Jak se zbavit pupínků přes noc?

Foto: Freepik

Jak se zbavit pupínků přes noc?

Bez ohledu na to, jaký máte typ pleti nebo jaký máte věk, příchod pupíku se vždy setká s mrzutostí. Zdá se, že nám vždy v nejméně vhodných dobách rozzlobí hlavu. Často se to stává před rodinnou akcí nebo velkou párty, když se chystáte dát svou krásu nejvíce najevo.

Pupínky brzdí i ty nejlépe vytvořené plány, kde nakonec budete muset nanášet vrstvu po vrstvě korektor na obličej. Pojďme zjistit, proč se to děje na prvním místě.

Jak se tvoří pupínky?

Když kožní mazové žlázy produkují přebytek kožního mazu, ucpávají se žlázy a tvoří se pupínek. Pupínky jsou běžně vidět na tvářích, čele, čelisti a bradě, mohou se však také objevit na hrudi, zádech a stehnech.

Důvody, proč máme pupínky

Existuje mnoho důvodů, proč se pupínky tvoří. Obvykle je to kvůli hormonálním změnám, zdravotním důvodům a faktorům životního stylu. Některé léky mohou způsobit vzplanutí pokožky a tvorbu pupíků. Používání produktů na pleť a make-up, který není vhodný pro váš typ pleti, a nebo nedodržování hygienických postupů, nebo odstraňováním make-upu na konci dne. Období, ve kterých vaše tělo zažívá hormonální změny, jako je puberta a těhotenství. Dieta s vysokým obsahem cukru, soli a sacharidů může také způsobit pupínky.

Opatření, která je třeba přijmout, když máte pupínky

Prvním instinktem, který každý má, když si všimne pupíku na tváři, je stisknout ho a mačkat, aby se dostal ven. Zastavte se, když máte nutkání pupínek mačkat. Zde je několik preventivních opatření, která je třeba dodržet, pokud máte pupínek.

Ruce držte dál od pokožky, abyste zabránili šíření bakterií

Pokračujte v rutině péči o pleť a zajistěte odpovídající čištění, zvlhčení a ochranu před sluncem

Co nejdříve to ošetřete domácími prostředky, nebo produkty od lékaře

Pupínek příliš nevysušujte, protože by to mohlo vést ke vzniku skvrn a jizev

Vyvarujte se přípravků na bázi oleje, protože to může pokožku více zhoršit

Jednodenní opravné prostředky k získání pupíků

Takže máte rozzlobený červený pupínek před velkou událostí, na kterou jste se těšili. Tyto “DIY” noční prostředky mohou snížit jeho viditelnost a zmenšit velikost boule na tváři během několika hodin. I když to nezmizí úplně, maskování pokožky make-upem bude mnohem snazší.

1. Tea Tree Oil

Olej z čajovníku je známý svými antibakteriálními vlastnostmi. Nařeďte 2 kapky oleje z čajovníku několika kapkami nosného oleje, jako je kokosový olej, a naneste ho na pupínek. Nechte to tak několik hodin a omyjte teplou vodou.

2. Aloe Vera

Aloe vera je jednou z nejuznávanějších ingrediencí ve světě péče o pleť. Uklidňuje a podporuje opravy. Kousek čerstvého gelu z aloe vera může pomoci usadit pupínek, když zůstane přes noc.

3. Med

Trochan medu může udělat zázraky pro kůži s pupínky. Jeho antibakteriální vlastnosti mohou snížit zánět a podpořit hojení. Naneste kapku nebo dvě na postiženou oblast přes noc a další ráno ji opláchněte.

4. Drcený aspirin

Místo na bolest hlavy, použijte tabletu aspirinu tím, že ji rozdrtíte na jemný prášek, proměníte jej v pastu s několika kapkami vody a tečkujte na pupínek. Má protizánětlivou povahu a uklidní kožní problém.

5. Led

Zabalte kostku ledu do jemné látky a přiložte ji na pupínek. Nepoužívejte led přímo na kůži a nedržte jej na místě déle než 20 sekund. Ledujte, na stejnou dobu odstraňte z kůže, pak znovu ledujte. Můžete to opakovat dvakrát denně. Zmírní bolest otoku a pomůže stahovat pupínek.

6. Zelený čaj

Uvařte sáček zeleného čaje a po několika minutách ho odstavte a nechte vychladnout. Po vychladnutí na dotek položte na pupínky. Jako lék přes noc naneste zelený čaj přes pupínek před spaním. Jeho protizánětlivé vlastnosti mohou snížit otoky a zarudnutí.

zdroje: www.swirlster.ndtv.com ; Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář