Proč je brzké vstávání skvělé pro zdraví vašeho mozku?

Foto: Unsplash

Proč je brzké vstávání skvělé pro zdraví vašeho mozku?

Brzy do postele, brzy z postele. Pokud si dopřejete doporučených osm hodin spánku a probudíte se za úsvitu nebo před úsvitem, pravděpodobně jste šli brzy spát. Někteří lidé se rádi probouzejí brzy, protože to může být jediná chvíle klidu a pohody, kterou dostávají po celý den - zvláště pokud máte malé děti. Někteří se probouzejí brzy, protože to vyžaduje jejich práce. Bez ohledu na to, jaký je váš důvod k tomu, abyste byli brzy vzhůru, tento návyk přináší další výhody, které jsou vynikající pro zdraví mozku.

Dostatek spánku je pro zdravý životní styl naprosto zásadní. Zatímco spíme, náš mozek a tělo se vzpamatují z aktivit z předchozího dne. Podle Healthline spánek pomáhá mozku zbavit se toxického odpadu nahromaděného během dne, aby mohl ukládat nové informace. Umožňuje také vašim nervovým buňkám reorganizovat se a komunikovat mezi sebou, protože tělo opravuje jiné buňky, aby se mohly uvolňovat hormony a bílkoviny, které nám pomohou fungovat během denních hodin. Spánek také pomáhá s našimi schopnostmi řešit problémy, soustředěním, kreativitou a paměťovými schopnostmi. Ale pokud spíte správně, proč se budit ještě dříve?

Dřívější vstávání může pomoci při depresi

Jedna hodina může znamenat rozdíl. Jděte spát o hodinu dříve, probuďte se o hodinu dříve a je šance, že uvidíte zlepšení svého duševního zdraví. Studie z JAMA Psychiatry zjistila, že úprava plánu spánku o jednu mizernou hodinu vedla k 23% snížení rizika deprese.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Zatímco některé z vašich spánkových návyků jsou dány genetikou, životní styl hraje roli a podle Well+Good můžeme zvolit úpravu našeho životního stylu pro lepší spánek a lepší plán spánku. Upravte tedy svůj spánkový plán tak, abyste se probudili dříve, a během dne budete vystaveni většímu množství světla, což má také vliv na zdraví mozku.

„Víme, že vystavení slunečnímu světlu má dopad na naši náladu,“ řekla psychoterapeutka Michele Miller pro Well+Good. „Pokud se například podíváme na sezónní afektivní poruchu, jsou to delší a temnější dny, které vedou lidi k pocitu deprese a méně energie - takže dřívější vstávání vám umožní zažít více denního světla, což by ve vás mohlo vyvolat větší energii.“

Dřívější probuzení může celkově zlepšit váš den

Pokud jste po většinu dne zvyklí na hlučný dům, jedna hodina navíc před probuzením dětí může být vše, co potřebujete k celkovému lepšímu duševnímu dni. Můžete dokonce mít více času na cvičení, které uvolňuje endorfiny, které snižují depresi. Podle Healthline vám cvičení může zlepšit náladu, snížit úzkost a zvýšit energetickou hladinu, což celkově vede k lepšímu zbytku dne.

Pokud musíte pracovat a dojíždíte, čím dříve vstanete, tím méně časových omezení budete cítit. Během tohoto dojíždění můžete také zaznamenat menší provoz, což může automaticky snížit vaši denní úzkost.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Dřívější chození spát a dřívější vstávání ve skutečnosti vede k lepšímu spánku než k přerušovanému spánku. Dobrý spánek může zlepšit vaši celkovou náladu v bdělém stavu, vést k lepšímu soustředění se na úkoly, které máte po ruce během dne, a dokonce může snížit výskyt chronických onemocnění. To vše vede k větší energii během dne, což vám zase poskytne lepší den. Proč to tedy nezkusit a jít spát jen o hodinu dříve, abyste mohli vstávat v 7 hodin ráno , než v 8 hodin ráno .

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: