Skutečný rozdíl mezi spirulinou a chlorellou.

Foto: Unsplash

Skutečný rozdíl mezi spirulinou a chlorellou.

Ve světě rostlinných doplňků je snadné rozmazat hranice mezi řasami, kůrou stromů a květinovými esencemi. Pokud jste ztratili přehled o rozdílech mezi prášky, jako je spirulina a chlorella, nejste sami. Obě tyto položky jsou technicky řasy podobných odstínů, nicméně podle Byrdieho se jejich nutriční hodnoty mírně liší, i když chutnají stejně.

Zatímco požití spiruliny jako zdroje potravy se datuje několik tisíciletí zpátky, chlorella se objevila v 19. století. Složitější chemické složení chlorelly ve skutečnosti ztěžuje balení a používání, což z něj činí druhou volbu spiruliny. Chlorella a spirulina se sklízejí podobným způsobem, ale první musí podstoupit speciální popraskání buněčných stěn, aby byla bezpečná pro lidskou spotřebu. Chlorella bez popraskaných buněčných stěn způsobuje citlivost na světlo.

Přes své hlubší požadavky na zpracování chlorella ve skutečnosti obsahuje více živin než její sesterská řasa spirulina. Například 28 gramů spiruliny obsahuje 3% doporučené denní dávky vitaminu A, zatímco stejná dávka chlorelly poskytuje 300%. Zatímco oba druhy řas nabízejí spoustu fenolových sloučenin a karotenoidů, chlorella hromadí více minerálů.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Udělejte si čas přidáním spiruliny i chlorelly

Pokud chcete vytvořit tak nádherně modré smoothiel, které jste viděli na Instagramu, držte se spiruliny. Chlorella má zelenější barvu, takže pokud chcete dosáhnout modré barvy, spirulina by měla být vaší volbou. Jinak existuje mnoho procesů, na které mají vliv, stejné. Well + Good vysvětluje, že chlorella i spirulina chrání vaše buňky před poškozením volnými radikály, snižují zánět a zaplavují váš systém důležitými živinami, jako je hořčík, železo a draslík. Navíc, pokud si nemyslíte, že dostáváte dostatek Omega-3, pomohou vám s tím i oba druhy řas.

Spirulina obsahuje měď, zatímco chlorella nikoli. Ti, kteří hledají tento kov, by měli doplnit modřejší řasy, jako je právě spirulina. Ale celkově jsou dva relativně podobné způsobem, který ovlivňují váš systém. Mezi další výhody těchto dvou patří detoxikace. Spirulina i chlorella pomáhají odstraňovat z těla těžké kovy a další toxiny. Oba typy řas tedy pomáhají v boji proti infekci.

Než však do vašeho smoothie vložíte pár lžiček, je nejlepší to vzít pomalu. „Začněte s malým množstvím, abyste mohli regulovat množství a uvidíte, jak vaše tělo zareaguje,“ doporučuje Bonnie Taub-Dix, RDN. Pokud užíváte nějaké léky, poraďte se se svým lékařem, abyste se ujistili, že nedochází k žádným interakcím. Navíc si pamatujte, že je to jen doplněk, stále potřebujete další zdroje živin. „Tyto řasy rozhodně pomohou zvýšit příjem vitamínů a živin, ale neměly by nahradit skutečné jídlo,“ dodává.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: