Pravou lásku nenajdete, dokud nepřijmete těchto 10 věcí

Foto: Unsplash

Pravou lásku nenajdete, dokud nepřijmete těchto 10 věcí

V mnoha ohledech se pravá láska podobá manželství nebo pořízení dětí. O těchto životních rozhodnutích máme romantické představy - podporované společností. A přesto se málokdy zamýšlíme nad tím - co způsobuje, že skutečně fungují? Často se více přemýšlí a vynakládá na plánování svatby než na plánování manželství. Páry po skončení líbánek zjistí, že o sobě navzájem vědí jen málo nebo že nesdílejí společné hodnoty.

Podobně se představa dítěte jeví jako chichotání a výlety do parku - to umírá, když se vám narodí trojčata, vaše dítě má koliku, nechce si vzít láhev nebo má speciální potřeby. Přesto je to rodičovství. Ale je to šok, pokud na to nemyslíte a nezavážete se předem.

K opravdové lásce patří velké i malé činy. Protože láska je čin, láska je práce a láska je rozhodnutí.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Tato životní rozhodnutí - i když jsou úžasná - jsou také práce. Většina hodnotných věcí taková je. Každý den se páry rozvádějí. Každý den jsou neposedné děti ignorovány, nebo ještě hůře, je s nimi špatně zacházeno - protože zodpovědnost, která je s manželstvím a rodičovstvím neodmyslitelně spjata, nebyla před přijetím oceněna.

Milovat a být milován pozitivním a zdravým způsobem není bez námahy.

Pravá láska znamená říkat "ne" nutkáním. Opravdová láska znamená být vědomý, a ne zraňující, být nápomocný, a ne sobecký, uznávat potřeby svého partnera a být mu věrný. Opravdová láska zahrnuje velké i malé činy.

Nedá to práci být v nefunkčním vztahu - lidé to dělají neustále. Ach, ta mrzutost brát si druhého jako citové rukojmí nebo si totéž dovolit. Může to být chaos, drama a decimování - ale je to známé.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Ale skutečně milovat někoho, kdo vás skutečně miluje, znamená být citově zdravý, podporující a pečující. Je to partnerství, kompromis a přijetí. Skutečná, opravdová láska zesiluje, zatímco dysfunkční láska smršťuje. A přitom to, co zesiluje, je spojeno s prací a zodpovědností jak vůči sobě, tak vůči druhému.

Existuje 10 věcí, které můžete udělat a které vám téměř zaručí úspěch:

1. Abyste našli toho pravého, musíte být tím pravým.

Před vztahem si vybudujte svůj život. Co se pokazilo ve vašem posledním vztahu? Jaké vzorce a návyky potřebujete vyřešit? Pochopte je dříve, než se pustíte do nového vztahu.

Jste v něm oba, nebo v něm není nikdo. Pokud se jeden z partnerů chce změnit a druhý ne, už to není vztah.

Jestliže jste ve vztahu a oba se ho snažíte zachránit, vy - oba - si to vyřešte a zahojte rány. Terapie je dobrý začátek. Opět platí, že buď jste v tom oba, nebo v tom není nikdo. Pokud se jeden z partnerů chce změnit a druhý ne, už to není vztah.

2. Znáte své hranice.

Je nevěra důvodem k rozchodu? Co dalšího je pro vás nepřekonatelné? Zneužívání drog? Nadměrné pití alkoholu? Neupřímnost? Finanční nestabilita? Rasové urážky? Citové, slovní nebo jiné zneužívání? Zjistěte si to, než do toho půjdete.

Jakmile budete znát překážky, připravte se je dodržet. Nejde o to, abyste ztratili druhou osobu - jde o to, abyste neztratili sami sebe. A muži a ženy - emoční, slovní, fyzické nebo sexuální zneužívání je jednorázovým deal breakerem. Osoba, která se k vám bude takto chovat, se pravděpodobně nezmění, ale spíše bude zneužívání stupňovat. Nejsou to vaše problémy, které byste měli řešit - jděte dál.

Pokud zůstanete nad rámec některého z těchto povolení, lžete sami sobě. Znovu uvíznete v dysfunkci - budete vyjednávat, abyste přijali méně, než chcete, a rozhodně méně, než si zasloužíte.

3. Skutečná láska je o zdravé komunikaci.

Chcete být s někým, kdo vám nadává? Nebo vám něco vyčítá a rýpe do vás? Já nechci. Když mluvíte se svým partnerem, začínejte výroky "cítím" nebo "myslím si" - a buďte s těmi, kteří dělají totéž.

V nefunkčních vztazích se hraje hra - zdravé vztahy nejsou hry. Pokud máte pocit, že jste ve hře, způsob, jak vyhrát, je nehrát.

4. Opravdová láska znamená cíle a touhy-jak vaše, tak i párové.

Zjistěte si, co jste vždycky chtěli dělat - a udělejte to. Zjistěte, co chce váš partner v životě i mimo něj, a podpořte to. Rozhodněte se - včas - zda se můžete a budete vzájemně podporovat.

Chcete být šťastní, chcete, aby byl šťastný váš partner, a chcete být šťastní společně. Přistupte k tomu včas, jinak budete zklamaní a rozčarovaní - žijete jen jednou, tak toho využijte.

5. Jaké jsou vaše cíle? Buďte aktivní ve všech svých vztazích.

Rozhodujte se o vztazích a přátelstvích - dokonce i o těch s příbuznými - a nenechávejte přátelství nebo profesní vazby jen tak vzniknout nebo pokračovat, pokud již nesplňují vaše potřeby nebo porušují vaše hranice.

Buďte s těmi, kteří jsou milující, uctiví, upřímní a otevření. Vybírejte si lidi, kteří vědí, že důvěra se získává a že jednou porušenou důvěru je nemožné získat zpět. Ti, kteří vás nechávají hádat, co k vám cítí, vaši duši nenasytí - vyčerpají ji.

6. Nejste oběť.

Máte kontrolu nad svým životem. Lidé, kteří uvízli v nezdravé vztahové dynamice - včetně mě, když jsem v ní byla já -, uvízli v popírání a racionalizaci. Vyzrajte na své výmluvy. Přestaňte jim věřit. Odpoutejte se od potřeby být litován.

Vyprávíte sobě nebo ostatním příběhy o tom, že vás někdo využívá, ve snaze vyvolat soucit? Přestaňte. Obětování se není pro zdravé lidi přitažlivé. Nejen to, vy nejste oběť - máte nad sebou kontrolu, tak ji převezměte.

7. Žijte cílevědomě.

Věnujte každý den klidný čas o samotě - bez vyrušování. Přemýšlejte o tom, co v životě potřebujete, abyste se cítili lépe nebo se vám dařilo lépe. Co vám chybí? Nemusíte oficiálně meditovat - pokud nechcete -, ale buďte v klidu a tichu. Nerušeně se ponořte do svého nitra. Můžete být člověkem, který způsobuje, že se věci dějí, nebo člověkem, kterému se věci dějí. Kterým z nich chcete být?"

Žít s cílem znamená dělat těžké věci a pak sklízet odměny. Když se posadíte se svými pocity, místo abyste je snědli - nebo se dívali na bezmyšlenkovitou televizi či vypili pět piv -, můžete je překonat, pochopit a zpracovat. Když si zajdete do posilovny, abyste načerpali energii, zbavili se úzkosti a posílili se, dáváte si nezměrný dar. Když se zdravě stravujete, abyste dodali tělu energii, můžete být přítomni myslí, tělem i duchem pro svou rodinu, přátele, partnera i sami pro sebe.

Je také důležité - když jste ve vztahu - udržovat tuto praxi, jakkoli může být lákavé trávit veškerý čas se svou novou láskou. Všichni potřebujeme čas pro sebe. Zjistíte, že máte partnerovi více co dát, když se věnujete i sami sobě.

Pravá láska vám pomáhá v životě - není to to, co vám život ztěžuje.

8. Pravá láska nebolí.

Láskyplné vztahy jsou konzistentní. Vždy se vyskytnou chvíle neúmyslného zranění nebo zklamání - dokonce i u těch, kteří vás skutečně milují. Takový je život - nikdo nemůže uspokojit všechny vaše potřeby. Nějaká poznámka může být špatně pochopena, váš partner se může s něčím potýkat - existuje nesčetné množství důvodů pro drobné zádrhele. Ne vždy to jde hladce, ale pokud na tom pracujete, jde to.

Pravá láska vám pomáhá se životem - není to to, co život ztěžuje. Láska je podpora v obtížném světě. Všechno v životě není hádka nebo výzva. Emocionálně zdraví lidé tak nežijí.

9. Láska je pro vás důležitá. Pravá láska nás miluje takové, jací jsme, a chce nás takové, jací jsme.

Pokud po vás někdo chce, abyste se vzdali zájmů, koníčků, přátel, práce nebo čehokoli, co vás dělá tím, kým jste - to není pravá láska. A také to není zdravé.

Uhnízdit se v novém vztahu je normální - ale po nějaké době se v něm usadíte a vrátíte se ke své rutině.

Život je o rovnováze. Protože život je náročný, můžete upravit, kolik času věnujete svým zájmům a milovaným osobám. Je však důležité, abyste si zachovali plnost toho, kým jste, stejně jako to dělá váš partner. Jedna plus jedna se rovná dvě - nikoliv jedna.

10. Vždycky se snažte, abyste se s partnerem cítili dobře. A konečně, pravá láska je čin od vás a pro vás.

Konejte ji a trvejte na ní. Každý den - ať už jste ve vztahu, nebo ne - zdůrazňujte, že láska je to, co děláte, a ne to, co říkáte. A vyžadujte ji. U nemilostných vztahů - jako jsou vztahy s přáteli, spolupracovníky, dokonce i se známými - je úcta činem od vás a činem k vám. Zasloužíte si, aby s vámi bylo zacházeno s láskou a respektem - ve všech vašich vztazích.

Skutečná, opravdová láska je práce, a když to pochopíte, bude méně pravděpodobné, že budete vstupovat do vztahů, ve kterých budete zažívat něco jiného než lásku, a zase z nich odcházet. Využívejte čas mimo vztah moudře. Vybudujte si to, co potřebujete ke zdravému vztahu. A pak jděte ven a vytvořte ho. A bude to skutečné, opravdové a nádherné.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: