Důvody pro umírněnost při hledání zaměstnání

Foto: Freepik

Důvody pro umírněnost při hledání zaměstnání

Důvody pro umírněnost při hledání zaměstnání

Pokud si potřebujete najít práci, instinktem může být jít do toho, doufat, že sprint rychle zvládne hledání zaměstnání a budete mít opět příjem, strukturu a sebeúctu, které vyplynou z přistání nového zaměstnání.

Hledání práce ve sprintu funguje u některých lidí, zejména u těch, kteří jsou hvězdami a nebo mají dobré spojení. Co když ovšem nemáme postavení a kontakty? Je poté lepší brát hledání práce spíše jako běh na dlouhou trať?

Ušetřete svou emocionální plynovou nádrž. Většina uchazečů o zaměstnání začíná s plnou nádrží emocionálního plynu. Nechcete, aby vám docházel, než přistanete v dobré práci. Dbejte tedy na to, abyste dobře hledali a neupnuli se na povolání které by vám nic nedalo.

Při vytváření životopisu a profilu LinkedIn buďte uvážliví. Vžijte se do kůže zaměstnavatele. Ve vašem životopise a profilu LinkedIn jaký titul, shrnutí, povinnosti a úspěchy by bez nadsázky zapůsobily na vašeho cílového zaměstnavatele. Nepřeprodávejte. Pokud to uděláte, může vás to dovést k pohovoru, ale při zkoumání se vaše tvrzení mohou zdát podezřelá. A i když se vám podaří získat práci pod falešnými nebo přehnanými záminkami, připravujete se na neúspěch a jste zpět na ulici.

Interview s integritou. Opět nepřekračujte. Důvěryhodní tazatelé to mohou cítit, obvykle tím, že kladou otázky a zkoumají, zda jsou vaše úspěchy a psaní v souladu s inteligencí , odborností a silou, kterou v rozhovoru předvádíte.

Ano, zvýrazněte své legitimní silné stránky, které by na zaměstnavatele zapůsobily, možná použijte anekdoty popisující problém, kterému jste čelili, váš chytrý nebo pronikavý přístup a pozitivní výsledek. Možná budete chtít odhalit relevantní slabost. To vám získá důvěryhodnost, zbaví vás nevhodných pracovních míst a zvýší pravděpodobnost, že budete vybráni pro práci, ve které si vás váží, a to navzdory vašim slabostem. Všichni je máme.

Při výběru reklam, na které chcete reagovat, buďte vybíraví. Inzerované stránky s nabídky práce mají desítky, ne-li stovky uchazečů. Chcete-li mít šanci na získání jednoho, soustřeďte se pouze na to pro vás nejlákavější a poté si udělejte čas na vytvoření dopisu a přizpůsobte svůj životopis, abyste jim prokázali že vy tu práci opravdu chcete.

Vyjednávejte jako státník. Může být lákavé pokusit se při vyjednávání vytěžit co nejvíce. Pokud nabídka zaměstnavatele není příliš dobrá, ano, odporujte, ale nebuďte nespravedliví. Viděl jsem několik klientů, kteří dostali nabídku práce: „Je zřejmé, že jsme daleko od sebe a nechci nespokojeného zaměstnance. Takže jsem nyní nabídl práci někomu jinému. “

Zdroje: www.psychologytoday.com Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář