Pro a proti energetických nápojů. Rychlý dostatek energie je pouze světlou stránkou.

Foto: Unsplash

Pro a proti energetických nápojů. Rychlý dostatek energie je pouze světlou stránkou.

Energetické nápoje jsou dlouhodobou součástí stravy mnoha lidí, protože představují snadný způsob, jak rychle získat energii. Každý si prošel teenagerskými roky, kdy se doslova uctívali nápoje Red Bull a Monster - navzdory tomu, jak moc rodiče říkají, že jsou „špatné“. 

Energetické nápoje nám sice dodávají extra energii, ale musíme zůstat vzhůru, abychom dokončili ten vyčerpávající závěrečný papír, nebo nás probudit právě včas na brzkou směnu v práci, ale mají i své stinné stránky. Jistě, poskytují nám energii, jak byla propagována, ale jak dlouho tato energie vydrží a jaké jsou stinné stránky jejich častého pití?

Jak se ukazuje, pití energetických nápojů má své klady i zápory.

Dobrá a špatná stránka energetických nápojů

Jak to v životě chodí, pití energetických nápojů má svá pro a proti. Energetické nápoje vám dodají další energii, kterou potřebujete, protože hlavními složkami jsou cukr a kofein. Protože vám dodají energii, může to zlepšit vaši celkovou „náladu a přístup“.

Nemluvě o tom, že jejich pořízení je levné. Mnoho energetických nápojů také obsahuje vitamín B, který může pomoci v boji proti rakovině a srdečním chorobám. Niacin, další složka energetických nápojů, je také známý tím, že pomáhá při bolestech s artritidou.

Stinná stránka energetických nápojů je však také relevantní, zejména pro ty spotřebitele, kteří si je často dopřávají. Nadměrné pití energetických nápojů může vést k problémům se srdcem. Vzhledem k množství cukru v nich mohou také způsobit zvýšení přírůstku hmotnosti a v dlouhodobém horizontu dokonce vést k problémům s cukrovkou. Kromě toho mohou být neuvěřitelně návykové a dehydratovat vás. Navíc, pokud pijete příliš mnoho energetických nápojů, můžete také zaznamenat problémy se spánkem a může to vést k nespavosti.

Takže zatímco možná hledáte rychlé nakopnutí, možná použijte něco trochu přirozenějšího!

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář