Skutečný rozdíl mezi Boba a Bubble tea. Pijeme to samé jako před lety?

Foto: Unsplash

Skutečný rozdíl mezi Boba a Bubble tea. Pijeme to samé jako před lety?

Boba a Bubble tea jsou základním drinkem v celé Asii a v posledních letech jejich popularita explodovala po celém světě. Je to nápoj, který je perfektní po celý rok, je osvěžující, chutný a má dokonalý nádech sladkosti, který vás provede celým dnem. Kromě toho je to úžasný způsob, jak zažít jinou kulturu a skutečně ji ocenit.

Pokud nejste obeznámeni, Bubble tea nebo boba je nápoj z čaje a slazeného mléka, který se podává na ledu s perlami tapioky. Když ho koupíte, dostanete chladný, lehce oslazený čaj, který obalí vaše ústa a je super osvěžující. Také dostanete perly, které musíte žvýkat, což vytváří plnější zážitek z jídla a pití, který u ostatních čajů nedostanete.

Pokud jste přemýšleli nad tím, jak si objednat a jak nazvat tento dokonalý nápoj, nejste sami. Tady je váš rychlokurz v rozdílu mezi Bubble tea a bobou.

Jaký je správný termín pro tento nápoj?

Podle časopisu Eatera je USA rozdělena podle terminologie a citují, že na východním pobřeží se obvykle říká Bubble tea, zatímco na západním pobřeží se obvykle říká boba. Jaký je správný výraz pro tento dokonalý nápoj?

Podle webové stránky Talk Boba má nápoj několik jmen. Označuje se jako Bubble tea, boba, perlový čaj, mléčný čaj, čaj z tapioky a další. Všechny z nich však odkazují na stejný nápoj skládající se z čaje s perličkami tapioky. Poznamenávají však, že technicky se slovo „boba“ vztahuje na samotné perly tapioky a že se jednalo o původní definici slova. Hovorové použití výrazu „boba“ pro označení konkrétního nápoje je nové, ale zcela přijatelné.

Samotné perly boba jsou vyrobeny z tapiokového škrobu. Tento škrob pochází z kořene manioku, rostliny pocházející z Jižní Ameriky. Tapiokové perly nabízejí texturu, kterou Tchajwanci nazývají „Q“ nebo „QQ“, uvádí Talk Boba. Tato struktura je nepřekládatelná, ale budete vědět, co to je, pokud jste předtím měli bublinkový čaj. Je to příjemná struktura k jídlu a tento nápoj je o to zábavnější.

Boba i Bubble tea, základ je stejný

I když terminologie může kolísat, u bublinkových čajů zůstává důležitý jejich původ. Jak vysvětlil Talk Boba, Bubble tea se narodil na Tchaj-wanu v 80. letech. Perly tapioky a mléčný čaj byly v té době v tchajwanské kultuře pilíři, ale až v 80. letech byly spojeny do bublinkového čaje.

I když existují různé příběhy o tom, kde byla boba oficiálně vytvořena a kdo ji vytvořil jako první, časopis Eater poznamenává, že původ jejího jména není sporný. „Boba“ byla podle všeho přezdívkou hongkongské herečky Amy Yip, která byla považována za Marilyn Monroe v čínském filmu z 80. let. Díky svému smysluplnému majetku získala přezdívku, která se nakonec použila k uvedení čaje na trh! Takový pikantní příběh je něco, co by západní publikum nepoznalo jen z pití bublinkového čaje z našeho místního obchodu, ale ukazuje, že můžeme a měli bychom vždy hledat původ věcí, které milujeme z jiných kultur.

Nakonec můžete nápoj nazvat Bubble tea nebo boba. Oba jsou přijatelné a oba jsou vynikající.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář