Argumenty o vztazích: 33 tipů a způsobů, jak bojovat férově a sblížit se v lásce

Foto: Unsplash

Argumenty o vztazích: 33 tipů a způsobů, jak bojovat férově a sblížit se v lásce

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Všichni se čas od času ve vztahu pohádáme, ale je důležité se naučit bojovat férově, abyste se vyhnuli vážným problémům.

Většina párů se hádkám ve vztahu nevyhne. Samozřejmě existuje několik šťastných párů, které se hádají jen zřídka a naprosto si rozumí. Ale pro nás ostatní, obyčejné smrtelníky, je drobná hádka v lásce kvůli nedorozumění nebo záměně docela běžná.

To, že se s milencem pohádáte, z vás nedělá špatného partnera, ani to neznamená, že váš vztah není dokonalý. Ale to, jak hádku ukončíte, vás může definovat jako dobrého nebo špatného partnera. Může to rozhodnout o celém vašem vztahu, nebo ho rozbít.

Hádky sice nemůžete ovlivnit, ale můžete ovlivnit to, jak se s nimi vypořádáte.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Hádky ve vztahu a jejich důsledky

Pokud máte na výběr, je vždy lepší se hádkám vyhnout a místo toho spolu komunikovat. Koneckonců, hádky v lásce mohou ovlivnit vaše zdraví, váš klid a vaši produktivitu.

Toxické hádky vás mohou rozdělit tím, že vybudují tlustou zeď studeného vzduchu, díky níž vám jakákoli interakce bude připadat trapná a nepříjemná. Pokud se s hádkami ve vztahu správně nevypořádáte, budou mezi vás a vašeho partnera stavět zeď.

V konečném důsledku se tyto hádky změní ve války ega, kdy oba partneři nechtějí ustoupit, protože pak ve vztahu vypadají slabí a bezmocní.

Ale ve skutečnosti hádky nemusí váš vztah změnit k horšímu. Ve skutečnosti vás zdravé hádky mohou dokonce oba sblížit a zabránit novým hádkám.

Nejčastější věci, kvůli kterým se páry hádají

Páry se hádají kvůli mnoha různým věcem. Nejčastějšími důvody, proč se páry dostávají do slovní války, jsou však finance, nejistota v lásce a členové rodiny toho druhého. Vždy to začíná něčím nepatrným, například hloupým rozdílem v názorech.

Pokud se však tomuto rozdílu v názorech nepostaví čelem hned v počáteční fázi, jen se potlačí a přeroste ve zklamání nebo něco horšího. I proto byste nikdy neměli před svým partnerem nic podstatného tajit, zejména pokud se to mění v pocity nelibosti a výčitky.

Hádky a obviňování samy o sobě nejsou špatné. Hlubší jizvu zanechává způsob, jakým svého milence obviňujete nebo jakým mu ubližujete hrubými výroky. Nemůžete ovlivnit každou hádku, ale můžete ovlivnit to, jak se rozhodnete na hádky ve vztahu reagovat.

Příště, až se dostanete do hádky, musíte si položit tuto otázku: Hádáte se s partnerem proto, že chcete problém vyřešit, nebo se s ním hádáte proto, že mu chcete ublížit a shazovat ho?

Mějte na paměti, že v hádce nemůžete vzít svá slova zpět, jakmile je jednou řeknete, i když jste nechtěli říct něco zraňujícího.

Na co myslet, když se hádáte s partnerem

Pro ty, kteří mají pocit, že první hádka znamená konec světa, uvádíme 5 věcí, které je třeba si připomenout, když jste uprostřed hádky.

1. Jak se hádat? Hádka neznamená rozchod

Hádka s partnerem nemusí automaticky znamenat rozchod v blízké budoucnosti. Ve skutečnosti může být hádka pro pár zdravá. Obě strany ve zralém vztahu by vždy měly mít na paměti, že co je špatné, je špatné pouze v daném okamžiku.

Milujete se natolik, že se dokážete vypořádat s tím, co se děje, a to je uklidňující myšlenka.

Hádka by nikdy neměla vyústit v to, že budete svému milému vyhrožovat rozchodem, pokud to nemyslíte skutečně vážně.

2. Dejte si pozor na ústa - slova mohou zanechat jizvy!"

Hádka vám může pořádně rozproudit krev! To, co řeknete, může vašemu partnerovi zůstat na celý život. Bez ohledu na to, kolikrát se partnerovi omluvíte nebo ho ujistíte, že jste to nemysleli vážně, možná na to nikdy nezapomene.

Jistě se to snáze řekne, než udělá, když jste v daném okamžiku, ale alespoň se snažte pamatovat na pocity osoby, která je příjemcem vašich ostrých slov. Je to někdo, koho máte rádi. Jste si jisti, že na něj chcete házet zraňující slova?

3. Občasné hádky jsou normální

Jednou z nejtěžších věcí, o které se při hádkách s partnerem přesvědčujete, zejména pokud jde o jednu z vašich prvních hádek, je, že hádat se je zcela normální. I když to tak v danou chvíli nemusí vypadat, zkuste si připomenout, že se hádají všechny páry.

Nejenže zdravé hádky mohou vést k lepší komunikaci mezi partnery, ale mohou dokonce signalizovat silnější oddanost vašemu partnerovi, na rozdíl od párů, které se nehádají vůbec.

Páry, které se hádají, chtějí řešit konflikty a otevřeně mluvit o důležitých otázkách. Ti, kteří se nikdy nehádají, se možná necítí být se svým partnerem tolik spjati a možná necítí potřebu se podobnými otázkami zabývat jednoduše proto, že zde není závazek.

4. Už jste měli horší hádky

Nehledě na to, jak špatná se vám tato hádka může v danou chvíli zdát, v minulosti jste pravděpodobně měli hlasitější, zlostnější a delší hádky. I to jednou přejde!

Snažte se na současnou zkoušku pohlížet jako na příležitost, jak váš vztah posílit a posílit vaše komunikační dovednosti.

5. Vždycky se snažte, abyste se s někým pohádali. Hádka 5 může změnit vše k lepšímu

Ať už zvolíte metodu mlčení, křiku nebo sarkastické poznámky, hádka může být naprosto vyčerpávající Dobrá zpráva? Stačí si od partnera na 5 minut odpočinout a vše se může rozptýlit.

Výzkumníci zjistili, že krátká přestávka v hádce a odchod na klidné a odpočinkové místo, například do pokoje pro hosty nebo do auta, může zcela změnit vaši náladu - a chuť se hádat.

Příště, až se budete s milencem frustrovaně hádat tam a zpátky, udělejte si 5 přestávek. Někdy stačí jen změnit prostředí!

Dos a nedos ve vztahové hádce

Ne všechny hádky jsou pro vztah špatné. Hádka nebo hádka je prosbou, kterou chce být váš partner vyslyšen. Pokud se tedy přistihnete, že stojíte na druhé straně místnosti a nevidíte nic jiného než červenou barvu, pamatujte si, že nejste konfrontováni se svým nepřítelem!

Tady je několik dávek a zákazů ve vztahových hádkách, které byste měli mít na paměti, až se příště dostanete do konfrontace se svým milencem.

Pokud použijete tyto rady, váš partner se bude cítit milován a respektován, i když se na vás v tu chvíli zlobí.

1. Vždycky se snažte, abyste se s partnerem cítili dobře. Nemlčte

Když se vám partner postaví nebo vás požádá o odpověď, neignorujte ho nebo neseďte tiše, jako by nebyl dost důležitý na to, aby si zasloužil odpověď. Mnoho lidí má tendenci takto postupovat, když dojde ke konfrontaci, ale vašemu vztahu to nijak nepomáhá.

Možná si myslíte, že ignorování může být nejlepší způsob, jak se vypořádat s rozzlobeným milencem, ale ve skutečnosti se bude cítit ještě hůř. Když mlčíte, protože s nimi odmítáte mluvit, sami si stavíte zeď.

2. Nezvedej ruku

Fyzicky se ozveš jen tehdy, když nemáš nic, co by stálo za to říct nebo se bránit. Pravděpodobně víte, že nemáte pravdu a nedokážete se ospravedlnit, a místo abyste se smířili s porážkou, použijete ruce, abyste se pomstili a ukázali svou sílu. Tohle nikdy nedělejte.

Také je to jeden ze znaků toxického vztahu, takže pokud nechcete, aby váš vztah dospěl až tam, nepouštějte se do fyzických útoků. Musíte si uvědomit, že konflikt lze vyřešit, aniž byste na něj kdy vztáhli ruku.

3. Nekopejte do nich, když jsou na dně

Neříkejte partnerovi extrémně ostrá prohlášení, *která ani nesouvisejí s hádkou*, jen abyste ho umlčeli.

"Jsi odporná nula, která si nedokáže udržet práci. Nemáš žádné přátele, nikdo tě nemá rád... jsi tak mizerný, že je mi z tebe na zvracení..." rozhodně nepřijmete s úsměvem!

Především je to váš partner, takže byste neměli říkat tak ostrá slova! Pamatujte, že jakmile něco řeknete, už to nikdy nemůžete vzít zpět.

4. Vždycky si uvědomte, že když už jednou něco řeknete, už to nikdy nemůžete vzít zpět. Nevyhrožujte partnerovi

Neříkejte, že odcházíte nebo že se chcete rozejít, když jste uprostřed hádky. Nezáleží na tom, zda to říkáte jen proto, abyste partnera vyděsili, nebo to myslíte opravdu vážně, ale hádka ve vzteku není scénářem, který by měl takovou choulostivou otázku nastolit.

Také byste partnerovi opravdu neměli nijak vyhrožovat. To není způsob, jak řešit hádky. Co vy víte, ta myšlenka byla jen vyvolána hádkou a nikdy jste ji nemysleli vážně.

5. Víte, že jste se s partnerem pohádali? Nepoužívejte sprostá slova

Vyvarujte se slovního urážení partnera nebo používání sprostých slov v hádce jen proto, abyste zdůraznili svůj názor. Partnera tím jen rozzuříte a zvýšíte jeho agresivitu.

Také by to mohlo skončit tím, že partnera jen zraníte, což způsobí další škody. Pokud chcete k hádce přistupovat skutečně zdravě, vyhněte se používání vulgarismů.

6. Nebuďte arogantní

"Tak co s tím hodláš dělat?" není nikdy dobrý způsob komunikace s partnerem uprostřed hádky. Svědčí to jen o vaší aroganci a o tom, že se nesnažíte svého milence pochopit.

Poslední věc, kterou byste měli udělat, je pohrdání jeho pocity, takže pokud chcete vztahové hádky opravdu řešit správným způsobem, nebuďte odmítaví.

Také se nechovejte pasivně-agresivně, protože s takovým přístupem se nikdy nikam nedostanete.

7. Nezobecňujte jejich chyby

Vyvarujte se používání slov jako "ty nikdy" a "ty vždycky", když se snažíte v hádce něco říct, protože tím svého partnera jenom dostanete do ofenzivy. Z jeho jediné chyby uděláte doživotní prokletí.

"Ty to vždycky děláš..." nebo "Ty nikdy neposloucháš..." vám v hádce nikdy nepomohou, pokud se nesnažíte partnerovi ublížit.

8. Jaké je vaše chování? Nepřiznávejte se jen proto, abyste jim ublížili

Mnoho partnerů se uprostřed hádky k něčemu přizná a postaví se se zdviženou hrudí jen proto, aby viděli, jak jejich partner zareaguje.

"Ano, utratil jsem MOJE peníze, aniž bych ti to řekl!" nebo "Vyspal jsem se s tvou nejlepší kamarádkou!" hádku neukončí, jen odvede hádku na úplně jinou kolej!

Pokud se přiznáváte proto, abyste získali výhodu v hádce, nemá to cenu. Také hádka by měla být o tom, že se oba snažíte problém vyřešit, ne se nad něj povyšovat.

9. V případě, že se hádáte, je třeba, abyste se snažili problém vyřešit. Nepopírejte, že jste naštvaní

Jestliže jste naštvaní, prostě to řekněte. Hněv není špatná emoce, dělá z vás člověka. Nepředstírejte a neříkejte, že jste v pohodě, když je jasné, že nejste. To vám nepomůže cítit se lépe, ani to nepomůže vyřešit problém.

Čím dříve se dokážete postavit svému hněvu, tím lépe pro všechny zúčastněné. Proto při řešení vztahových hádek nepopírejte ani neuzavírejte svůj hněv.

10. V případě, že se vám podaří vyřešit vztahové hádky, je třeba se s nimi vypořádat. Nehrabejte se ve starých problémech

Pokud prohráváte hádku, nevytahujte staré problémy z minulosti jen proto, abyste svého partnera postavili do latě. Mluvte o dané záležitosti a vyhněte se odbíhání od přítomnosti k minulosti, pokud nechcete, aby se před vámi partner citově zablokoval.

Věci, které se staly dříve, by měly zůstat v minulosti, protože fakta nemůžete změnit. Jste v přítomnosti, a tak se soustřeďte na ni.

11. Jak se máš k tomu postavit? Nesrovnávejte

Srovnávání bolí a vy víte, že kdyby vás partner někdy uprostřed hádky srovnával s někým jiným, třeba se svým bývalým, bodlo by to.

Víme, že je snadné nechat se při hádce pohltit hněvem a všemi ostatními těžkými emocemi, ale nepodléhejte jim.

Kontrolujte se, abyste při hádce nesrovnávali svého bývalého, protože byste toho pak pravděpodobně litovali. Také si nezaslouží, abyste ho srovnávali.

12. Vždycky se snažte, aby vás to bolelo. Nezpůsobujte bolest

Neříkejte věci, které by mohly vašeho partnera citově zranit nebo ho demoralizovat a přimět cítit se zranitelnější.

Můžete mít při hádce s ním pocit, že mu ubližujete, ale když řeknete něco jako "ty jsi taková nula" nebo "ty jsi takový hlupák, že jsi nechal toho člověka, aby po tobě chodil", váš partner jen uvidí rudě a bude vám to vracet, i když se mu snažíte jen pomoci.

I při hádkách ve vztahu je váš partner stále vaším partnerem a nikdy byste na to neměli zapomínat, když jdete dál. Nevnímejte ho jako nepřítele, i když vám to tak může připadat.

13. Nebojte se, že se vám bude hádka zdát nepřátelská. Neplynujte

Neplynujte svého partnera, nemanipulujte s ním a nemaťte ho falešnými informacemi nebo nepravdivými historkami jen proto, abyste ho přiměli přijmout to, co říkáte.

V určitém okamžiku si to uvědomí a jen tím ztratí důvěru ve vás. I když přesně víte, jak je zmanipulovat, nedělejte to, pokud nechcete, aby se na vás zlobili, nebo je nechcete ztratit úplně.

14. Neslyšet a neříkat

Pokud někdo z rodiny vašeho partnera z něčeho obviní, nepoužívejte k odhalení hádku.

"Moje máma/táta měl v tobě pravdu... Opravdu nevím, co jsem na tobě kdy viděl!" Možná se budete na pár vteřin cítit ospravedlněni, ale váš partner se bude cítit zraněný a naštvaný. Může se stát, že vás nakonec bude jen mlčky léčit.

Nejdůležitější je, že nakonec budete litovat, že jste to svému partnerovi udělali.

15. V případě, že se vám to nelíbí, můžete se obrátit na svého partnera. Nezametejte své frustrace

Jestliže jste naštvaní a partner vás z něčeho obviní, nezametejte to pod koberec slovy jako "to je jedno..." nebo "Je mi jedno, co si myslíš...". Pamatujte si, že váš partner je na vás naštvaný, protože se cítí ublížený.

Tím, že se budete chovat jako rozmazlené dítě, mu na náladě nepřidáte. Jestli si ze zvládání vztahových hádek můžete něco odnést, pak je to neodmítání vašich nebo jejich pocitů.

16. Vždycky se snažte, abyste byli schopni se s někým dohodnout. Nezatahujte do toho třetí osobu

Nezatahujte do sporu třetí osobu jako rozhodčího, pokud se váš partner necítí dobře, když se před ní hádá nebo argumentuje.

Váš partner se může cítit zrazen, když se s třetí osobou spojíte a budete se snažit vysvětlit, proč máte pravdu vy a váš partner se mýlí.

Vztah je vztahem dvou lidí a nikoho jiného, a to platí i pro hádky. Respektujte tedy svůj vztah natolik, abyste do něj nezatahovali nikoho dalšího.

17. Buďte upřímní

Prvním krokem v hádce je upřímnost. Musíte si ujasnit, proč se zlobíte, a musíte si o tom s partnerem promluvit.

Pokud nevíte, proč se zlobíte, řekněte partnerovi, že si nejste jisti, proč jste naštvaní, ale prostě jste. Klíčem k efektivní komunikaci je prostá upřímnost.

Přestaňte před partnerem skrývat své pocity a přestaňte své emoce odmítat. Řekněte mu, jak se cítíte, jak vás to rozrušilo a proč se tak cítíte. Opravdu není tak těžké komunikovat.

18. Snažte se komunikovat

Pravdu, proč se hádáte? Hádáte se, abyste napravili nedorozumění, nebo ne? Je tedy opravdu potřeba partnerovi ubližovat? Místo toho, abyste se ho snažili zranit ostrými slovy, zkuste s ním komunikovat, aby vás a vaše očekávání či požadavky pochopil.

Pokud se nikdy nenaučíte komunikovat, nebudete také nikdy schopni vyřešit žádný konflikt ve vašem vztahu. Jediné, co se stane, bude, že se problémy budou hromadit, dokud to váš vztah už nevydrží.

19. V případě, že se budete snažit o uklidnění, budete se snažit o uklidnění. Snažte se uklidnit

Je těžké vidět něco jiného než červenou, když jste uprostřed hádky. Ale ať už jste jakkoli rozzlobení, musíte pochopit, že hněv problém nikdy nevyřeší. A zkušenosti z minulosti by vám řekly totéž.

Než se pokusíte problém vyřešit, snažte se co nejlépe zklidnit svou mysl. Jinak byste mohli říct nebo udělat něco, čeho byste litovali.

Když se cítíte nesnesitelně rozzlobení, omluvte se nebo si na několik minut tiše sedněte, dokud váš hněv neodezní, a pokuste se spolu mluvit bez zvyšování hlasu.

20. Omluvte se

Pokud si myslíte, že jste se mýlili, spolkněte svou hrdost a řekněte partnerovi, že je vám to líto. Možná ho to zaskočí, ale ocení vaše gesto a uzná vaši upřímnost.

A i když máte pravdu a partner se vám omluví, musíte mu říct, že je vám to také líto, protože jste ztratili klid nebo jste ho špatně pochopili.

Je to nejjednodušší způsob, jak se vyhnout střetu ega a zůstat v očích druhého pokorní. Přišli byste raději o hádku, nebo o svůj vztah? Volba je na vás.

21. Vždycky se po hádce usmíříte. Po hádce se vždy usmiřte

Ať už se cítíte jakkoli naštvaní nebo zahořklí, po hádce se vždy usmiřte. Přistupte k partnerovi a na minutu nebo dvě ho pevně obejměte. Buďte k němu láskyplní a dejte mu najevo, že je vám to líto.

Nemusíte říkat ani slovo, jen ho obejměte a snažte se vzpomenout si, jak moc ho máte rádi a jak moc pro vás znamená. Usmíření po hádce vám oběma také pomůže uvědomit si, že vaše láska je větší než jakákoli hádka.

22. Do validate feelings

Hádky ve vztahu jsou už tak dost náročné, ale bez potvrzení pocitů partnera nebo svých vlastních se přes hádky nedostanete. Pokud vám řekl, že jste mu svým jednáním ublížili, nesnažte se ho přesvědčit o opaku.

Otevírá vám své těžké pocity, a to vyžaduje hodně odvahy a kuráže. Klíčem ke klidnější hádce je tedy skutečně potvrzení pocitů.

23. Jaké jsou vaše pocity? Více naslouchejte a méně mluvte

I při hádkách máme tendenci to dělat neustále. Proč více mluvíme, než nasloucháme? Nebo proč posloucháme jen proto, abychom mohli reagovat?

Předtím, než začnete mluvit, musíte naslouchat tomu, co se vám partner snaží říct. Jinak to bude snadno vypadat jako jednostranný rozhovor a problém se nevyřeší. I když jde o něco tak jednoduchého, jako je naslouchání, může to s vaší hádkou udělat zázraky.

24. Do practice empathy

Pokud nedokážete pochopit, proč je váš partner rozrušený a frustrovaný, zkuste se vžít do jeho situace. Kdyby byla situace opačná, jak byste se cítili vy? Také co na vašem jednání způsobilo, že vám připadalo sobecké nebo zklamání?

Snažte se změnit svůj pohled a zachovat si otevřenou mysl. Procvičováním empatie můžete pochopit, z čeho váš partner vychází, a na základě toho změnit své chování.

25. Jak se chovat k partnerovi? Změňte své chování

Omluva by neměla končit jen slovy: "Omlouvám se." Vždycky se omlouvám. Místo toho by vás hádka měla přimět k tomu, abyste si uvědomili, co musíte u sebe a ve svém vztahu změnit.

To už by mělo být zřejmé, ale omluva problémy nevyřeší ani situaci nezmění. Změňte tedy své chování a staňte se lepšími v zájmu vašeho vztahu.

26. Zkuste se soustředit na konflikt. Zůstaňte zaměřeni na konflikt

Při hádkách ve vztahu je snadné odbočit od skutečného konfliktu, zejména když jste na straně poražených.

Můžete se začít hádat o tom, jak vás partner nechává na večírku samotné, a táhnout hádku až k tomu, jak vám partner nepomáhá s domácími pracemi. Pomáhá vám to však v tomto případě skutečně dosáhnout nějakého cíle, nebo to vede jen k tomu, že se váš partner frustrovaně uzavře do sebe?

Vždy se držte toho, co vás naštvalo nebo rozčílilo. Je snadné zaměřit se na jeden aspekt a problém vyřešit, místo abyste se rozohňovali všude možně.

27. Jaké jsou vaše problémy? Nebuďte sarkastičtí

Sarkasmus může ublížit, a to hodně. A mnohem víc může bolet, když ho použijete při milostné hádce. A také by mohl vaši polovičku naštvat a donutit ji, aby vás začala ponižovat nebo vytahovat problémy z minulosti, jen aby se vám pomstila.

Co začalo jako nedorozumění, může vést k totální válce, a hádejte co, bez řešení.

28. Naslouchejte si navzájem

Na rozdíl od toho, co si většina lidí myslí, hádka vždy pomůže vztahu k lepšímu a pomůže vám oběma pochopit jeden druhého. Ale to jen do té doby, dokud oba respektujete názory toho druhého a jste ochotni si navzájem naslouchat, aniž byste se vzájemně odsekávali.

Můžete se cítit ukřivděni obviněním nebo můžete mít velmi oprávněný názor, který můžete oplatit. Snažte se však co nejvíce vyhnout tomu, abyste partnera řezali, a vyslechněte si, co vám chce říct. Většinou je projev frustrace spíše prosbou, která doufá, že bude vyslyšena.

29. Vždycky se snažte, aby vás někdo vyslechl. Nezvyšujte hlas

Zvýšené hlasy možná fungovaly v římském senátu, ale ve vztahové tahanici nikdy nepomohou. Když jeden z partnerů zvýší hlas, rozzuří to druhého partnera, který může začít křičet také, nebo možná dokonce ve frustraci hodit pár věcí kolem sebe.

Nikdy nedělejte z komára velblouda a nezvyšujte hlas, pokud nemáte na výběr. Když se budete ze všech sil snažit udržet si kontrolu a mluvit klidným hlasem, pomůže to i vašemu partnerovi se uklidnit a pomůže vám to oběma vést diskusi namísto hádky.

30. Nebuďte škodolibí nad svými výhrami

Když chcete ve vztahu bojovat férově, měli byste se naučit přijímat omluvy s pokorou.

Pokud se budete chovat panovačně nebo škodolibě nad tím, že se vám partner omluvil, jen tím donutíte svého partnera, aby se kvůli vašemu chování po "vyhrané" hádce stal člověkem, který se nikdy neomluví.

Naučit se omlouvat a přijímat omluvy s pokorou je součástí šťastných vztahů. Oba vás to sbližuje, pokud jeden z vás neztratí úctu k druhému nebo si kolem sebe nevytvoří egoistickou zeď.

31. Omlouváte se za své chyby? Nesvádějte své nedostatky na partnera

Přišli jste pozdě do práce, protože vás partner včas nevzbudil? Ve skutečnosti je to vaše vlastní chyba. Pokud jste chtěli vstávat dříve, zkuste se sami snažit.

Jste neustále frustrovaní, protože jste máma nebo táta v domácnosti a ne restauratér? Udělejte s tím něco nebo se snažte co nejlépe využít okolností, které máte.

Neobviňujte ze svého neštěstí nebo nedostatků někoho jiného. Pokud něco silně cítíte, mluvte o tom, aniž byste ztratili chladnou hlavu. Může, ale nemusí to být chyba ani jednoho z vás. Někdy může jít jen o velké nedorozumění.

32. Nezapomeňte, proč se hádáte

Většina párů zapomíná na skutečný důvod konfliktu. Vždy mějte na paměti, že se oba hádáte ne proto, abyste získali body nebo si dokázali dominanci, ale pouze proto, že jeden z vás je zraněný a chce být vyslyšen. Nikdy na to nezapomínejte.

Pokud se oba přistihnete, že se hádáte kvůli něčemu banálnímu, pamatujte, že když to vyřešíte, pomůže vám to k lepšímu vztahu.

Místo toho, abyste čekali, až se na partnera vrhnete s přívalem obvinění, snažte se to co nejlépe ukončit a na konci hádky pochopit názory toho druhého.

33. Do kiss and make up

Ve vašem vztahu může docházet k mnoha neshodám nebo hádkám, ale každá z nich vás může ve skutečnosti oba sblížit a pomoci jednomu z vás pochopit druhého.

Jakkoli můžete být oba rozzuření, vždy se po hádce obejměte, polibte a usmiřte, i když jste se nemohli dohodnout. Nezamykejte se v pokoji ani nevybíhejte z domu. Oběma vám to přitíží a jen prodlužujete něco, co může skončit během několika minut.

Možná vás bude stát hodně úsilí, abyste po čerstvé hádce objali svého milého, ale pokud chcete vědět, jak se v lásce férově hádat, musíte také vědět, jak to v dobrém vztahu dobře ukončit.

Usmíření po hádce svědčí o tom, že se oba navzájem respektujete a máte se moc rádi na to, aby pár drobných nedorozumění stálo v cestě šťastnému románku, který oba sdílíte.

Jak zvládnout hádky ve vztahu?

Zvládnutí hádek často vyžaduje účinnou komunikaci, upřímnost a otevřenost z obou stran. Pokud je jeden z vás odmítavý, pasivně agresivní nebo výbušný, bude to ve vztahu problém.

Koneckonců hádky jsou ve vztahu nevyhnutelné. To však neznamená, že byste měli zapomenout na to, že se oba milujete.

K hádkám ve vztahu tak či onak dojde, ale to, jak se s nimi vypořádáte, vás oba posílí. Až se příště budete na svého partnera zlobit, mějte na paměti tyto zásady "dos" a "don't" a prospěje to vám oběma.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash