5 Způsobů, jak psi pomáhají lidem být zdravější a šťastnější

Foto: Freepik

5 Způsobů, jak psi pomáhají lidem být zdravější a šťastnější

Staré rčení „psi jsou nejlepším přítelem člověka“ je stejně přesné jako klišé. Různé studie prokázaly účinky psů na naše zdraví a pohodu. Například v roce 2011 Americká psychologická asociace zjistila, že majitelé domácích zvířat mají „větší sebeúctu, byli svědomitější, byli extravertnější, měli menší strach a byli méně zaujatí než nevlastníci“.

Seznam pokračuje.

Je prokázáno, že majitelé domácích zvířat mají:

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Nižší stres

Studie prokázaly, že mazlení se psem nebo kočkou může uvolňovat oxytocinový hormon a snižovat hladinu stresového hormonu kortizolu, což vede k uvolněnějšímu stavu. Mimochodem, vědci potvrdili, že psi mají z mazlení stejné výhody. V posledních letech byli psi přivedeni na letiště, do pečovatelských domů nebo dokonce do školních areálů, aby pomohli zmírnit stres a tlak.

Zdravější srdce

Studie z 80. let zjistila, že dotek nebo dokonce mluvení se psem může vést ke snížení krevního tlaku. V roce 2002 další studie zjistila, že manželské páry, které vlastnily domácího mazlíčka, měly výrazně nižší srdeční frekvence a hladinu krevního tlaku než lidé bez domácích zvířat. V roce 2003 navíc American Journal of Cardiology zveřejnil zprávu, která tvrdí, že ti, kdo přežili infarkt, kteří vlastní domácí mazlíčky, mají osmkrát větší pravděpodobnost, že budou žít další rok, pokud budou mít domácího mazlíčka - tato studie potvrdila podobné nálezy v 80. letech výzkumnice Eriky Friedmannové.

Aktivnější životní styl

Potřebujete zesílit nebo shodit pár kilo dolů? Vlastnit psa může být nastartováním, které potřebujete. Studie z roku 2011, kterou provedli vědci z Michiganské státní univerzity, zjistila, že 60% majitelů psů, kteří chodili na domácí mazlíčky, pravidelně splňovalo doporučená kritéria pro pravidelné cvičení. "Zdá se, že existuje silná souvislost mezi vlastnictvím a venčením psa a dosažením vyšší úrovně fyzické aktivity, a to i po zohlednění skutečného venčení psa," uvedl epidemiolog Mathew Reeves, který studii vedl. Samozřejmě se doporučuje vybrat si psa, který vyhovuje vašemu životnímu stylu - jinými slovy, velmi aktivní pes by nebyl vhodný pro sedavější rodinu.

Méně pocitů osamělosti

Lidé, kteří vlastní psy, se cítí být méně osamělí, od pocitu povinnosti vyjít ven z domu venčit své psy, až po přitahování pozornosti přítomností psa. Studie publikovaná v roce 1993 zjistila, že „majitelé psů hlášeny významně méně nespokojenost s jejich sociálních, fyzických a emocionálních stavů.“ Nedávno vědci z University of British Columbia v Kanadě zjistili, že domácí studenti mohou mít prospěch z terapie psů.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Méně alergií

Podle pediatrického oddělení je u kojenců v domácnostech se psy významně menší pravděpodobnost vzniku alergií. „Děti, které měly doma psa jako novorozence, měly mnohem menší pravděpodobnost alergického dermatitia (12% oproti 27%) a sípání (19% oproti 36%) do svých třetích let,“ tvrdí oddělení. Vědci také zkoumají, zda mohou mít bakterie v ústech psů probiotický účinek na člověka po lízání jejich majitelů.

Zdroj: akc.org, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: