Výzkum odhalil tyto známé způsoby, kterými sabotujeme své duševní zdraví

Foto: Unsplash

Výzkum odhalil tyto známé způsoby, kterými sabotujeme své duševní zdraví

Naší mentalitu může ovlivnit mnoho věcí, které mohou mít kořeny v našem rozvrhu nebo osobnosti a způsobovat stres , bolest, deprese a úzkost. Zde je sedm způsobů, kterými v každodenním životě sabotujeme své duševní zdraví.

Vyhýbání se cvičení
Nedostatek pohybu činí naše tělo měkčím a zhoršuje příznaky deprese a úzkosti. Cvičení je spojováno se zlepšením nálady, zvýšením klidu a stabilizací mysli. Podle doktorky Sarah Gingellové pro časopis Psychology Today: "V závislosti na aktivitě mohou mít lidé prospěch z uklidňujících cvičení, mohou být nabití energií a mohou se dostat ven nebo komunikovat s ostatními, což vše je známo pro zlepšení nálady a celkového zdravotního stavu."

Nedostatek spánku
Nespavost nebo nedostatek doporučeného množství spánku způsobí ponor duševního zdraví, což zvyšuje naši náchylnost k rozvoji deprese a úzkosti. Podle studie publikované v časopise Sleep "lidé trpící nespavostí měli vyšší míru deprese a úzkosti než lidé, kteří nespavostí netrpěli, a měli 9,82krát a 17,35krát vyšší pravděpodobnost, že budou mít klinicky významnou depresi a úzkost."

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Přemýšlení
Přemýšlení způsobuje, že se mysl donekonečna zmítá v rozhodnutích a minulých chybách, což způsobuje duševní napětí, stres a deprese. Nadměrné přemýšlení může časem vést ke zvýšené úzkosti a nespavosti, které se podepisují na duševním zdraví. Podle Tanyi J. Petersonové, MS. NCC na webu HealthyPlace.com, "přílišné přemýšlení o všem nás unavuje i vyčerpává... často se pak necítíme dobře fyzicky ani emocionálně."

Potlačování hněvu
Potlačování emocí, jako je hněv, může narušit duševní stabilitu a zhoršit příznaky úzkosti a deprese. Podle časopisu Austin Journal of Psychiatry and Behavioral Sciences "jedinci, kteří sami uvádějí větší míru obvyklého používání potlačování, prožívají více negativních emocí, méně pozitivních emocí a schvalují větší počet a závažnost příznaků spojených s různými psychopatologiemi ve srovnání s jedinci, kteří sami uvádějí menší míru obvyklého používání potlačování."

Být pesimistický
Pesimismus může způsobit nebo zhoršit příznaky deprese, nihilismu a úzkosti. Podle studie publikované v časopise Experimental Neurobiology "pesimismus a obavy z nejisté budoucnosti obsahují významné prvky strachu, úzkosti a stres u - emocí, které jsou zprostředkovány především neuronálními okruhy v RH (pravé hemisféře)."

Přepracování
Dlouhá pracovní doba nebo zadávání si více práce, než jsme schopni zvládnout, může zatížit naše duševní zdraví, což zhoršuje naši úzkost, stres a depresi. Podle studie zveřejněné v časopise Journal Occupational Medicine "naše studie zjistila významně vyšší skóre symptomů úzkosti a deprese u respondentů uvádějících dlouhou pracovní dobu ve srovnání s těmi, kteří uváděli běžnou pracovní dobu." Pokud se budeme i nadále přepracovávat, dojde k vyhoření, což je stav fyzického a emocionálního vyčerpání, který dále ničí duševní zdraví.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Být perfekcionistou
Perfekcionismus nám může pomoci dosáhnout cílů a úspěchu v práci i v osobním životě. Nicméně být perfekcionisty, kteří očekávají, že všechno v životě bude dokonalé - včetně nás samotných - nás staví před zvýšený výskyt depresí a příznaků úzkosti. Podle doktora Owena Kellyho z internetového zdravotnického zdroje VeryWellMind: "Maladaptivní/nezdravý perfekcionismus je spojován s úzkostí, nízkým sebevědomím a příznaky duševních onemocnění."

Zdroje:
Taylor DJ; Lichstein KL; Durrence HH et al. Epidemiology of insomnia, depression, and anxiety. SLEEP 2005;28(11): 1457-1464.
(2013). Nervový základ optimismu a pesimismu. Experimental neurobiology, 22(3), 173-99.
Afonso, M. Fonseca, J. F. Pires; Impact of working hours on sleep and mental health, Occupational Medicine, Volume 67, Issue 5, 1 July 2017, Pages 377-382,

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: