Překvapivý dopad, který pandemie měla na psy.

Foto: Unsplash

Překvapivý dopad, který pandemie měla na psy.

Pokud se váš mazlíček během pandemie trošičku přibral, není sám. Více lidí, kteří zůstávají doma se svými domácími mazlíčky, také znamená, že více lidí dává svým miláčkům další lahůdky, což vede k tomu, že během pandemie přibírá 36% psů.

Toto procento pochází z inteligentní psí technologické společnosti Fi a pet pojišťovací společnosti Pumpkin, která se spojila se studií o tom, jak se během pandemie daří chlupatým přátelům. „Během pandemie jsme určitě zaznamenali trend přibývání na váze,“ řekl veterinář Ashleigh Bruno blogu Pumpkin. „Jídlo je láska pro mnoho majitelů domácích mazlíčků. Je snadné dát vašemu mazlíčkovi nějakou tu dobrotu třeba i z vašeho talíře, zvláště když lidé pracují s domácími mazlíčky po svém boku.“

Studie téměř 1000 lidí se psy zjistila, že překvapivě ze psů, kteří přibrali na váze, 25% z nich během pandemie cvičilo více než obvykle.

Lidé během pandemie také přibývají na váze

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Nejsou to jen psi, kteří během pandemie přibývají na váze. Podle studie Americké psychologické asociace 61% lidí v USA uvádí, že se jejich váha během pandemie změnila, přičemž 42% uvádí, že „přibrali více, než zamýšleli“. Podle blogu Pumpkin mohou být tyto dva propojené. Studie zjistila, že 56% majitelů psů si všimlo, že přírůstek hmotnosti jejich štěněte se shodoval s jejich vlastním.

Zatímco dávat vašemu psíkovi lahůdky nebo zbytky nemusí vypadat jako velký problém, překrmování vašeho mazlíčka je chyba, kterou dělá mnoho majitelů a která může vést k dlouhodobým zdravotním problémům. „Nadváha pouze 10% snižuje životnost psa o jednu třetinu a předurčuje jej k onemocněním srdce, ledvin a jater, stejně jako k cukrovce, artritidě a rakovině,“ řekla veterinářka Carol Osborne v článku pro American Kennel Club.

Místo toho, abyste svým pejskům ukázali, že je milujete, s dalšími lahůdkami, vyzkoušejte hru úlovku nebo jděte na procházku a stravte tak nějaký čas spolu.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář