Zázračná levandule - k čemu všemu lze použít

Foto: Freepik

Zázračná levandule - k čemu všemu lze použít

Levandule se používá po staletí – mluvíme už o Egyptě. Lidé pokládali levandulové květy k postelím nebo si na krk nastříkaly levandulový olej, protože vůně vytváří klid a uklidňuje smysly. Čistá botanická vůně levandule má magickou schopnost dostat každého do lepší nálady. V 16. století se dokonce věřilo, že vůně levandule může pomoci odrazit záchvaty zla. Někdy vše, co opravdu potřebujete, když jste podráždění, je trocha aromaterapie!

Všichni bychom teď mohli těžit z nějaké levandule v našich životech, zejména proto, že pro mnohé není rozdíl mezi naší ložnicí a naší kanceláří. To pro některé vytvořilo stres a úzkost a mnozí z nás se cítili, jako bychom žili v práci. Během pandemie Covid-19 bylo tolik překážek mimo naši kontrolu, že je hezké převzít kontrolu a vyzkoušet něco, co bychom normálně nevyzkoušeli. Pojďme se pustit do zkoumání šumivé síly a zdravotních výhod levandule. Přírodní domácí lék se schopností léčit naši mysl, tělo a duši.

Levandule – Rychlý lék

Levandule je jedním z mála alternativních léčivých přípravků používaných ke zmírnění obecných úzkostných poruch. Vědecké důkazy podporují, že levandule vytváří klid zevnitř, snižuje úzkost a celkový neklid. Spousta lidí práce v ź domova každý den v malém bytě učinila neklidnější než běžně bývali před pandemií. Použití levandulového oleje - buď vdechnutím nebo užíváním ve formě tobolek - také zlepšuje celkovou náladu. Kontrolovaná studie prokázala, že užívání levandulového oleje ve spojení s antidepresivy Imipramin může zvýšit přínosy léku a snížit celkové pocity beznaděje. Potřebujete rychlejší zklidnění? Potřete si spánky trochou levandulového oleje. Může zmírnit bolesti hlavy, nervové napětí a emocionální stres.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Léčivé výhody levandule

V nejistých časech jako, je nejhorší globální pandemie od španělské chřipky v roce 1918 - se naše úzkost přirozeně zvýší, což způsobí, že tělo trpí. Když zvýšíme úzkost a stres, naše chronické bolesti a slabosti se nafouknou. Například důkazy ukázaly, že ženy zažívají zvýšenou bolest a nepohodlí z menstruačních křečí v důsledku zvýšeného stresu a úzkosti v jejich životě. Ale nebojte se levandule vám s tím může pomoci! Studie z roku 2012 naznačuje, že použití levandulového oleje v masážním pohybu na spodní břicho může snížit závažnost menstruačních křečí. Kromě toho vdechování vůně levandule během premenstruačního syndromu může zmírnit potřebu být protivný na druhé.

Jedním z nejčastějších důvodů, proč lidé rádi používají levanduli je pomoc při jejich nespavosti. Studie ukazují, že vdechování nebo konzumace levandulových olejových kapslí může pozitivně ovlivnit kvalitu spánku , protože levandule má přirozenou schopnost zmírnit úzkost, jednu z hlavních příčin nespavostí u žen a mužů. Levandulový olej obsahuje chemikálie linalool a linalylacetát, které se rychle vstřebává do krevního oběhu. Při testování na myších se ukázalo, že tyto prvky mají sedativní účinky a účinky na zmírnění bolesti. Zkuste si na polštář natřít levandulový olej nebo dokonce vložíte několik sušených levandulových lusků do povlaku na polštář. Tyto věci zvyšují kvalitu spánku.

Levandule k léčbě ran

Lidé používají levandulový olej k léčbě úzkosti po staletí, ale existuje další důvod, proč levandulový olej sahá daleko zpět. Staří Římané byli ti, kteří poprvé objevili léčivé vlastnosti levandule. Bylo prokázáno, že levandulový olej podporuje hojení kožní tkáně a zánět. Ve 30. letech 20. století francouzský chemik, ve zavedl termín "aromaterapie" poté, co použil levandulový olej k léčbě ošklivé chemické popáleniny. Byl ohromen zklidňujícím pocitem a tím, jak rychle se popáleniny zahojily. Takže až se příště spálíte měli by jste zkusit použít levandulový olej.

Aplikace levandulového oleje může být také užitečná pro zklidnění podráždění pokožky ve formě spálení sluncem nebo pořezání žiletkou. Přírodní lék na záchranu na spálení - smíchejte levandulový olej s trochou čerstvé šťávy z aloe vera pro dokonalou obranu proti spálení sluncem! Byli jste v létě pokousáni od komárů? Studie ukazují, že zdravotní přínosy levandulového oleje ukazují, že jsou skvělou přirozenou alternativou k repelentu proti hmyzu. Už máš pár otravných kousnutí? Na svědící oblasti naneste několik kapek levandulového oleje. Nezapomeňte olej zředit několika kapkami vody, pokud jej plánujete použít na děti s citlivou pokožkou.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Levandulový olej výhody pro vlasy

Stres a úzkost mohou hrát velkou roli ve zdraví vlasů. Čím více úzkosti čelíme, tím více vypadávají vlasy. Dermatologická studie ve Skotsku uvedla, že 44% pacientů s autoimunitním onemocněním, které způsobuje, že tělo odmítá nové vlasové folikuly, zaznamenalo nový růst vlasů po aplikaci levandulového oleje na jejich pokožku hlavy denně. Kromě růstu vlasů může levandulový olej také snížit lupy. Smíchejte masku na pokožku hlavy s několika kapkami levandulového oleje a dvěma lžícemi olivového oleje a nechte ji na pokožce hlavy po dobu deseti minut.

Levandulový olej výhody pro pleť

Nanesení čistého levandulového oleje přímo na náš obličej může vést k nepřebernému množství výhod. Levandulový olej je jedním z nejpřínosnějších olejů pro boj s akné. Inhibuje bakterie, které způsobují akné, a reguluje a minimalizuje tvorbu mazu. Levandulový olej je skvělý pro snížení a zklidnění zjizvení, takže může také snížit vzhled jizev po akné. Pro dokonalý koktejl proti vadám zkombinujte několik kapek levandulového oleje a oleje z čajovníku.

Jedním z nejdůležitějších zdravotních přínosů levandulového oleje je jeden z nejvíce detoxikačních esenciálních olejů. Obsahuje silné antioxidanty, které bojují proti environmentálním toxinům a znečišťujícím látkám a udržují váš obličej v čistotě. Přidejte několik kapek esenciálního oleje do hydratačního krému. Přidání levandulového oleje zpevní pokožku a zvýší celkovou cirkulaci, udržuje pokožku vyživující a zlepšuje růst kožních buněk.

Nanesení levandulového oleje přímo na pokožku může také zmírnit suché, svědící oblasti. Bylo dokonce prokázáno, že levandulový olej zmírňuje ekzém a pokožku s lupénkou. Nejlepší způsob, jak použít při léčbě těchto problémů, je míchat několik kapek levandulového oleje s jiným olejem, jako je čajovník nebo kokosový olej, a jemně jej masírovat na podrážděné oblasti. Vzhledem k tomu, že hlavní vlastností levandulového oleje je, že může snížit zánět, levandulový olej může také fungovat přímo na obličej, kdy se zklidní hyperpigmentace. Jak již bylo zmíněno dříve, levandulový olej má rozsáhlé antioxidační vlastnosti, takže se dá použít i na stárnutí. Několik dní v týdnu vyměňte zvlhčovač za pár kapek levandulového oleje a lžíci kokosového oleje. Budete ohromeni tím, jak svěží a pružná je vaše pokožka.

Zdravotní výhody levandulové lázně

Obecně platí, že koupele mohou zlepšit náladu a kvalitu spánku. Přidání levandule do bublinkové lázně nebo soli posouvá vše na vyšší úroveň. Těšit se z teplé koupele naplněné levandulí může také zmírnit podrážděnou pokožku kvůli zklidnění a detoxikačním prostředkům květu. Zlepšení nálady, které jistě pocítíte z opojné aromaterapie, je naprostým plusem.

Vedlejší účinky levandulového oleje

Pokud máte v plánu začlenit zdravotní výhody levandulového oleje do vašeho životního stylu k léčbě chronických bolestí nebo podráždění, existuje několik vedlejších účinků, které si pamatujte. Zatímco květina je v pořádku ke konzumaci ve své přirozené formě, levandulový olej je toxický pro spotřebu. Udržujte olej, tak aby neprošel a aplikujte ho pouze na pokožku. Levandulové olejové kapsle také nejsou dobré v kombinaci s léky ke snížení vysokého krevního tlaku nebo s léky na spaní. Stačí si popovídat se svým lékařem, než se cokoli s levandulí začněte používat.

Jak používat levanduli doma

Kupte si několik levandulových květin a dejte je do povlaku polštáře pro optimální spánek. Naneste si levandulový olej na spáleniny, abyste zmírnili podráždění. V neděli vyzkoušejte levandulovou olejovou masku na vlasy, která podpoří růst nových vlasů a hydratuje pokožku hlavy. Naneste levandulový olej na pupínek a nechte ho přes noc. Naskočte do teplé koupele naplněné domácí levandulovou solí. Přineste si svůj oblíbený hrnek naplněný levandulovým čajem do postele pro maximální relaxaci.

Zdroje: thesowelll.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: