Výhody Aloe Vera: Proč je Aloe Vera tak zázračná?

Foto: Freepik

Výhody Aloe Vera: Proč je Aloe Vera tak zázračná?

Aloe Vera, jedna zázračná rostlina , pocházející z Afriky patří do rodiny lilií, má nespočet výhod kromě hojení spálené pokožky. Aloe vera je hustá rostlina s krátkým stonky, která ukládá vodu do listů. Je široce používána v kosmetickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu a má odhadovanou roční tržní hodnotu 13 miliard dolarů po celém světě. Aloe vera je dobře rozpoznána svými hustými, špičatými a masitými zelenými listy, které mohou dorůst na délku asi 30-50 cm. Každý list je plný slizké tkáně, která ukládá vodu, což způsobuje, že listy jsou husté. Tato slizká tkáň naplněná vodou je "gel", který spojujeme s produkty Aloe vera. Gel obsahuje většinu bioaktivních sloučenin v rostlině, včetně vitamínů, minerálů, aminokyselin a antioxidantů.

1. Adaptogen/výživový doplněk

Studie prokázaly význam aloe vera působící jako adaptogen. Tato zázračná rostlina se přizpůsobila různým stresům , což nakonec snižuje nebo zcela eliminuje účinky stresoru. Aloe vera má mnoho antioxidačních vlastností a obsahuje značné množství minerálů a vitamínů, jako jsou A, E, C, B1,B6, B3, B12, kyselina listová a další. Obsahuje také zinek, železo, sodík, hořčík a další. Ano, pomáhá tělu přizpůsobit se vnitřnímu i vnějšímu napětí, které spouští různé reakce.

2. Léčba proti stárnutí

Aloe, také populární v moderní kultuře krásy, obsahuje mnoho změkčujících vlastností. Čisticí prostředky, mýdla, tonery, séra a různé další produkty pro pleť a krásu v poslední době přidávají gel aloe vera, protože nejen pomáhají při hojení pokožky, ale také zužují jemné linie a zlepšují pružnost pokožky těla, protože gel vyhlazuje vrásky, takže to vypadá, jako by jste omládli.

3. Kontrola diabetu

Nedávné studie ukázaly, že příjem aloe vera může být užitečný při zlepšování hladiny glukózy v krvi, v konečném důsledku k léčbě pacientů s diabetem, konkrétně typu 2. Předběžný výzkum ukazuje, že může být také účinný při snižování hladiny glukózy v plazmě nalačno u lidí, kteří jsou prediabetičtí. Požití aloe orálně bylo také spojeno se snížením krevních lipidů u lidí, jejichž hladiny jsou abnormálně vysoké, spolu s poklesem otoku a rychlým nárůstem hojení ran.

4. Špatná kontrola dechu

V důsledku zažívacích potíží s kyselinou se všichni zdráháme. Někdy žvýkačky a mentolky nemusí nutně vyřešit všechny vaše problémy s dechem. Nicméně, máte štěstí. Mnoho přírodních bylinkářů doporučuje usrknout, čtvrtinu šálku šťávy z aloe vera + půl šálku vody nebo ovocné šťávy- přírodní lék na zmírnění špatného dechu. Za těchto okolností obsahuje aloe B-sitosterol, protizánětlivé sloučeniny, která uklidní poruchy trávení v těle.

5. Gastrointestinální poruchy

Mnoho lidí, kteří mají gastro poruchy, jako je pálení žáhy, vředy v žaludku, poruchy trávení, infekce močových cest, problémy s prostatou atd. Mohou konzumovat aloe vera. To přináší útěchu od bolesti ale I vedlejší účinky různých gastrointestinálních poruch. Nicméně, když orálně aloe, mějte na paměti způsob, jakým je požít, stejně jako tempo může mít za následek různé vlivy. Při usrkávání aloe si uvědomte, že se nemá ždímat. To bude mít za následek, že působí jako projímadlo.

6. Zmírňuje zácpu

Aloe vera může být také prospěšná jako projímadlo. Skládá se z antrachinonů, které slouží jako silné projímadlo, protože mohou zvýšit hladinu vody ve střevech, stimulovat sekreci hlenu a zvýšit pohyb peristaltiky. Ve studii, která zahrnovala 28 zdravých dospělých, kteří byli znepokojeni zácpou, bylo zjištěno, že aloe vera poskytuje jemný, projímavý účinek, což z něj činí přirozený lék na zácpu. Pokud trpíte zácpou, zkuste pít šťávu z aloe vera nebo si vezměte doplněk, který obsahuje aloe vera pro zlepšení funkce střev. Nadměrná konzumace latexu aloe(latex aloe pochází těsně pod kůží rostliny a má žlutou barvu) se nedoporučuje, protože může způsobit žaludeční křeče nebo průjem.

7. Pomůcka při hubnutí

Mnoho lidí, kteří mají nadváhu nejčastěji trpí srdce, které je napjaté, takže kardiovaskulární systém těla pracuje extra tvrdě. Rostlina aloe vera může přispět k celkovému zdraví těla tím, že do vašeho těla doručí tisíce základních mikroorganismů. Jak již bylo zmíněno, bylo to také spojeno s uvolněním zácpy v důsledku jejího vysokého obsahu vody a enzymů.

8. Prospívá srdci

Ze všech výhod aloe vera je jeho účinnost na kardiovaskulární systém stále rozšířenější, protože vědci pomalu vidí prospěšné využití aloe při prevenci mrtvice a infarktu. Je známo, že Aloe zlepšuje celkové zdraví srdce a zcela blokuje vstřebávání cholesterolu v našich tělesných systémech, což znamená snížení tuku v krevním řečišti těla a snížení rizika různých poruch, onemocnění a dalších problémů.

9. Zánět/imunita

Bylo zjištěno, že Aloe Vera zmírňuje zánět kloubů a zklidňuje bolest artritidy při použití lokálně i orálně. Je známo, že posiluje imunitní systém těla a chrání tělo před stresem, snižuje záněty a poruchy , jako je IBS a různé další poruchy trávení. Dezinfekční vlastnosti aloe, stejně jako antimikrobiální vlastnosti hrají velkou roli v útoku na škodlivé bakterie v těle.

10. Spálení sluncem, řezy a povrchové popáleniny

Aloe Vera vydává "chladivý pocit" pro mnoho spálení od slunce a povrchových popálenin na těle. Ano, je to opravdu přírodní lékárnička, tak mnozí z nás poprvé viděli pozitivní účinky této zázračné rostliny. Rostlina aloe vera je antivirová, antifungální a antibakteriální, vytváří úžasný a účinný produkt, který pomáhá při hojení ran. Snižuje bakterie a zabraňuje infekci, zatímco vyživuje, utěsní a obnovuje popáleniny, řezy, vředy na akné a větší chirurgické rány. Bylo prokázáno, že Aloe vera zvyšuje proces hojení.

Zdroje: sunwarrior.com, cyglobe.home.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář