jak popřít, že tyto pocity vůbec máte.

Nemusíte být geniálním komikem

Je běžné, že se lidé cítí příliš zastrašeni myšlenkou odmítnutí nebo se cítí hloupě, když mají humor v konfliktu vyzkoušet. Pamatujte, že nejste světoznámý stand-up komik. Jste osoba, která se snaží opět najít harmonii ve svém vztahu. Svého partnera milujete a důvěřujete mu, takže věřte, že Vás nebude soudit za špatný vtip. Možná mu bude připadat ještě zábavnější, kdyby byla Vaše komedie náhodou hrozná!

Ujistěte se, že Váš partner vtip přijímá

Váš partner musí navázat na stejnou vlnu, co se týče humoru. Chcete se přeci smát se svým partnerem, ne jemu. Pokud tedy Váš partner nenajde na situaci nic komediálního a o nadsázku se nepokouší, zastavte se a zaměřte se na jiný přístup.

Jde o chytrý humor

Chytrý humor znamená být empatický a vědomý si sám sebe i svého partnera. Všimněte si partnerových neverbálních narážek. Nepoužívejte humor, když je jasné, že je na to situace příliš složitá. Nikdy nebuďte příliš drsní nebo zlí s humorem jako štítem, pokud si nejste jisti, zda jste ještě schopni veselé a chytré nálady. Nejprve si tuto dovednost můžete procvičovat v nekonfliktních pohodových situacích!

4. Vážnost může jít stranou!

Všichni máme své bláznivé stránky, u kterých by nám bylo trapné, aby je ostatní lidé poznali. Ale Váš partner je pravděpodobně jedním z nejbližších lidí, které máte! Pokud s nimi žijete, určitě je znáte alespoň téměř stejně, jako oni sami samé a oni znají takhle dobře Vás. Takže žádný strach! Osoba, kterou milujete, by Vás nesoudila za to, že jste se uvolnili a na chvíli nevěděli, co znamená vážnost. Tento způsob je jeden z nejosvědčenějších, jak udržet humor ve Vašem vztahu.

Humor je mocný nástroj, který do vztahu přináší světlo a radost. Tolik vztahů začalo tak dobrým humorem, že by byla veliká škoda jej ztratit! Takže udělejte, co můžete, aby toto kouzlo z Vašeho vztahu jen tak nevyprchalo!

Zdroje: powerofpositivity.com, pexels.com

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář